Контрольна робота за творчістю Лесі Українки - НЕОРОМАНТИЗМ В УКРАЇНСЬКІЙ ЛІТЕРАТУРІ. ТВОРЧІСТЬ О. КОБИЛЯНСЬКОЇ, ЛЕСІ УКРАЇНКИ
Мета: узагальнити знання учнів з теми, виявити рівень знань, умінь та навичок з метою корекції, розвивати вміння висловлювати власні думки, логічне мислення, навички раціонального використання навчального часу; виховувати інтерес до наслідків власної праці, пунктуальність.
Обладнання: різнорівневі тестові завдання у двох варіантах.
Тип уроку: контроль, корекція знань та вмінь.
ПЕРЕБІГ УРОКУ
I. МОТИВАЦІЯ НАВЧАЛЬНОЇ ДІЯЛЬНОСТІ ШКОЛЯРІВ. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ Й МЕТИ УРОКУ
ІІ. ІНСТРУКТАЖ ЩОДО ВИКОНАННЯ ТЕСТОВИХ ЗАВДАНЬ
І варіант
1. Ім'я Лесі Українки вперше з'явилося у журналі (1 б.):
А „Житє і слово”
Б „Дзвінок”
В „Народ”
Г „Зоря”
2. Пора року, представлена в пролозі „Лісової пісні” (1 б.):
А літо
Б весна
В зима
Г осінь
3. Слова „я маю в серці те, що не вмирає!” належать (1 б.):
А Лукашу
Б Перелеснику
В Мавці
Г Русалці Польовій
4. Знайдіть НЕправильну відповідь (1,5 б.)
Художні особливості драми-феєрії „Лісова пісня Лесі Українки”:
А Особлива роль ремарки в драмі-феєрії.
Б Поєднання двох світів — реального і фантастичного.
В Використання символічних образів
Г Простота і водночас вишуканість стилю
Д Афористичність мови
5. Назвіть термін, визначенням якого є: драма, в якій відбуваються незвичайні, неймовірні перетворення, а поряд з людьми діють постаті, створені їхньою уявою. (Драма-феєрія) (1 б.)
6. Знайдіть відповідність між образом та його символічним змістом (2 б.):
1 Дядько Лев 2 Мати Лукаша 3 Килина 4 Лукаш |
А Первісне значення імені — „народжений при сході сонця”, світло. Символізує складність людських поривань до ідеалу, приклад того, як засмоктує людину буденщина Б Уособлення обмеженої людини, яка вбачає щастя у володінні майном і примноженні власності В Уособлення духовності і краси Г Втілення обмеженості, приземленості, нещирості, лицемірства і бездуховності Д Совість, яка чинить суд над життям |
7. Установіть послідовність подій казки-феєрії „Лісова пісня” (1,5 б.):
А В дуплі старої верби прокидається Мавка
Б Мавка з'являється на подвір'ї в дядька Лева
В Лукаш і дядько Лев збираються будувати хату
Г Мавка перетворюється на вербу
8. Завдання 8 потребує розгорнутої відповіді (3 б.)
Завдання за вибором:
1. Складіть візитівку вірша Лесі Українки „Contra spem spero”.
2. Напишіть міні-твір „Твір Лесі Українки, який сподобався мені найбільше”
ІІ варіант
1. Перший вірш Лесі Українки мав назву:
А „Сафо”
Б „Надія”
В „Конвалія”
Г „Сонечко встало, прокинулось ясне”
2. Слова: „Заграй, заграй, дай голос мому серцю! Воно ж одно лишилося від мене” належать:
А Лукашу
Б Мавці
В дідькові Леву
Г Перелеснику
3. У драмі-феєрії „Лісова пісня” Л. Українки оспівано красу:
А Поділля
Б Полісся
В Буковини
Г Галичини
4. Знайдіть НЕправильну відповідь
Художні особливості драми-феєрії „Лісова пісня Лесі Українки”:
А Звернення до фольклору
Б Поєднання ознак проблемної та філософської драми
В Злиття лірики, епосу і драми
Г Поєднання реальності, міфу і казки
Д Відсутність такого елементу композиції як пролог
5. Назвіть термін, визначенням якого є: один з різновидів так званої „оновленої драми”, яка звертається до тем і порушує проблеми і конфлікти, актуальні для сучасності (протиріччя соціальної дійсності, які зображуються у формі гострих моральних колізій між представниками протиборчих сторін або суперечок-дискусій між ними). (Проблемна драма)
6. Знайдіть відповідність між образом та його символічним змістом:
1 Мавка 2 Лісовик. 3 Доля 4 Перелесник |
А Втілення порядоку, гармонії у природі, утвердження її законів, за порушення яких природа жорстоко карає Б Уособлення духовності і невмирущої краси, символ прекрасної мрії В Уособлення стихійних руйнівних сил Г Втілення обмеженості, приземленості, нещирості, лицемірства і бездуховності Д Совість, яка чинить суд над життям |
7. Установіть послідовність подій драматичної поеми Лесі Українки „Кассандра”:
А Троянці ввозять у місто грецького коня
Б Кассандра вигукує: „Я бачу: Троя гине”
В Гине наречений Кассандрі Долон
Г Гектор гине на двобої з Ахіллом
8. Завдання 8 потребує розгорнутої відповіді. Завдання за вибором.
1. Складіть візитівку вірша Лесі Українки „Мріє, не зрадь!”
2. Напишіть міні-твір „Твір Лесі Українки, який став для мене уроком життя”
ІІІ. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ