III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація діяльності учнів
Системне представлення розділу «Лексикографія»
IV. Пояснення нового матеріалу
Викладач. Прочитайте слова. Визначте в них спільну частину. Що вона означає? Чим відрізняються ці слова? Що значить кожна ця частина?
Тема. Лексикографія. Сучасні лексикографічні джерела: словники, довідкова література (у числі на електронних носіях). Інформативна й нормативна функції їх
Мета :
предметні: поняття про лексикографію;
ключові: навички роботи зі словниками;
комунікативні: спілкування з різними лексикографічними джерелами;
інформаційні: вміння добувати знання про різні типи словників;
загальнокультурні: знайомство зі словниками різних мов.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
І. Організаційний момент
Фронтальна бесіда
· У чому нам допомагають словники?
· Яким із словників ви найчастіше користуєтесь?
· У яких книгах зібрані майже всі слова будь-якої мови?
ІІ. Актуалізація опорних знань, умінь і навичок
III. Повідомлення теми, мети і завдань уроку
Мотивація діяльності учнів
Системне представлення розділу «Лексикографія»
IV. Пояснення нового матеріалу
Викладач. Прочитайте слова. Визначте в них спільну частину. Що вона означає? Чим відрізняються ці слова? Що значить кожна ця частина?
Орфографія, каліграфія, монографія, лексикографія.
Лексикографія — розділ мовознавства, який досліджує теорію і практику укладання словників.
V. Закріплення нового матеріалу
(uk.wikipedif.org/wiki/Список словників української мови)
Запишіть інформацію про словники, які викликали у вас підвищений інтерес.
Напишіть диктант. Назвіть у записаному тексті всі орфограми й пунктограми. На яку тему цей текст? Чи трапилось вам слово, значення якого ви б хотіли уточнити за словником?
VI. Систематизація й узагальнення нового матеріалу
Випишіть назви 5-7 видів словників і складіть із цими словами
речення, запишіть.
VІІ. Підсумок уроку
Рефлексія
Підсумкове слово викладача
VIII. Домашнє завдання (на вибір)
1. Робота за підручником (теоретичні відомості та вправа).
2. Робота з конкретним (на вибір) словником і розповідь про це на наступному уроці.