Заняття
Тема: «Правила організації робочого місця школяра».
Мета: Вчити підтримувати порядок на робочиму місці, володіти елементарними навичками прибирання.
Обладнання: Демонстраційний матеріал за темою, кольорові олівці, картки для гри «Червоне і зелене».
Хід заняття: І. Організація до уроку
Я всміхнуся сонечку «Здравствуй золоте!»
Я всміхнуся квіточці: хай вона росте.
Я всміхнуся дощику, лийся, мов з відра.
Друзям усміхнуся я, зичу їм добра!
ІІ. Повідомлення теми уроку.
ІІІ. Вивчення нового матеріалу.
Намалюй речі, необхідні Миколці для навчання.
«Микола-першокласник»
Перший раз малий Микола
Став збиратися до школи.
Олівця поклав у сумку,
Книгу, ручку, зошит, гумку,
Мяч, перо, граблі, подушку,
на обід мяку пампушку,
Два ведмедики, лопату,
Білочку руду, хвостату,
Лук і стріли і рушницю,
Ще й пухкеньку паляницю,
Ще й стільця, стола і парту,
Ще й географічну карту,
Трактора, машинку, мило…
Вже й надворі звечоріло.
Сів Микола, дума думку:
Чи усе поклав у сумку?
На робочому столі потрібно бути:
Познач «+» малюнки, на яких робоче місце організоване
правильно, а «-» - малюнки, на яких воно організоване неправильно.
(Діти імітують рухи за текстом вірша)
Щось не хочеться сидіти, трохи треба відпочити.
Руки вгору, руки вниз, на сусіда подивись.
Руки вгору, руки в боки, і зроби чотири кроки.
Вище руки підніми і спокійно опусти.
Розведи їх в боки і зроби два підскоки.
Плесни кілька раз-за роботу все гаразд!
IV.Закріплення матеріалу.
1.Гра «Червоне-зелене»
Вчитель роздає дітям картки червоні і зелені показує картки із різними ситуаціями, якщо правильно зелена картка якщо неправильно червона
V. Підсумок заняття.
- Що нового на уроці ви сьогодні взнали?
- Що найбільше зацікавило ?
- Оцініть свою роботу на уроці.