Контрольна робота № 3 " Із народної мудрості. Творчість Л. Глібова"

Про матеріал
Контрольна робота для 5 класу за темою " Із народної мудрості. Творчість Л. Глібова" Контрольна робота містить тестові завдання, завдання на відповідність та завдання творчого рівня за темами: Із народної мудрості (загадки, прислів’я та приказки); Леонід Глібов. «Химерний, маленький…», «Що за птиця?», «Хто вона?», «Хто розмовляє?», «Хто сестра і брат?» ТЛ: загадка, прислів’я, приказка, метафора, акровірш.
Перегляд файлу

Урок №

Контрольна робота № 3. «Із народної мудрості. Творчість Л. Глібова»

Мета: виявити рівень знань, умінь та навичок учнів з метою контролю та корекції; розвивати пам’ять, уміння зосереджуватись, логічне та образне мислення, зв’язне мовлення; виховувати сумлінне ставлення до навчання.

Обладнання: тестові завдання у двох варіантах

Тип уроку: контроль і корекція знань, умінь та навичок.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Інструктаж щодо виконання контрольної роботи

2. Виконання контрольної роботи

Варіант І

І–ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь – 0,5 бала)

  1. Приказкою є речення

А Червоне коромисло через ріку повисло.    Б Ні вуж, ні гадюка, а смачна штука.

В Без рук, без ніг, а на тин лізе.                      Г Чужі гроші не гріють.

  1. Метафору використано в реченні

А Поливку і маслечко дадуть добрі люди!    Б Одного дня в хліві трапилося нещастя.

В Бідна ж хуха бігала навколо дітей.             Г Видно птаха по пір’ю.

  1. Поетичний твір, у якому початкові літери кожного рядка утворюють якесь слово або фразу, називають

А  загадкою               Б   акровіршем               В  приказкою              Г  прислів’ям

  1. Серед поданих варіантів загадкою є речення

А Ластівки літають низько – буде дощ.           Б Мала правда велику брехню переможе.

В Купалася, купалася, а сухою зосталася.       Г Близький сусід краще за далекого брата.

  1. Народну прикмету передає прислів’я

А Чужі гроші не гріють.                    Б Як жнуть укупі, то не болить у пупі.

В Не той урожай, що на полі, а той, що в коморі.

Г Багато зірок – на погоду, нема зірок – буде дощ.

  1. На місці пропуску в приказках «... камінь точить», «... греблю рве» має бути слово

А майстер             Б ворог             В вода              Г дощ

  1. Про осоку й сороку йдеться у творі Л. Глібова

А «Химерний, маленький...»                     Б «Хто розмовляє?»

В «Хто сестра і брат?»                                Г «Що за птиця?»

  1. Порівняння використано в рядку

А Глянь на мене, вітрику, чи гарно прибралась?

Б Між людьми, як пташка, в’ється, / У людей і їсть, і п’є...

В У тісто прибрався, / Чимсь смачним напхався, / В окропі купавсь.

Г От я славі догодила, / Кашку діточкам варила, / А тобі не вдасться так.

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь – 2 бала.)

Завдання 9-10 передбачають установлення відповід­ності. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, до­беріть відповідник, позначений БУКВОЮ

  1. Установіть відповідність.

Загадка

Відгадка

  1. Надворі горою, а в хаті водою.
  2. Без рук, без ніг, а на дерево пнеться.
  3. Не гавкає, не кусає, а до хати не пускає.
  4. Стоїть Ганна, гарно вбрана; хто розбере, той плакати буде.

1б  2а  3д  4в

А хміль

Б сніг

В цибуля

Г дощ

Д замок

  1. Установіть відповідність.

Назва твору Л. Глібова

Уривок

  1. «Химерний, маленький...»
  2. «Що за птиця?»
  3. «Хто розмовляє?»
  4. «Хто сестра і брат?»

     

 

А І здалеку бистресенько

    Вона до нас прибуде,

    Кому-кому любесенько,

   А діткам більше буде.

Б «... Є у мене листячко, пахучії квіти,

Чому ж мені, вітрику, ой чом не радіти ?..»

В У людей і їсть, і п ’є;

   Ходить старець, про­сить, гнеться,

   А у неї всюди є.

Г «... Кажуть, пісні їй скла­дають,

      А про мене забувають,

      І ніхто ніде ніяк!..»

Д На смак уродився,

    Ще й маслом умився,

    В макітрі скакав...

 

ІV рівень

  1. Складіть загадку до слова місяць. (1,5 бала.)
  2. Як ви розумієте народну мудрість: «Не той урожай, що на полі, а той, що в коморі»? У якій життєвій ситуа­ції її можна використати? (Правильна, змістовна, цікава відповідь – 2,5 бали.)

Варіант ІІ

І–ІІ рівні

(Кожна правильна відповідь – 0,5 бала)

  1. Приказкою є речення

А Без рук, без ніг, а ворота відчиняє.       Б Мамина дочка, а мені не сестра.

В Двічі родиться, а раз умирає.                 Г Береженого Бог береже.

  1.  Метафору використано в реченні

А Всяка сорока від свого язика страждає.   

Б Глянь, на мене, вітрику, чи гарно прибралась?

В Менша кізка Оришка ходила навколо своєї подружки.

Г Тихо й спокійно жила в козячому хліві Моховинка.

  1. Довершений за змістом вислів про риси та вчинки людей з повчальним характером називають

А акровіршем          Б загадкою        В приказкою          Г прислів’ям

  1. Серед поданих варіантів загадкою є речення

А Добру людину бджола не кусає.             Б Хто поволі їсть, той поволі робить.

В Мовчить, а багатьох людей навчить.    Г Від гнилого яблука й здорове гниє.

  1. Народну прикмету передає прислів’я

А Грудень – кінець року, а початок зими.

Б У зимову днину не забудь про худобину.

В Трудно літом без корови, а зимою – без кожуха.

Г Білки роблять великий запас їжі – на холодну зиму

  1. На місці пропуску в приказках «В ополонці ... не страшний», «У сіні ...не сховаєш» має бути слово

А вовк         Б грім           В лід           Г вогонь

  1. Про муху йдеться у творі Л. Глібова

А «Хто вона?»         Б «Хто розмовляє?»        В «Хто сестра і брат?»        Г «Що за птиця?»

  1. Порівняння використано у вислові

А Не носися з вогнем, бо сам спечешся.         Б Дай свині роги – людей поколе.

В Сліпій курці все просо на думці.                  Г Зимнє тепло – як мачушине добро.

ІІІ рівень

(Кожна правильна відповідь – 2 бала.)

Завдання 9-10 передбачають установлення відповід­ності. До кожного рядка, позначеного ЦИФРОЮ, до­беріть відповідник, позначений БУКВОЮ

  1. Установіть відповідність.

Загадка

Відгадка

  1. Ні вуж, ні гадюка, а смачна штука.
  2. По дорозі стрибає, а у воді плаває.
  3. Купалася, купалася, а сухою зосталася.
  4. Коло бабусі сидить у кожусі,

      проти печі гріється, 

      без водички  миється.

А качка

Б кішка

В свиня

Г ковбаса

Д жаба

1г  2д  3а  4б

  1. Установіть відповідність.

Назва твору Л. Глібова

Уривок

  1. «Химерний, маленький...»
  2. «Хто вона?»
  3. «Хто розмовляє?»
  4. «Хто сестра і брат?»

1г  2а  3д  4б

А   Лиха зима сховається,

А сонечко прогляне,

Сніжок води злякається,

Тихенько тануть стане...

Б «Глянь на мене, вітрику, чи гарно прибралась?

    Рано до схід сонечка росою вмивалась...»

В   У людей і їсть, і п’є;

Ходить старець, просить, гнеться,

А у неї всюди є.

Г  Недовго нажився,

У дірку скотився,

Круть-верть – та й пропав.

Д «... От я славі догодила,

    Кашку діточкам варила,

    А тобі не вдасться так».

ІV рівень

  1. Складіть загадку до слова вітер. (1,5 бала.)
  2. Як ви розумієте народну мудрість «Не кажи “гоп”, доки не перестрибнеш»? У якій життєвій ситуації її можна використати? (Правильна, змістовна, цікава відповідь – 2,5 бали.)

IV. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ УРОКУ

Інтерактивна вправа «Мікрофон».

 На мою думку, я виконав (виконала) контрольну роботу…

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

 

 

1

 

doc
Додав(-ла)
Цибань Тетяна
Додано
22 жовтня 2021
Переглядів
2693
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку