Контрольна робота з теми «Принципи функціонування клітини».

Про матеріал
Контрольна робота складається з двох варіантів та чотирьох рівнів. Перший рівень містить 6 тестових завдань з однією правильною відповіддю. Другий рівень містить два завдання: дати визначення поняттю та продовжити речення. Третій - два завдання на встановлення відповідності. Четвертий рівень - відкрите запитання.
Перегляд файлу

Урок №_____     Дата_____                       Клас_____

 

Тема: Контрольна робота з теми «Принципи функціонування клітини».

Мета: Освітня: узагальнити та проконтролювати знання учнів із теми «Принципи функціонування клітини».

 

Розвивальна: розвивати в учнів пам’ять і увагу, мислення, уміння робити висновки.

Виховна: виховувати самостійність та навички самооцінки.

Тип уроку:    урок контролю знань.

 

 

Хід уроку:

І. Організаційний етап

Привітання з учнями. Перевірка відсутніх.

 

ІІ. Повідомлення теми, мети і завдань уроку

Мета уроку: узагальнити і проконтролювати знання з теми «Принципи функціонування клітини».

Завдання уроку:

1. Закріпити знання з вивченої теми.

2. Виявити рівень знань із теми.

3. Підбити підсумок вивченої теми.

 

ІІІ. Актуалізація опорних знань

«Швидка допомога».

Учням пропонується за короткий проміжок часу у стислій формі поставити запитання вчителю до тих частин теми, які були незрозумілими або не зовсім зрозумілими, або тих, в яких учні «заплутались».

 «Згадаємо основне».

Учням пропонується кілька хвилин на те, щоб повторити основні терміни з вивчених тем за допомогою словника.

 

ІV. Мотивація навчальної діяльності

Обговорення вислову

Знання –  це укриття і притулок, зручні і необхідні нам в похилі роки, і якщо ми не посадимо дерева, доки молоді, то коли ми постаріємо, у нас не буде тіні, щоб укритись від сонця. Ф. Честерфіл.

 

V. Контроль знань

1. Роздача карток із надрукованими завдання, інструктаж щодо оформлення робіт.

2. Інструктаж щодо виконання завдань, пояснення можливої оцінки (у скільки балів оцінюється певне завдання), наголос на завданнях, які є більш складними або потребують більшої уваги учнів.

3. Виконання завдань.

Учням слід закінчити і здати контрольні роботи за п’ять хвилин до перерви. Це допоможе підбити підсумки роботи, відповісти на запитання учнів, розв’язати незрозумілі або складні для учнів завдання.

 

VІ. Підбиття підсумків уроку, рефлексія

1. Фронтальна бесіда.

1. Які завдання були легкими для розв’язування?

2. Які завдання здались вам найбільш складними?

3. Що незрозумілого було в завданнях?

2. Обговорення помилок. Учні можуть поставити запитання вчителю.

 

 

 

 

 

 

Біологія   9 клас

Контрольна робота з теми «Принципи функціонування клітини».

 

1 варіант

 

I рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Сукупність реакцій біосинтезу, коли із простих низькомолекулярних речовин утворюються складні високомолекулярні сполуки, називається:

А) анаболізм; Б) катаболізм; В) метаболізм; Г) гліколіз.

 

  1. Молекули жиру розщеплюються в тонкому кишечнику, ферментом який секретує підшлункова залоза:

 А) хімотрипсином; Б) лактазою; В) ліпазою; Г) мальтазою.

 

  1. Окиснення водню киснем відбувається в:

А) комплексі Гольджі; Б) мітохондріях; В) рибосомах; Г) ЕПС.

 

  1. Реакції світлової фази фотосинтезу відбуваються:

А) у мітохондріях; Б) у люмені тилакоїда; В) у стромі хлоропласта; Г) на мембранах тилакоїдів.

 

  1. Група організмів, здатних до хемосинтезу:

А) бактерії; Б)вищі рослини; В) водорості; Г) віруси.

 

6. Вкажіть, прізвище вченого, який довів, що клітини здатні утворювати органічні речовини не тільки за рахунок світлової енергії, а й за допомогою хімічної енергії окисно-відновних реакцій:

А) Т. Шванн; Б) Я. Парнас; В) С. М. Виноградський; Г) Р. Гук. 

 

 

ІІ рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Дати визначення поняттям:

Автотрофи, гліколіз, фотосинтез.

 

2. Доповніть незакінчене речення:

А) Організми, які здатні використовувати як джерело енергії хімічні реакції речовин, називаються ____________

Б) Які речовини є продуктами ферментативного розщеплення білків _______________________

В) Послідовність амінокислот у складі поліпептидного ланцюга - це__________________

 

 

ІІI рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Встановіть відповідність між хемосинтезуючими бактеріями та речовинами що вони окиснюють:

Бактерії

Речовинами що вони окиснюють

А. Нітрифікуючі

1. окиснюють молекулярний водень.

Б. Залізобактерії

2. окиснюють амоніак.

В. Сіркобактерії

3. окиснюють солі Феруму.

Г. Водневі бактерії

4. окиснюють сірководень.

  1. Дайте коротку характеристику темнової фази фотосинтезу.

 

 

IV рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

 

Дати відповідь на запитання:

Охарактеризуйте  принципи синтетичних процесів.

 

 

Біологія   9 клас

Контрольна робота з теми «Принципи функціонування клітини».

2 варіант

I рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Сукупність реакцій розщеплення та окиснення, коли  зі складних органічних сполук утворюються прості називаються:

А) гетеротрофність; Б) метаболізм; В) анаболізм; Г) катаболізм.

 

  1. В тонкому кишечнику, білки (амінокислотні ланцюжки) розщеплюються під дією ферменту:

А) трипсину; Б) пепсину; В) сахарози; Г) лактази.

 

  1. В яких органелах відбувається кінцевий етап енергетичного обміну:

А) активний транспорт; Б) мітохондрії; В) піноцитоз; Г) фагоцитоз.

 

  1. Реакції темнової фази фотосинтезу перебігають у:

А) мембранах тилакоїдів; Б) зовнішній мембрані хлоропластів; В) стромі хлоропластів; Г) матриксі мітохондрій.

 

5. Особливістю хемосинтезу є те, що він:

А) для його протікання потрібен хлорофіл; Б) анаеробний процес; В) здійснюється з участю світла; Г) здійснюється без участі світла.

 

6. Погонофори – це :

А) гігантські черви; Б) п’явки; В) гігантські павуки; Г) гігантські скорпіони.

 

 

ІІ рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Дати визначення поняттям:

Гетеротрофи, фотоліз, хемосинтез.

 

2. Доповніть незакінчене речення:

А) Організми, які здатні використовувати як джерело енергії сонячне світло називаються_______

Б)  Яка з органічних кислот є продуктом процесу гліколізу_______________________

В) Розташування поліпептидного ланцюга у просторі (у вигляді глобули) це структура_________________

 

 

ІІI рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

  1. Встановіть відповідність між хемосинтезуючими бактеріями та їх значенням:

Хемосинтезуючі бактерії

Значення

А. Нітрифікуючі

1. Беруть участь в утворенні гірських порід.

Б. Сіркобактерії

2. Спричинюють корозію металів.

В. Залізобактерії

3. Забезпечують колообіг речовин в природі.

Г. Водневі бактерії

4. Окиснюють водень, а отриману енергію використовують для перетворення СО2 на метан  та інші органічні сполуки.

  1. Дайте коротку характеристику світлової фази фотосинтезу.

 

 

 

IV рівень (правильне розв’язання оцінюється в 3 бали)

 

Дати відповідь на запитання (одне завдання на вибір):

Охарактеризуйте принципи синтетичних процесів.

 

 

 

 

 

 

 

 

Відповіді:

9 з теми Контрольна робота з теми «Принципи функціонування клітини».

 

 

1 варіант

I рівень

1. А

2. В

3. Б

4. Г

5. А

6. В

 

IІ рівень

Автотрофи - організми, які здатні синтезувати органічні речовини з неорганічних (із вуглекислого газу).

Гліколіз — розщеплення однієї молекули глюкози до двох молекул піровиноградної кислоти.

Фотосинтез – це процес синтезу органічних речовин з вуглекислого газу і води в листках зелених рослин за участю світла і виділення кисню.

 

2) Організми, які здатні використовувати як джерело енергії хімічні реакції речовин, називаються хемотрофами.

Які речовини є продуктами ферментативного розщеплення білків амінокислоти.

Послідовність амінокислот у складі поліпептидного ланцюга – це первинна структура білка.

Цикл Кребса є стадією кисневого етапу енергетичного обміну.

 

IІІ рівень

1) А – 2, Б – 1, В – 4, Г - 3.

2) А – 2; Б – 3; В – 4; Г – 1.

 

2 варіант

I рівень

1. Г

2. А

3. Б

4. В

5. Г

6. А

 

IІ рівень

Гетеротрофи – організми, що змушені поглинати вже готові органічні речовини.

Фотоліз – розщеплення води під дією світла з утворенням кисню.

Хемосинтез - живі організми (хемоавтотрофи) здатні окиснювати неорганічні сполуки (наприклад амоніак, сірководень, сульфіди, сполуки двовалентного Феруму тощо) киснем і використовувати виділені в цих процесах електрони та водень для відновлення вуглекислого газу.

 

2) Організми, які здатні використовувати як джерело енергії сонячне світло називаються фототрофами.

Яка з органічних кислот є продуктом процесу гліколізу піровиноградна.

Розташування поліпептидного ланцюга у просторі (у вигляді глобули) це структура третинна.

IІІ рівень

1) А – 3; Б – 4; В -1; Г – 2.

2) А - 3; Б – 1; В – 2; Г – 4.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
До підручника
Біологія 9 клас (Шаламов Р.В., Носов Г.А., Литовченко О.А., Каліберда М.С.)
Додано
18 грудня
Переглядів
38
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку