Контрольна робота № 3 з теми Фонетика. Графіка. (тестові завдання).

Про матеріал

Тема. Контрольна робота № 3 з теми Фонетика. Графіка. (тестові завдання).

Мета: навчальна:перевірити знання учнів із теми «Фонетика.Графіка»;

розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;

виховна: виховувати любов до мови.

Міжпредметні зв'язки: виконання тестових завдань (формування ключо­вої компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань . Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання 1-9 мають по 4 варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді. 10 завдання оцінюється в 2 бали.

1. Фонетика – це…

А розділ мовознавства, який вивчає звуковий склад мови.

Б сукупність літер, прийнятих у системі будь-якої мови й розміщених в усталеному порядку.

В частина слова, яку вимовляємо одним поштовхом видихува­ного повітря

Г правопис літер, що позначають ненаголошені голосні, , в коренях слів.

2. Який приголосний звук завжди м'який

А [н]

Б [дз]

В [й]

Г [з]

3.Скільки в українській мові букв?

А 33;

Б 31;

В 29;

Г 34.

4. Позначте рядок слів, у яких наголошений другий склад:

А молоко,буряк;

Б окуляри, зима;

В буревій, прасувати;

Г мотор,кожух.

5. Позначте рядок слів, у якому фонетичний запис відображає правильну вимову:

А зима [зиeма ´];

Б яблуко [йа´блуко];

В здоров'я [здоро´вйа];

Г кожух [кожу´х].

6. Позначте слово, у якому кількість звуків і букв не збігається:

А пісня;

Б м'яч;

В сніг;

Г лопата.

7. Два звуки мають букви:

А я,у,є;

Б я,ю,і;

В я,є,ї;

Г щ,і,ї.

8. Не правильно поділене слово:

А май-же,

Б скар-га,

В лій-ка,

Г ї-жа.

9. Які літери завжди позначають два звуки?

А Ї, Ж;

Б Я, Ю;

В Ї,Щ;

Г Є,А.

10. Розібрати фонетично 2 слова.(яр, жук)

IV.Підсумок уроку.

Відповіді на запитання учнів. Кон­сультації вчителя.

V.Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал.

Перегляд файлу

Тема. Контрольна робота № 3 з теми Фонетика. Графіка. (тестові завдання).

Мета:

 навчальна: перевірити знання учнів із теми «Фонетика.Графіка»;

 розвивальна: розвивати вміння школярів виконувати тестові завдання; працювати самостійно; логічне мислення; мовленнєві навички;

виховна: виховувати любов до мови.

Міжпредметні зв’язки: виконання тестових завдань (формування ключо­вої компетенції).

Тип уроку: урок перевірки знань та навичок учнів.

 

ХІД УРОКУ

 

I. ОРГАНІЗАЦІЯ КЛАСУ

ІІ. Повідомлення теми та мети уроку. Мотивація навчальної діяльності учнів

Ознайомлення з критеріями оцінювання тестових завдань . Проведення інструктажу щодо їх виконання.

III. ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ

Завдання 1-9 мають по 4 варіанти відповіді, серед яких лише один правильний. Потрібно вибрати правильний варіант відповіді. 10 завдання оцінюється в 2 бали.

1. Фонетика – це…

А розділ мовознавства, який вивчає звуковий склад мови.

Б сукупність літер, прийнятих у системі будь-якої мови й розміщених в усталеному порядку.

В частина слова, яку вимовляємо одним поштовхом видихува­ного повітря

Г правопис літер, що позначають ненаголошені голосні, , в коренях слів.

2. Який приголосний звук завжди м’який

А   [н]

Б   [дз]

В   [й]

Г   [з]

3.Скільки в українській мові букв?

А 33;

 Б 31;

В 29;

Г 34.

4. Позначте рядок слів, у яких наголошений другий склад:

 А молоко,буряк;

Б окуляри, зима;

В буревій, прасувати;

Г  мотор,кожух. 

5. Позначте рядок слів, у якому фонетичний запис відображає правильну вимову:

А зима [зиeма ´];

Б  яблуко [йа´блуко];

В здоров’я [здоро´вйа];

Г кожух [кожу´х].

6. Позначте слово, у якому кількість звуків і букв не збігається:

А пісня;

Б м’яч;

В сніг;

Г лопата.

7. Два звуки мають букви:

А я,у,є;

Б я,ю,і;

В я,є,ї;

Г щ,і,ї.

8. Не правильно поділене слово:

А май-же,

Б скар-га,

В лій-ка,

Г ї-жа.

9. Які літери завжди позначають два звуки?

А    Ї, Ж;

Б   Я, Ю;

В   Ї,Щ;

Г   Є,А.

10. Розібрати фонетично 2 слова.(яр, жук)

 

IV.Підсумок уроку.

Відповіді на запитання учнів. Кон­сультації вчителя.

 

V.Домашнє завдання

Повторити вивчений матеріал.

docx
Додано
10 грудня 2018
Переглядів
1007
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку