Конспект заняття з дітьми середньої групи "Осінні пригоди"

Про матеріал
Вікова група: середня Розділ програми: звукова культура мови + лексико-граматична будова + зв'язне мовлення Вид заняття: інтегроване, підсумкове Тип заняття: фронтальне
Перегляд файлу

Дата проведення:

Вікова група: середня

Розділ програми: звукова культура мови + лексико-граматична будова + зв'язне  мовлення

Вид заняття: інтегроване, підсумкове

Тип заняття: фронтальне

ТЕМА:  ОСІННІ ПРИГОДИ

Програмовий зміст:

Корекційно-розвивальні завдання:

- розвивати дрібну моторику;

-формувати узгодженість мови з рухом;

- розвивати слухову увагу, фонематичний слух;

- розвивати мовне дихання і силу голосу;

- розвивати мислення, увагу, слухову і зорову пам'ять

Корекційно - навчальні завдання:

-закріплювати артикуляцію звуків [У], [А], [О], [І];

- удосконалювати вміння виділяти перший голосний звук в словах, співвідносити його з візуальним символом;

- закріплювати уявлення про осінь і її прикмети;

- завчити віршований текст з опорою на мнемотаблицю;

- продовжувати формувати вміння давати відповіді на питання повним реченням.

Корекційно-мовленнєві завдання:

- активізувати словник по темі Осінь, закріплювати поняття "осінні прикмети",

"дикі тварини»;

- вправляти в підборі відповідного поняття, вираженого прикметником і дієсловом;

-вправляти в складанні простих розповідних речень;

Корекційно - виховні:

- підтримувати умови для формування інтересів на занятті , виховувати самостійність, ініціативність, повагу до товаришів, інтерес і дбайливе ставлення до об'єктів природи.

 

Матеріал:

Розвиваюче середовище логопедичного кабінету

Демонстраційна наочність: картинки по темі, дерева з артикуляцією звуку [а], [у], [о] , наочність для заучування вірша; презентація, коректурна таблиця по темі дикі тварини

Роздавальний матеріал: пластилінові дощечки, горох, листочки для виділення першого голосного звуку в словах

Художнє слово: вірш «Осінь в гості до нас прийшла», віршований текст для пальчикової гімнастики і фізхвилинки, загадка про осінь , віршовані зв'язки між завданнями                                            

 

 

Хід заняття

I. Організаційна частина

1. Привітання:

Доброго ранку, сонце привітне!
Доброго ранку, небо блакитне!
Доброго ранку, у небі пташки!
Доброго ранку, маленькі дубки!
Доброго ранку тобі і мені!

2.Як ще можна привітатися? ("Привіт", "Доброго ранку", "Вітаю" )

3. Звучить чарівна мелодія.(музика з балету "Спляча красуня" П. І. Чайковського)

 Ой, діти, що це за чарівна музика. Хтось ще хоче з нами привітатися.

Хто це ми дізнаємося, якщо відгадаємо загадку:

Жовте листячко летить,

Під ногами шелестить.

Сонце вже не припікає.

 Коли, діти, це буває? (Восени)

II. Основна частина

1. З'являється на екрані осінь. Осінь хоче познайомити нас ближче зі своїми друзями: на екрані з'являється вітер.

Вітер, вітер, вітерець,

Ось такий він молодець

Діти, який вітерець? (сильний, могутній, пустотливий, холодний) Що робить вітер? (дме, літає…)

І сьогодні вітерець хоче з нами пограти.

Самомасаж  м'язів  обличчя.

Вітерець проснувся,               погладжування чола від середини

Лобика торкнувся.                                              до скронь 7-8 разів

Лобик вітер обдував

І погладжував, погладжував-2р.

 

Вітерець проснувся,                             погладжування щік від крил 

До щічок доторкнувся,                         носа до скронь 7-8 разів

Щічки вітер обдував

І погладжував, погладжував-2 р.

 

І за губки не забув,                                     погладжування підборіддя 4 - 5 р

Теж їх погладив

 

Як гуде сильний вітер? У-У-У        А маленький вітерець? У-У-у-у (тихо). Молодці, у вас відмінно виходить.

Подивимося, з ким ще дружить осінь.

2.На екрані з'являється дощик.

Дощик, дощик,

Крап, крап, крап,

Ти не крапай швидко так. А краще пограй з нашими  дітками.

Вправа «Дощик» - відображення ритмічного малюнка за зразком на металофоні.

3. Хто ж ще дружить з осінню? На екрані з'являється листочок. Які восени бувають листя?  (жовті, червоні, помаранчеві..) Що роблять листя? (жовтіють, червоніють, кружляють, летять, опадають) Як називається осіннє явище, коли листя падають? (листопад. )

Листочок запрошує нас в подорож, в осінній ліс.

4. Щоб відправитися в подорож, потрібно взяти свій пропуск і назвати красиво, те, що на ньому зображено (індивідуальні завдання з автоматизації звуків) молодці! А тепер листочок допоможе нам відправитися в осінній ліс.

Листочок, листочок допомогай,

В ліс осінній нас  проводжай.

5.ФІЗХВИЛИНКА   (імпровізація рухів під пісеньку «Листочок »

6.Подивіться, які тут чарівні дерева. Чим вони відрізняються? (вимовляють різні звуки). «Співаємо разом з деревцями»

7. «З якого дерева листочок» - виділення першого голосного звуку в слові, закріплення символічних позначень.

8. Дивіться,  наші осінні пригоди тривають. (робота з коректурною таблицею " накриємо ялинками тварин, які мешкають в лісі, а будиночками, які живуть вдома. Як їх назвати одним словом?

9. Молодці, і з цим завданням ви впоралися. Давайте повторимо осінні прикмети.

Листочок ти передавай,

 осінню прикмету швидше називай

 Діти подорожувати, звичайно, дуже цікаво, але пора повертатися в дитячий садочок. А допоможе нам як завжди осінній листочок

Листочок, листочок допомагай,

У дитячий садочок  нас проводжай

9. Ось ми і в дитячому садку. Але осінь дуже щедра пора, давайте згадаємо про осінь, які подарунки осінь всім принесла.

Заучування вірша "Осінь в гості до нас прийшла" по мнемотаблиці. Щоб збирати осінній урожай, потрібні спритні долоньки.

10. Кінезіологічна вправа "долоньки".

11. «Пластилінові дощечки» - викладання яблука горохом (включити фонову музику)

III. Заключна частина

1. Рефлексія:

Що робили? Що було складно?

Що сподобалося? 

2. "Подарунки від осені" яблука запашні. Діти пригощають гостей.

3. Подивіться, а чому на екрані з’явилася сніжинка? Бо після осені, яка пора року?

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Конспекти занять для ЗДО
Інкл
Додано
5 серпня 2019
Переглядів
17919
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку