Контрольна робота. Літературні казки. Загадки. Прислів'я та приказки

Про матеріал
Контрольна робота для учнів п'ятого класу. Літературні казки. Загадки. Прислів'я та приказки.
Перегляд файлу

Тема: Контрольна робота № 2 (тестові завдання). Літературні казки, загадки, прислів’я та приказки

Мета:

- перевірити рівень засвоєння знань учнів з теми, уміння застосовувати здобуті знання практично; виконувати тестові завдання різних видів;

- розвивати увагу, пам'ять; збагачувати словниковий запас учнів; формувати кругозір, світогляд;

- виховувати в учнів почуття відповідальності; прищеплювати пізнавальний інтерес до наслідків власної праці.

 

ТИП уроку: урок контролю та корекції знань, умінь, навичок.

Обладнання: тестові завдання.

Більше думай

І тоді вирішуй.

                    Г. Сковорода

                                 ХІД  УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

 

ІІ. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ

1. Слово вчителя

Сьогодні ви продемонструєте, наскільки добре оволоділи знаннями з вивченої теми.

 

2. Робота з епіграфом

Але не забувайте: «Більше думай і тоді вирішуй». Мудрість Сковороди повинна вберегти вас від зайвих помилок.

 

ІІІ. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ

 

IV. ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

V. ПІДСУМОК УРОКУ

1. Рефлексія

(Фрази записані па дошці, учні по черзі продовжують одну фразу за бажанням.)

- Завдання здалися мені.

- Найскладніше було відповісти.

- Я зрозумів (зрозуміла), що мені потрібно повторити ...

 

2. Слово вчителя

Сподіваюся, ви задоволені своєю роботою. На наступному уроці ми продовжимо подорожувати безмежною країною літератури України.

 

VІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

1. Підготуватися до уроку повторення вивченого за І семестр.

2. Підготувати ілюстрації-асоціації до творів, вивчених протягом року, або їхніх героїв, персонажів, історичних постатей тощо.

 

 

 

Контрольна робота № 2 (тестові завдання) за темою

« Літературні казки, загадки, прислів’я та приказки»

Варіант 1

І рівень

 

  1. Висловлювання дійових осіб у художньому творі називається:

А)  Мовою художнього твору;

Б) Мовою автора;

В) Мовою персонажів;

Г) Прозовою мовою.

     2.  Хто є автором літературної казки «Лис Микита»?

           А) Іван Франко;                       Б) Дмитро Павличко;

           В) Василь Симоненко;            Г) Галина Малик.

     3. Характер мала Хуха...

А) злий, зухвалий;                             Б) ледачий;

          В) грубий, примхливий;                    Г) лагідний, слухняний.

     4. Чому Недочеревик забрав Алю до Недоладії («Незвичайні при­годи Алі в країні Недоладії»)?

А) Він помстився їй, що вона недомалювала йому черевика;

Б) тому що вона побачила його у своїй кімнаті;

В) він хотів зробити її новою королевою Недоладії;

Г) вона не довела до кінця соту справу.

5. Плаксій зневажав Лоскотона через те, що той:

А) Не сплачував цареві податків;

Б) Не хотів одружитися на його дочці Плакоті;

В) Зневажав царські закони і сміявся;

Г) Був бідним і жебракував.

6. Хухи називають людей…

А) «Вищі створіння»;           Б) «люди»;

В) «господарі»;                     Г) «істоти».

      7. Яка з цих казок написана не прозовою мовою?

         А)   «Фарбований Лис» І. Франка;

         Б)   «Хуха-Моховинка» В. Королева-Старого;

         В)   «Золоторогий олень» Дмитра Павличка;

         Г)  «Незвичайні пригоди Алі в Країні Недоладії».

      8. Укажіть де зимувала Хуха

         А)   у хаті;                 Б)   у хліві;

         В)   у норі ;                Г) у лісі.

   

 

9. Найбільше боявся дощу головний герой казки:

 

     А)"Фарбований Лис"             Б) "Цар Плаксій та Лоскотон"

     В)"Хуха-Моховинка"             Г)"Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії"

10. Основна відмінність літературної казки від народної полягає в тому, що:

А) літературна казка написана віршованою мовою;

Б) літературну казку склала одна людина – письменник;

В) у літературній казці є головні та другорядні персонажі;

Г)  у літературній казці є описи зовнішності персонажів.

ІІ рівень

1. Знайти пару - кінцівки прислів’їв( наприклад: 1-а, 2-б).

1. Слово – не горобець,                         А) а на людину, як робить.
2. Людей питай,.                                    Б)   а добрий – від радості.
3. Око бачить далеко,                            В)  як вилетить, не піймаєш.
4. На дерево дивись, як родить,            Г) а розум ще далі.
5. Ліпше своя хата,                                Д)  але й свій розум май.
6. Злий плаче від заздрості,                  Е) ніж  чужа палата     

2. Установіть відповідність між героєм і твором.

1.      Лісник.                                  А)   І. Франко «Фарбований Лис».

2.      Мавпа Фрузя                        Б)   В .Королів-Старий «Хуха-Моховинка».

3.      Недоладько                           В)  В. Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон».

4.      Капітан Макака.                   Г)  Г. Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні 
                                                              Недоладії»

5. Василько                                    Д) «Золоторогий олень»

ІІІ рівень

  1. Що таке літературна казка?
  2. Що таке загадка?
  3. Перелічіть літературні казки, які прочитали?

 

                    

 

 

 

 

 

  

 

 

 

 

Контрольна робота № 2 (тестові завдання) за темою

« Літературні казки, загадки, прислів’я та приказки»

Варіант 2

І рівень

  1. Яка риса характеру висміюється в казці «Фарбований Лис»?

А)   лінь;

Б)   жорстокість;

В)   хитрість;

Г) лицемірство.

     2.  Хто є автором літературної казки «Золоторогий олень»?

           А) Іван Франко;                       Б) Дмитро Павличко;

           В) Василь Симоненко;            Г) Галина Малик.

3. Лоскотона з казки В. Симоненка «Цар Плаксій і Лоскотон» впіймали 

А)робітники й батраки; 

Б)капітан Макака і його посіпаки;

В)сини Плаксуни;

 

Г)цар Плаксій із охоронцями.

4. До чого закликає казка «Хуха – Моховинка»?

А)Робити добро;                      Б)Жити в лісі;

В)Остерігатись людей;            Г)Бути войовничим

5. Створюють загадки так...

А)   придумують цікавий вислів;

Б)   змальовують якийсь предмет;

В )  у прихованій формі змальовують задуманий предмет;

Г)   наводять визначення зі словника.

6. Макака з казки В. Симоненка «Цар Плаксій та Лоскотон» мав чин:

А) капітана;              Б)лейтенанта;

В)генерала;               Г) придворний.

7. Де відбуваються події поеми "Золоторогий олень?"

 А) У карпатськім краї;

 Б) Автор не вказує;

 В)У дрімучих лісах;

 Г)на галявині.

 

 

 

8. Відгадайте загадку:

Біле, як сорочка,

Пухнасте, як квочка,

Крил не має,

А гарно літає.

Що це за птиця,

Що сонця боїться?

 А)град;                            Б)сніг;

В)тополиний пух;          Г)дощ.

9. Яка з цих казок написана віршованою формою?

А)   «Незвичайні пригоди Алі в країні Недоладії» Г. Малик;

Б)   «Цар Плаксій та Лоскотон» В. Симоненка;

В )  «Хуха-Моховинка» В. Королева-Старого;

Г)   «Фарбований Лис» І. Франка.

10. Основна відмінність літературної казки від народної полягає в тому, що:

А) літературна казка написана віршованою мовою;

Б) літературну казку склала одна людина – письменник;

В) у літературній казці є головні та другорядні персонажі;

Г)  у літературній казці є описи зовнішності персонажів.

ІІ рівень

1. Знайти пару - кінцівки прислів’їв( наприклад: 1-а, 2-б).

1    Згода будує, …               А)   а родись у щастячку.

2    Що в кого болить, …     Б)   а незгода руйнує.

3    Бережи час - …               В)   той про те й говорить.

4    Людей питай, …             Г)   його за гроші

                                                 не купиш.

5    Слово не горобець…     Д) як вилетить, то не спіймаєш

6.Око бачить далеко, …..    Е) а розум ще далі.

2. Установіть відповідність між героєм і твором.

1.      Мавпа Фрузя.                       А І. Франко «Фарбований Лис».

2.      Недороль Десятий                Б. В .Королів-Старий «Хуха-Моховинка».

3.      Капітан Макака.                   В.  В. Симоненко «Цар Плаксій та Лоскотон».

4.      Злий дід.                               Г.  Г. Малик «Незвичайні пригоди Алі в країні
                                                   Недоладії»

5. Василько                                    Д) «Золоторогий олень»

ІІІ рівень

  1. Що таке літературна казка?
  2. Що таке загадка?
  3. Перелічіть літературні казки, які прочитали?

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 1
Оцінки та відгуки
  1. Бельмега Богдан Богданович
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
docx
Додано
11 грудня 2021
Переглядів
8630
Оцінка розробки
5.0 (1 відгук)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку