Конспекту уроку з української мови " Приголосні звуки: тверді та м’які"

Про матеріал

Розробка конспекту уроку з української мови " Приголосні звуки: тверді та м'які. Мета. Повторити знання учнів про приголосні звуки; вдосконалювати навички письма під диктовку; списування з друкованого шрифту; мовлення; розширювати словниковий запас;виховувати допитливість, спостережливість, любов до української мови.

Перегляд файлу

 

Тема.  Приголосні звуки: тверді та м’які.

Мета. Повторити знання учнів про приголосні звуки; вдосконалювати навички письма під диктовку; списування з друкованого шрифту;

розвивати зв’язне мовлення; розширювати словниковий запас;

виховувати допитливість, спостережливість, любов до української мови.

 

Обладнання.Цеглинки ЛЕГО  для індивідуальної роботи, картки для групової роботи, предметні малюнки, мультимедійне обладнання, робочий зошит, кубик Блума, повітряна куля

 

Тип уроку: комбінований.

Хід уроку

І.  ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.

Вже дзвоник пролунав,на урок нам дав сигнал.

Сядьте рівно на стільці,бачу всі ви-молодці.

Девіз готові проказати?

ДІТИ : Вчимося правильно писати!

  • Зараз згадаємо правила роботи на уроці.

ДІТИ : Слухай вчителя уважно,

            Та веди себе поважно,

            Щоб зуміти все зробити,

            Та все добре зрозуміти.

На уроці не гукайте,завжди руку піднімайте.

Там,де шум і крик буває,працездатності немає.

 

ІІ.  ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І ЗАВДАНЬ УРОКУ.

 

  1.          Вчитель: діти сьогодні ми з вами повторимо букви, що позначають приголосні звуки, будемо розрізняти тверді та м’які приголосні. І поринемо усвіт весняної краси на повітряній кулі. Але наша куля непроста

 

 

ІІІ .  АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ.            ( Кулька 1- питальна)

Яке ж перше завдання стоїть перед нами? Давайте поглянемо

1.Повторення вивченого про звуки і букви.

- Які є форми мовлення? (усне,писемне)

- З чого складається мовлення? (з речень)

- З чого складаються речення? (зі слів)

- Як починаємо писати речення? (з великої букви)

- Які знаки можуть стояти в кінці речення? (крапка,знак оклику,знак питання)

- Як пишуться слова в реченні? (окремо)

- З чого складаються слова? (зі звуків)

- Якими є звуки за звучанням? (голосні та приголосні)

- Скільки є голосних звуків? ( шість)

- Якими можуть бути приголосні звуки? ( тверді, м,які, глухі,дзвінкі)

-Чим позначаємо звуки на письмі? (буквами)

ДобреМолодці з першим завданням впорались, рухаємося далі

Друга кулька це всім відоме ЛЕГО, зараз трішки пограємось з вами, гра називається «Склади слово».                                            

2. Мовні ігри з ЛЕГО                 ( Кулька 2- ЛЕГО)

1) Гра «Склади слово».   

Гра дуже проста за допомогою цеглинок лего сласти слова . Будь уважні кожен колір цеглинки відповідає певній букві. Ваше завдання викласти слово на парті у вигляді паровозика.

Перше слово правильно КІНЬ прослухайте і скажіть чи є в цьому слові м’який приголосний звук? А що вказує на його м’якість? Правильно це  звук (і) та м’який знак Добре, а в слові сіль?

3. Закріплення навичок письма вивчених букв.

1). Повторення правил сидіння за партою.

Зошит свій я відкриваю,навскоси його кладу.

Ручку я ось так тримаю, сяду рівно ,не зігнусь.

Буду я писати вправно,до роботи я берусь.

І щоб  легше працювати, треба ручки розім’яти

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА  ( в морі живе дельфін)

2). Каліграфічна хвилина                       (кулька 3 – ручка)

Письмо великої та малої  букви Л та види з’єднань з нею

  • Починаємо писати трохи вище нижньої рядкової лінії.
  • Ведемо вниз до нижньої лінії робочого рядка.
  • Торкнувшись нижньої рядкової, заокруглюємо вправо.
  • Ведемо довгу пряму похилу вгору до верхньої міжрядкової лінії.
  • Не відриваючи руки, ведемо довгу пряму лінію вниз на себе до нижньої лінії робочого рядка.
  • Заокруглюємо вправо.
  • Закінчуємо писати близько середини робочого рядка.
  • Пишемо під рахунок раз - і- два -і.
  • Назвіть слова,які починаються на цю букви.

 

4.Робота з віршем .                            ( Кулька 4- вербові котики )

1 Читання виразно вірша.

Сонце по діброві

ходить, як лисичка,

котики вербові

жмурять жовті вічка.

АНАТОЛІЙ КАМІНЧУК

  1. Словникова робота

Діброва, жмурять, вічка

ДІБРО́ВА – ліс, у якому переважає дуб з супутніми широколистяними породами – кленом гостролистим, липою серцелистою, ясенем звичайним, грабом тощо.
Жмурять -  Стуляючи повіки, частково прикривати очі.

Вічка
 

  1. Метод «Кубування» до слова ТЮЛЬПАН

Чудова квітка,
Немов яскравий вогник.
Пишний, важливий, немов пан,
Ніжний оксамитовий…

  1. 1). Це слово- хто? чи що?                 ( Кулька 4- КУБИК) 

2). Скільки складів

3). Постав наголос

4). Назви букви…

5). Назви звуки…

6).Склади речення зі словом тюльпан…

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА (відео)

4.Виконання письмових вправ.

Завдання 1 Спиши речення

Зацвіли перші квіти – проліски і фіалки.

ІV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ.

  1. Мовленнєва діяльність.
  1. Робота з прислів’ями ( працюємо в командах)

Прислівя про весну

 

 

V. ПІДСУМОК УРОКУ.

- На які дві групи поділяються всі звуки в українській мові?

- Яка з цих груп менша, а яка більша?( Приголосних більше, голосних менше)

- Чим голосні відрізняються від приголосних?

- На які групи поділяються приголосні звуки?

Тож тепер оцініть свої знання цеглинками ЛЕГО:

Молодці ви впоралися з усіма завданнями і ми можемо вирушити в подорож до Нідерландів ,щоб помилуватися красою цвітіння тюльпанів на полях.

  РЕФЛЕКСІЯ

- Що сподобалося на уроці?

- Над чим працювали?

 

docx
Пов’язані теми
Українська мова, Розробки уроків
НУШ
Додано
31 травня 2021
Переглядів
288
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку