Конспект заняття: «Транспорт» ( картки Гленна Домана)

Про матеріал
Мета: збагачувати уявлення дітей про транспорт та його види, закріплювати вміння дітей впізнавати і називати транспортні засоби, активізувати в мові дітей слова: назви деяких видів транспорту (літак, машина, вантажівка, паровоз, човен, назви частин транспорту (колеса, кабіна, кузов, фари, крила, хвіст, пропелер тощо); розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику рук, вміння користуватися зразком, виховувати вміння уважно слухати педагога, бажання допомагати ігровому персонажу.
Перегляд файлу

Тема «Транспорт»

( картки Гленна Домана)

Мета: збагачувати уявлення дітей про транспорт та його види, закріплювати вміння дітей впізнавати і називати транспортні засоби, активізувати в мові дітей слова: назви деяких видів транспорту (літак, машина, вантажівка, паровоз, човен, назви частин транспорту (колеса, кабіна, кузов, фари, крила, хвіст, пропелер тощо); розвивати увагу, пам'ять, дрібну моторику рук, вміння користуватися зразком, виховувати вміння уважно слухати педагога, бажання допомагати ігровому персонажу.

Хід заняття

1. Привітання.

Психолог. Добрий день, малята!  До нас в гості сьогодні прийшов

Ведмедик - Мишко, давайте привітаємося.

Здрастуй ведмедик!

Подивіться, щось наш Мишко зовсім не веселий, давайте дізнаємося, чому він засумував. Мишко сказав мені, що він хоче потрапити до своєї улюбленої

бабусі на день народження, але не знає на чому ж можна дістатися до неї в гості, бо вона живе далеко.

Давайте допоможемо йому, розповімо і покажемо на чому можна поїхати в гості до бабусі.

Психолог звертається до Мишка: Мишко, не сумуй, наші малята допоможуть

тобі.

 Мишко сказав мені, що із задоволенням пригостить нас

солодкими частуваннями, якщо ми йому допоможемо.

2. Дидактична гра «Склади картинку» (розрізні картинки). Додаток 3

Малята, подивіться, у вас на столі розкладені частини картинок,

потрібно їх зібрати  і тоді ми дізнаємося, який транспорт там заховався.

Після того, як діти зберуть картинки, проговорюємо разом з дітьми назву цих

транспортних засобів (вантажівка, паровоз тощо).

Пригадуємо назви деяких частин транспорту (колеса, кабіна, кузов, труба).

3.Пальчикова гімнастика «Кулачок».

Цей пальчик – маленький, (загинаємо мізинчик)

Цей пальчик – слабенький, (загинаємо безіменний пальчик)

Цей пальчик – довгенький, (загинаємо середній пальчик)

Цей пальчик – сильненький, (загинаємо вказівний пальчик)

Цей пальчик – товстун, (загинаємо великий пальчик)

Ну а разом – кулачок!

4. Аплікація «Побудуємо човник»

Психолог. Діти, ось ми і дісталися до останнього завдання.

 Зараз ми з вами самі змайструємо ще один транспортний засіб.

Психолог показує заздалегідь виконаний зразок аплікації «Човник».

 Ось такий човник ми з вами зараз наклеїмо.

Ну що, Мишко, тепер ти знаєш, на чому можна відправитися до

бабусі на день народження. Дітки, давайте повторимо назви видів транспорту.

 Діти повторюють назви видів транспорту, про які вони

сьогодні розмовляли (літак, вантажівка, машина, паровоз, човен).

5.Дихальна вправа «Надуй кульку» (повітряні кульки).

Діти надувають повітряні кульки та відпускають їх.

6. Прощання

 Психолог. Мишко каже нам  дякую. Тепер він знає, на чому можна

поїхати, полетіти або поплисти до бабусі.

Ведмедик роздає дітям частування.

 

 

 

docx
Додано
16 вересня
Переглядів
65
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку