Конспект заняття з Логоритмкіи «Весела і сумна ялинка»

Про матеріал
Мета: Закріпити вміння дітей зв’язно відповідати на запитання вихователя повним реченням. Знаходити слова-порівняння до слова ялинка. Закріпити уміння малювати ялинку, використовуючи виразні засоби: колір, форму, розмір. Розвивати інтерес до матеріалів та їх властивостей, до експериментуваня з матеріалами: малювання парафіном, затоновування поролоном, малювання зубною щіткою, крейдою на кольоровому папері.
Перегляд файлу

«Весела і сумна ялинка»

Мета: Закріпити вміння дітей зв’язно відповідати на запитання

вихователя повним реченням. Знаходити слова-порівняння до слова ялинка.

Закріпити уміння малювати ялинку, використовуючи виразні засоби: колір,

форму, розмір. Розвивати інтерес до матеріалів та їх властивостей, до

експериментуваня з матеріалами: малювання парафіном, затоновування

поролоном, малювання зубною щіткою, крейдою на кольоровому папері.

Розвивати емоційну та зорову чутливість, здатність захоплюватись,

дивуватись, радіти розмаїттю барв.

Підвести до розуміння, що лінією, формою, кольором можна зобразити

не тільки предмет, а передати його настрій (ялинка радісна в прикрасах,

сумна без ялинкових іграшок).

Збагачувати враження дітей від образотворчої діяльності, поєднуючи її

з відповідною музикою і поетичним словом, грою. Розвивати логічне

мислення, уяву, мову дітей, вчити розв’язувати поставлені завдання.

Матеріал: картина із зображенням звичайної ялинки і новорічної в

ялинкових прикрасах. Гуаш: зелена, червона, синя, жовта, тонований папір,

зубні щітки, поролон, воскові свічки, крейда, серветки, підкладки, баночки

з водою. Картина із зображенням ялинки, за якою заховались звірі (вовк,

ведмідь, заєць, кабан, лисиця, білка), виглядають тільки вухо чи хвіст.

Хід заняття

Вихователь:

- Діти, ми сьогодні будемо подорожувати на автобусі до зимового лісу.

Вихователь:

- Приїхали. Автобус наш зупинився біля лісу. Ми з вами потрапили на

лісову галявину.

(Вихователь загадує загадку)

В неї гарні, пишні віти,

І колючок не злічити…

Не байдужа до прикрас,

На свята спішить до нас. (Ялинка)

 

Давайте пофантазуємо з ким дружить ялинка? (Лісовими звірями, птахами).

Хто це там сховався за ялинкою? Чиї вушка тремтять?

Загадка

Довгі вуха, куций хвіст, невеличкий сам на зріст,

на городі побував, там капусту пожував.

Довгі лапи: скік та скік. Ми погнались а він втік. (Заєць)

Зайчик:

- Здраствуйте, діти!

Діти:

- Здраствуй, __________зайчику!

Зайчик:

- Ви часом, не прийшли рубати ялинку?

Діти:

- Ні, ми прийшли розглянути ліс взимку.

Зайчик:

- Я вам привіз у дарунок картинки-загадки. Ось погляньте.

1. Що спільного між ялинкою і моїм товаришем їжаком? (Вірно голки)

2. Хто сховався за ялинкою? Діти називають звірів (вовка, зайця, білку)

3. Що спільного між цими двома ялинками?

4. А що між ними різне? (одна з іграшками, інша без іграшок)

5. Яка з них весела? А інша буде якою? (Сумна)

Вихователь:

- Діти, ми зайчика гарно розвеселили, а щоб не забув своїх подруг –

ялинок давайте ще намалюємо зайчику ялинки.

Вихователь:

- Закрийте очі і уявіть ялинку яку б ви хотіли намалювати.

Творча робота дітей. Виставка робіт.

Зайчик:

- Мені з вами було дуже весело. За те, що ви мене втішили,

розвеселили, дарую ось цю картину з морквою.

 

docx
Додав(-ла)
Кошельник Анна
Додано
14 квітня 2020
Переглядів
439
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку