Контрольна робота № 3 (тестові завдання) для 9 класу "Творчість О.Пушкіна та М.Лермонтова". Два варіанти різнорівневих тестових завдань для учителя (з правильними відповідями). 1 рівень - запитання і кілька варіантів відповіді, з яких правильна тільки одна; 2 рівень - запитання і кілька варіантів відповіді, серед яких 2 правильних; 3 рівень - 2 завдання: на відповідність і стисла відповідь на запитання; 4 рівень - твір-мініатюра на запропоновану тему. Кожен рівень - 3 бали.
ТЕМА УРОКУ: Контрольна робота. Творчість Олександра Пушкіна та Михайла Лермонтова. Тестові завдання
МЕТА УРОКУ: Проконтролювати обсяг знань, здобутих учнями при вивченні даної теми; виявити помилки у розумінні чи трактуванні теми; розвивати зв’язне мовлення та вміння правильно висловлювати свої думки у письмовій формі.
ТИП УРОКУ: Розвиток зв’язного мовлення.
ХІД УРОКУ.
І. Повідомлення теми та мети уроку. Ознайомлення учнів із завданням, яке
стоїть перед ними, з умовами написання роботи та вимогами до неї.
ІІ. Завдання для написання письмової роботи.
Варіант I
Рівень І (1 правильна відповідь — 1 бал)
Рівень ІІ (одна правильна відповідь — 0,5 бала)
Рівень ІІІ (3 бали)
А. Тамань — 3;
Б. Максим Максимович — 1;
В. Фаталіст — 5;
Г. Княжна Мері — 4.
1. штабс-капітан;
2. Бела;
3. Ундина;
4. Грушницький;
5. казак-офіцер.
Рівень ІV (3 бали)
Зв’язок роману М.Лермонтова «Герой нашого часу» з історичною і духовною атмосферою епохи.
Варіант II
Рівень І (1 правильна відповідь — 1 бал)
Рівень ІІ (одна правильна відповідь — 0,5 бала)
Рівень ІІІ (3 бали)
А. Євгеній — 4;
Б. Володимир — 5;
В. Тетяна — 2;
Г. Ольга — 1.
1. зрадив(ла) пам'ять коханого(ї);
2. бачив(ла) пророчі сни;
3. мав(ла) двох сестер;
4. поїхав(ла) у подорож;
5. запросив(ла) на іменини.
8. Особливості композиції роману «Герой нашого часу» М.Лермонтова.
Рівень ІV (3 бали)
9.Твір-роздум на тему:
Трагедія «зайвої людини» у творчості Пушкіна та Лермонтова.
ІІІ. Домашнє завдання. Повторити вивчений матеріал; Підготуватись до уроку позакласного читання за твором М.Гоголя «Портрет».