Конспекти уроків із ЗЛ для 11 класу № 13,18,20,22,24

Про матеріал
Розробка уроку №13,18,20, 22, 24 для 11 класу за календарним плануванням О.Г.Куцінко. Урок контролю знань, умінь та навичок. З готовими до друкування додатками. Та з ссилкою та авторський онлайн тест до теми уроку.
Перегляд файлу

04.12.2019

Конспект уроку із зарубіжної літератури

№ 13 для 11 класу

Тема. Контрольна робота за темою «Модернізм» (різнорівневі завдання)

Мета – формування компетентності:

  • предметні (систематизовані та узагальнені знання з теми «Модернізм»; творче мислення; писемне мовлення; гуманістичний світогляд; уміння аргументувати власну точку зору);
  • ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та вміння їх осмислити; загальнокультурну: прагнення досягти високого результату).

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, творчих умінь і навичок.

Обладнання: картки із завданнями (Додаток 1)

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи (Додаток 1)

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Інтерактивний прийом «Мікрофон»

Завершіть речення:

  • Найбільшим своїм досягненням я вважаю те, що…
  • Мене сьогодні надихало…
  • Найскладнішим під час тестування для мене виявилось…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

*повідомлення про основні течії європейської поезії ХХ ст. та про її представників, про життя Ґійома Аполлінера.

 

 

29.01.2020

Конспект уроку із зарубіжної літератури

№ 18 для 11 класу

Тема. Джордж Орвелл. Огляд життя і творчості. Зв’язок творчості письменника із соціально-історичною ситуацією доби. Викриття сутності тоталітарної системи та її ієрархії в антиутопіях митця. Роман «1984»

Мета – формування компетентності:

  • предметні (поглиблення знання про особливості розвитку літератури першої половини ХХ ст. (зокрема, про жанр роману-антиутопії); знання про життя і творчість Джорджа Орвелла, про його роман «1984»; читацьку активність);
  • ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності; комунікативні: навички спілкування в колективі; інформаційну: уміння знаходити і презентувати потрібну інформацію; громадянські: неприйняття будь-яких проявів тоталітаризму; почуття любові до Батьківщини; загальнокультурну: прагнення літературної освіти; естетичний смак; гуманістичний світогляд).

Тип уроку: урок опанування нових знань і формування на цій основі вмінь і навичок.

Основні терміни й поняття: роман-антиутопія.

Міжпредметні зв’язки: мистецтво (художня культура).

Обладнання: портрет Джорджа Орвелла

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Перевірка домашнього завдання

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Слово вчителя

   «Дванадцять голосів кричало з пересердя і всі були один до одного подібні. Тепер було без жодного сумніву ясно, що трапилось з обличчям свиней. Створіння, що стояли назовні, переводили погляд із свині на людину і з людини знову на свиню, та вже не було змоги сказати, хто були одні, а хто другі», - так завершується один із найвизначніших творів ХХ ст. – «Ферма тварин» («Скотоферма», «Колгосп тварин») Джорджа Орвелла. Цей твір 1940-х рр. актуальний досі, адже досі є важливим питання, які автор порушив у ньому: де межа, за якою людина втрачає людяність? Чи здатна вона зберегти людські риси? Орвелл уважав, що здатна. Інакше не писав би творів, як ті, із якими ми розпочинаємо ознайомлюватись.

ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Вступне слово вчителя (виділе записуємо до зошита)

   Із вірою у своє призначення як письменника Орвелл спостерігав за життям, не відвертаючи погляду від найогиднішого в ньому, досліджував соціальне дно Парижа і Лондона. І завжди намагався заглибитись в сутність людини, зрозуміти її.

   Щороку виходили друком його романи: «Бірманські дні» (1934), «Донька священика» (1935), «Не кидай конвалії» (1936). Написати твір, у якому верхівку влади названо свинями («Ферма тварин»), означало підписати собі смертний вирок. Таким смертним вироком став для Орвелла не відомий вітчизняному читачеві майже півстоліття його останній роман «1984». У колишньому СРСР із творчістю Орвелла читачі познайомились тільки 1988 року, коли в журналах було опубліковано «Ферму тварин».У цей період зняли багаторічне табу з іншої антиутопії Орвелла – «1984», роману, про який у Радянському Союзі трактували як антирядянський, реакційний. А 2009 року впливова британська газета The Times оголосила роман «1984» найважливішою книгою, виданою за останні 60 років. Джордж Орвелл писав цей роман, усамітнившись на острові Юра,  у старому фермерському будинку, куди, поховавши дружину, переселився разом із прийомним сином. Усамітнившись так, що навіть друзі ледь могли до нього дістатись: будинок, який орендував письменник, був у 25 км від єдиної там крамниці, ще й приблизно 8 із цих 25 км треба було долати пішки. Самотній, незрозумілий сучасникам Орвелл наприкінці життя максимально відмежувався від людей і цивілізації кілометрами землі і води. Однак саме про людство і цивілізацію він думав і писав. У цьому романі багато пророцтв. І вони не застаріли. Можливу, тому, що письменник не тільки переносив свої героїв у майбутнє – він жив у цьому майбутньому думками.

2. Повідомлення учнів за випереджальним домашнім завданням

3. Дослідження сюжету літературного твору

Складіть опорну схему-конспект за сюжетом роману «1984».

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ ТА НАВИЧОК

1. Усне словесне малювання

Розкажіть, якою ви побачили Океанію.

2. Творча робота

Напишіть стисле есе (7-9 речень) за темою «Майбутнє О’Браєна».

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Скласти запитання для взаємоперевірки по роману «1984».

2. Виконати тест https://naurok.com.ua/test/dzhordzh-orvell-30218.html

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

05.02.2020

Конспект уроку із зарубіжної літератури

№ 20 для 11 класу

Тема. Контрольна робота за темою «Антиутопія у світовій літературі» (різнорівневі завдання)

Мета – формування компетентності:

  • предметні (систематизовані та узагальнені знання з теми «Антиутопія у світовій літературі»; творче мислення; писемне мовлення; гуманістичний світогляд; уміння аргументувати власну точку зору);
  • ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та вміння їх осмислити; загальнокультурну: прагнення досягти високого результату).

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, творчих умінь і навичок.

Обладнання: картки із завданнями (Додаток 2)

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи (Додаток 2)

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Інтерактивний прийом «Мікрофон»

Завершіть речення:

  • Найбільшим своїм досягненням я вважаю те, що…
  • Мене сьогодні надихало…
  • Найскладнішим під час тестування для мене виявилось…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Онлайн тест

*повідомлення про Другу світову війну та її наслідки, рух Опору в Європі, життя та творчість Б. Брехта.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

26.02.2020

Конспект уроку із зарубіжної літератури

№ 22 для 11 класу

Тема. Генріх Белль. Життєвий і творчий шлях письменника. Засудження антигуманної сутності війни в оповідання «подорожній, коли ти прийдеш у СПА…». Образ школи як художня модель фашистської Німеччини

Мета – формування компетентності:

  • предметні (поглиблені знання про антивоєнну сутність літератури середини ХХст.; знання про життя і творчість Б. Брехта, Г. Белля й особливості його «епічного театру»; читацьку активність );
  • ключові (уміння вчитися: навички пізнавальної діяльності; аналітичне й образне мислення; навички текстологічного аналізування твору; уміння визначати роль деталі, роль внутрішнього монологу в розкритті теми твору (засудження жахіть війни); комунікативні: навички спілкування в колективі й толерантне ставлення до почуттів і думок оточуючих; розвинене усне мовлення, зокрема щодо формулювання відповіді (логічність, послідовність, доказовість); інформаційну: уміння знаходити потрібну інформацію та презентувати її, сприймати інформацію на слух; громадянські: чітку громадянську позицію щодо розв’язання війни та захисту Батьківщини; загальнокультурну: прагнення літературної освіти; естетичний смак; гуманістичний світогляд).

Тип уроку: урок опанування нових знань і формування на цій основі вмінь та навичок.

Основні терміни й поняття:  художній образ, підтекст.

Міжпредметні зв’язки: історія, мистецтво (художня культура).

Обладнання: портрети Б. Брехта, Г. Белля (Додаток 3).

Солдатам – а я був солдатом – слід нарікати

не на тих, проти кого їх посилали воювати,

а тільки на тих, хто посилав їх на війну…

Г. Белль

Чи були героями всі ті, хто волав, молився і проклинав

в окопах, шпиталях, на сходах і в підвалах, на вантажних

машинах, на возах, у залізничних вагонах?..

Геройська смерть, яку їм та щедро приписують,- не більше

ніж розмінна монета політики, а отже, фальшиві гроші.

Г. Белль

 

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

Інтерактивний прийом «Мозковий штурм»

Як ви вважаєте, що в житті є найстрашнішим?

ІІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

Робота з епіграфами уроку

Як ви розумієте слова, що є епіграфами до нашого уроку?

ІV. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Вступне слово вчителя

   Духовне відродження німецького народу відбувалося впродовж тривалого часу через усвідомлення своєї історичної провини за розв’язання Другої світової війни та критичне переоцінювання вчорашніх ідеалів. Поміж багатьох письменників, які стали символами нації, що одужує, був Генріх Белль. У гімназії він був один із небагатьох, хто відмовився вступати до гітлерюґенду (гітлерівської молодіжної організації). Однак уникнути військової служби йому так і не вдалося: на довгих 6 років історія його життя тісно переплелась з географією Другої світової війни, хоча, за твердженням митця, за всю війну він жодного разу не вистрелив. Утім, як усі, він зазнав поневірянь фронтового життя: кілька разів його було серйозно поранено, на його очах гинули товариші. Ставлення митця до війни було вкрай негативним.

2. Повідомлення учнів за випереджальним домашнім завданням

3. Евристична бесіда

  • Від чийого імені написано оповідання «Подорожні, коли ти прийдеш у Спа…»?
  • Чому головний герой твору немає імені?
  • Яку першу фразу почув юнак?
  • Розкрийте символічний смисл протиставлення «мерці – решта».
  • Як ставиться до невідомого героя автор?
  • Чому автор розповідає саме про солдата-юнака, який щойно закінчив гімназію?
  • На вашу думку, чому герой, потрапивши до рідного міста, не згадує про батьків, про рідних?
  • У чому полягає виховне значення деталей шкільного інтер’єру?
  •  На що було спрямовано формування особистості за допомогою згаданої у творі наочності?
  • Чи насправді вас це назавжди закарбувалось у серці юнака та вплинуло на його особистість?
  • Про що нагадує слід від хреста на стіні гімназії?
  • Які два питання бентежать героя, що прямує коридорами гімназії?
  • Опишіть почуття хлопця, що опинився в гімназії, яку він покинув лише три місяці тому і в залі малювання якої ще зберігся його напис на дошці?
  • Чому, на вашу думку, герой не може завершити фразу: «І зненацька мені спало на думку, що коли я справді у своїй школі, то й моє ім’я справді стоятиме там, укарбоване в камінь, а в шкільному календарі проти мого прізвища буде написано: «Пішов зі школи на фронт і поліг за…»»?
  • Який епізод не можемо назвати кульмінацією твору?

4. Дискусійне питання

  • Який настрій викликає це оповідання?
  • Чи можемо ми назвати цього солдата ворогом, загарбником? Яке слово найкраще характеризує його?
  • Чому у творі багато незавершених фраз?
  • На вашу думку, чому фінал оповідання залишилась відкритим?

5. Творчо-аналітична робота

   Знайдіть у тексті опис гімназії, у якій навчався літературний герой. Чи можна асоціювати цей опис із художньою моделлю фашистської Німеччини? Відповідь аргументуйте.

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ І СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗДОБУТИХ ЗНАНЬ, УМІНЬ І НАВИЧОК

1. Інтерактивний прийом «Асоціативна сітка»

Колективно складіть асоціативну сітку за темою «Г. Белль та війна».

2. Інтерактивний прийом «Ґронування»

Складіть ґроно до постаті Г. Белля або до образу головного героя оповідання «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…».

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Написати лист до героя твору Г. Белля «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…» чи розгорнуту відповідь на запитання : «Що спільного між творами Джорджа Орвелла й Генріха Белля?».

*повідомлення про життя і творчість Пауля Целана.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

11.03.2020

Конспект уроку із зарубіжної літератури

№ 24 для 11 класу

Тема. Контрольна робота за темою «Проблема війни та миру в літературі ХХ ст.» (твір)

Мета – формування компетентності:

  • предметні (систематизовані та узагальнені знання про відображення в літературі середини ХХ ст. теми тоталітаризму та війни; творче мислення; писемне мовлення);
  • ключові (інформаційну: уміння систематизувати здобуті знання та критично їх осмислити; громадянські: чітку громадянську позицію щодо розв’язання війни та захисту Батьківщини, неприйняття будь-яких форм насилля; загальнокультурну: прагнення досягти високого результату).

Тип уроку: урок контролю і корекції знань, творчих умінь.

Обладнання: картки із темами творів(Додаток 4)

Хід уроку

І. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

ІІ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

ІІІ. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Ознайомлення з темами творів та рекомендаціями щодо систематизування матеріалу (Додаток 4)

2. Написання учнями твору.

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Інтерактивний прийом «Мікрофон»

Завершіть речення:

  • Найбільшим своїм досягненням я вважаю те, що…
  • Мене сьогодні надихало…
  • Найскладнішим під час тестування для мене виявилось…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Прочитати одне з оповідань Б. Шульца.

*повідомлення про життя та творчість Б. Шульца.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 1

Контрольна робота за темою «Модернізм» (різнорівневі завдання)

І варіант

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Життєві обставини, які спонукали М. Булгакова до написання циклу оповідань «Нотатки юного лікаря»:

а) робота лікарем за здобутим фахом;

б) розповідь знайомого лікаря;

в) переданий рукопис лікаря, загиблого під час Першої світової війни;

г) тривале перебування в лікувальних закладах через тривалу хворобу.

2. Світосприйняття якого соціального прошарку зображено у прозі та драматургії М.Булгакова?

а) робітничого класу;               

б) інтелігенції;

в) селянства;

г) дворянства.

3. Автобіографічність новели «Перевтілення» Ф. Кафки простежуємо:

а) у схожих із героєм снах;

б) у професії комівояжера;

в) у складних взаєминах із батьком;

г) у тяжкій хворобі, що спричинила перевтілення.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

4. Визначте одну з характерних ознак творчості М. Булгакова:

а) настрої прощання із старим світом і вітання нового життя;

б) зображення побутових реалій, сповнених багатобарвної гри сенсів;

в) протиставлення одвічних засад духовного буття історичній сучасності  в усіх її вибухових і спотворених виявах;

г) утвердження активно-творчого ставлення до життя.

5. Визначте, якого змісту набуває символ комахи у творі Ф. Кафки «Перевтілення»:

а) утрата життєвих перспектив;

б) тваринне існування звичайної людини;

в) гіперболізовані самотність і відчуження;

г) абсурдність людського життя.

6. Зазначте назву твору Ф. Кафки:

а) «Замок»;

б) «Улісс»;

в) «У пошуках утраченого часу»;

г) «Дублінці».

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

7. Які філософсько-моральні проблеми розкриває роман майстра?

а) зрадництва;

б) влади і народу;

в) морального злочину, скоєного під тиском страху;

г) духовних шукань;

д) морального вибору.

Високий рівень ( максимальна оцінка – 3 бали)

8. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. Як у романі М. Булакова «Майстер і Марґарита» оголено справжню сутність кожної людини та явища?

 

 

 

 

 

 

 

Контрольна робота за темою «Модернізм» (різнорівневі завдання)

ІІ варіант

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Життєві обставини, які спонукали М. Булгакова звернутись з листом до уряду СРСР:

а) прагнення виїхати за межі країни, щоб зібрати матеріал для нової книги;

б) позбавлення умов для творчого та фізичного виживання;

в) усвідомлення необхідності провадження реформ у сфері культури;

г) необхідність виступати на захист опального літератора.

2. Твір, на сторінках рукопису якого М. Булгаков зробив напис «Дописати раніше, ніж померти»:

а) «Біла гвардія»;               

б) «Театральний роман»;

в) «Останні дні»;

г) «Майстер і Марґарита».

3. Зазначте жанр твору «Перевтілення» Ф. Кафки:

а) повість;

б) роман;

в) новела;

г) есе.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

4. Кого з персонажів роману «Майстер і Марґарита» Воланд карає за порушення моральних норм:

а) Понтія Пілата;

б) Левія Матвія;

в) Степана Лиходєєва;

г) Азазелло.

5. Визначте, що є визначальним для композиції твору Ф. Кафки «Перевтілення»:

а) історія перевтілення людини в комаху;

б) родинний конфлікт та його наслідки;

в) три сутички, три тура боротьби Ґреґора Замзи з оточенням;

г) порушення часово-просторових та причинно-наслідкових зв’язків між подіями.

6. Позначте пропозицію, яку щодо Ґреґора Замзи внесла його сестра:

а) його потрібно спекатись;

б) не можна його ображати;

в) його присутність слід терпіти;

г) зараз він найбільше потребує уваги та піклування.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

7. Зазначте риси творчості Ф. Кафки:

а) романтичні мотиви;

б) екзистенціалізм;

в) поєднання реальності з міфотворчістю;

г) використання біблійних сюжетів та символів;

д) підкреслено буденний, беземоційний опис фантастичних подій.

Високий рівень ( максимальна оцінка – 3 бали)

8. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю. У чому виявляються ознаки модерністської поетики у «Перевтілені» Ф. Кафки? Проілюструйте свою думку прикладами з твору

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 2

Контрольна робота за темою «Антиутопія у світовій літературі» (різнорівневі завдання)

І варіант

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Літературний жанр, абстрактна модель ідеальної соціальної системи, що відповідала уявленням людини про гармонію людини і суспільства, - це:

а) хроніка;                                                                                б) утопія;

в) антиутопія;                                                                             г) пригодницький роман.

2. Жанр твору Джорджа Орвелла «Скотоферма»:

а) оповідання-притча;                                                              б) роман-притча;

в) гумористична повість;                                                          г) новела.

3. Головний герой твору Джорджа Орвелла «1984» :

а) О’Браєн;                                                                                б) Чаррингтон;

в) Вінстон Сміт;                                                                         г) Джордж.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

4. Головний герой твору Джорджа Орвелла «1984» зустрів у парку:

а) свою колишню дружину;                                                      б) Ґолдсейна;

в) Джулію;                                                                                  г) Чаррингтона.

5. Автор «Скотоферми» під час написання взяв за основу:

а) реальні історичні події в Росії, що відбувалися в 1917-1944 рр.;

б) події, що відбувались в Англії ХХ ст.;

в) вигадані й далекі від реального життя події;

г) тематику творів Дж. Свіфта.

6. Шлях, який обрав головний герой твору «1984»:

а) повернутися в суспільство як відданий член партії;

б) продовжити таємну боротьбу з партією;

в) емігрував до далекої країни;

г) віддав перевагу смерті.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

7. Зазначте ознаки, характерні для утопії:

а) містить конфлікт гарного і прекрасного;

б) зовнішнє зображення суспільства («світ усіх»);

в) конфлікт людини і держави;

г) негативна модель суспільної системи;

д) позитивна модель суспільної системи.

Високий рівень ( максимальна оцінка – 3 бали)

8. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (одне за вибором). Напишіть твір-мініатюру за однією з тем:

а) «Вінстон Сміт – жертва чи зрадник (за романом Джорджа Орвелла «1984»)?;

б) «Щоби не повторилося (за творами Джорджа Орвелла)».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Контрольна робота за темою «Антиутопії у світовій літературі» (різнорівневі завдання)

ІІ варіант

Початковий рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

1. Літературний жанр,  який став своєрідним описом трагедії, попередженням суспільству про небезпеку духовної деградації та насильства, - це:

а) вільна хроніка;                         б) утопія;

в) антиутопія;                                г) пригодницький роман.

2. Жанр твору Джорджа Орвелла «1984»:

а) оповідання;                                б) повість;

в) новела;                                       г) роман.

3. У творі Джорджа Орвелла «Скотоферма» голодні звірі повстали проти:

а) містера Ґолдстейна;                  б) містера Джонса;

в) містера Калмінґтона;                г) містера Саймі.

Середній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

4. Чаррингтон (у творі Джорджа Орвелла «1984») – це:

а) керівник підпільного братства;

б) головний кат Міністерства любові;

в) таємний агент наглядової ради;

г) співробітник поліції думок.

5. Країна, де відбувалися події, зображені у творі «1984»:

а) Росія;                                           б) Англія;

в) Океанія;                                       г) Македонія.

6. Головний герой твору «1984»:

а) тримався стійко, нікого не видав і не змінив думку;

б) ухилився від влади, удавши, що погоджується з нею;

в) цілковито зламався, зрадивши навіть Джулію;

г) погодився на умови влади заради порятунку Джулії.

Достатній рівень (кожна правильна відповідь – 1 бал)

7. Ознаки, характерні для антиутопії:

а) ґрунтується на міфах;

б) розвінчує різноманітні міфи різного роду;

в) містить конфлікт гарного і прекрасного;

г) головна проблема – духовна деградація людини в умовах насильства;

д) негативна модель суспільної системи.

Високий рівень ( максимальна оцінка – 3 бали)

8. Завдання відкритої форми з розгорнутою відповіддю (одне за вибором). Напишіть твір-мініатюру за однією з тем:

а) «Духовна деградація людей за тоталітарної системи у романі Джорджа Орвелла «Скотоферма»»;

б) «Мої роздуми над сторінками творів Джорджа Орвелла».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Додаток 3

Результат пошуку зображень за запитом Бертольд Брехт.

Результат пошуку зображень за запитом генріх белль

 

 

 

 

 

 

Додаток 4

1. Чи заслуговує Анна Фірлінґ на співчуття (за п’єсою Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти»)?

2. Духовна деградація чи вияв справжньої сутності людей у п’єсі Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти».

3. Мої роздуми над сторінками твору Б. Брехта «Матінка Кураж та її роздуми».

4. Трагізм оповідання Г. Белля  «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…».

5. Лейтмотивні теми лірики Пауля Целана та їхня актуальність сьогодні.

6. Щоб не повторилось… (за творами Б. Брехта, Г. Белля, Пауля Целана).

7. Гортаючи сторінки… (зазначити твір і автора).

1. Чи заслуговує Анна Фірлінґ на співчуття (за п’єсою Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти»)?

2. Духовна деградація чи вияв справжньої сутності людей у п’єсі Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти».

3. Мої роздуми над сторінками твору Б. Брехта «Матінка Кураж та її роздуми».

4. Трагізм оповідання Г. Белля  «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…».

5. Лейтмотивні теми лірики Пауля Целана та їхня актуальність сьогодні.

6. Щоб не повторилось… (за творами Б. Брехта, Г. Белля, Пауля Целана).

7. Гортаючи сторінки… (зазначити твір і автора).

1. Чи заслуговує Анна Фірлінґ на співчуття (за п’єсою Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти»)?

2. Духовна деградація чи вияв справжньої сутності людей у п’єсі Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти».

3. Мої роздуми над сторінками твору Б. Брехта «Матінка Кураж та її роздуми».

4. Трагізм оповідання Г. Белля  «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…».

5. Лейтмотивні теми лірики Пауля Целана та їхня актуальність сьогодні.

6. Щоб не повторилось… (за творами Б. Брехта, Г. Белля, Пауля Целана).

7. Гортаючи сторінки… (зазначити твір і автора).

1. Чи заслуговує Анна Фірлінґ на співчуття (за п’єсою Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти»)?

2. Духовна деградація чи вияв справжньої сутності людей у п’єсі Б. Брехта «Матінка Кураж та її діти».

3. Мої роздуми над сторінками твору Б. Брехта «Матінка Кураж та її роздуми».

4. Трагізм оповідання Г. Белля  «Подорожній, коли ти прийдеш у Спа…».

5. Лейтмотивні теми лірики Пауля Целана та їхня актуальність сьогодні.

6. Щоб не повторилось… (за творами Б. Брехта, Г. Белля, Пауля Целана).

7. Гортаючи сторінки… (зазначити твір і автора).

 

docx
Додано
10 березня 2020
Переглядів
7040
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку