Тема: «Іграшки для Іванка».
Програмовий зміст: Викликати бажання до малювання іграшок. Формувати вміння
зображувати круглі кольорові предмети (м’яч). Вчити замикати лінію в кільце.
Ділити круг на дві частини та розмальовувати, повторювати контур
намальованої фігури. Вправляти в техніці малювання гуашевими фарбами.
Розвивати окомір, координацію в системі «око-рука».
Обладнання:Прості олівці, гуашеві фарби зеленого та червоного кольору, пензлики, аркуші паперу.
Матеріал: Іванко – лялька, м’ячик.
Хід заняття:
1. Комунікативна діяльність.
Вихователь:
- Подивіться, діти, хто сьогодні до нас завітав на заняття, це Іванко, але щось
дуже сумний.
- Що ж сталося? Може він захворів, а може щось втратив?
- Давайте ми спитаємо, що сталося?
2. Пізнавальна діяльність.
(Вихователь читає дітям перероблений вірш А. Барто «М'ячик».)
Наш Іванко голосно плаче:
Впустив він в річку м'ячик.
- Тихіше, Іванечко, не плач:
Не потоне в річці м'яч.
Вихователь: Діти, так що втратив Іванко?
- Подивіться на м'ячик. На що схожий?
-Що ви можете сказати про м’ячик? Який він? (Круглий, маленький,
гладенький, легкий, кольоровий).
-Що ж вміє робити м'ячик?
(Вихователь бере в руки м'яч і показує рухи, а діти називають: м'ячик, стрибає, котиться, його можна підкинути, ловити.)
Ну що ж, діти, давайте пограємо з Іванком в дуже цікаву гру, може ми його розвеселимо?
Фізкультхвилинка «Дівчатка і хлопчики»
(Разом з дітьми вихователь виконує всі рухи по ходу вірша. На останні два рядки кружляємо.)
Вихователь
Дівчатка і хлопчики,
Хлоп, хлоп, хлоп,
Стрибають, як м'ячики,
Стриб, стриб, стриб,
Ніжками тупотять:
Топ, топ, топ!
Весело сміються:
Ха, ха, ха!
Вихователь. Ось наш Іванко вже і повеселішав. Давайте ми для нього намалюємо багато м'ячів. Нехай радіє, ніколи не втрачає їх.
3. Перетворювальна діяльність.
Вихователь: - Так якої форми ми будемо малювати м’ячик?
-Намалюйте коло пальчиком в повітрі як я.
- А якого кольору наш м'ячик?
- Так він на половину зелений і червоний, тож сьогодні нам буде допомагати зелена та червона фарба і простий олівець.
(Показ вихователя)
М’ячик ми малюємо так: потрібно поставити олівець на саму верхню точку і замкнути лінію в кільце, ось так, не відриваючи руки, вийшло таке гарне коло, тепер ділимо коло на дві частини,починаємо зафарбовувати його
круговими рухами від краю до центру червоним кольором, добре вимиваємо пензлика и розфарбовуємо іншу частину м'ячика зеленим кольором, тримаємо лівою рукою аркуш паперу.
Пальчикова гімнастика.
Хованки
Пальці в хованки всі грались
Ось так, ось так,
В кулачки всі заховались,
Ось так, ось так.
(Ритмічно згинати та розгинати пальці, покрутити кулачком)
Робота дітей. .(Діти малюють за показом вихователя.)
4.Контрольно-оцінювальна діяльність
- Хто приходив на заняття?
-Чому він був сумний?
-Що ми намалювали Іванку?
-Якого кольору?
Вихователь: Які чудові м'ячики ми намалювали для нашого Іванка, подивіться як він радіє.