Корекційно-розвивальне заняття для дітей з особливими освітніми потребами
«Подорож на лісову галявину»
Цільова аудиторія: здобувачі освіти 1 класу
Мета: розвивати дрібну моторику рук, довільну увагу, зорову пам'ять, мислення, зв’язне мовлення, створювати атмосферу безпеки та позитивний емоційний настрій.
Обладнання: малюнки диких тварин, пісочниця, палички.
Хід заняття
І. Організаційна частина
Етюд «Вітання»
Мета: активізувати увагу дітей
- Добрий день!
Ви довкола озирніться,
Один одному всміхніться,
Щоб ніхто не сумував,
З усіма радів і грав.
- Давайте з вами станемо в коло, привітаємо один одного оченятами, а ще своїми долоньками.
-Сьогодні на занятті ми здійснимо уявну подорож на лісову галявину і дізнаємось хто там живе.
-А ви знаєте хто живе в лісі? Тож давайте відгадаємо загадки і дізнаємося хто ж живе на нашій галявині
Гра “Відгадай загадку”
Хто взимку холодний
Ходить злий, голодний ( Вовк)
Колючий клубочок прибіг у садочок. (Їжак)
Взимку спить цей звір в барлозі
І прокинутись невзмозі.
Смокче лапу уві сні.
Хто це? Підкажіть мені.(Ведмідь)
Влітку сіренький,
А взимку біленький,
Довгі вуха має,
Швидко стрибає.(Заєць)
У лісі живе,
Горішки гризе,
Грибочки збирає,
На зиму складає.(Білка)
Ця панянка золота
Має довгого хвоста,
Вовка-братика сестричка.
Знають всі, що це…(лисичка).
-А як ми можемо назвати жителів лісової галявини одним словом?
-Якого кольору лисичка?
-Кого ви бачите біля білочки?
-Хто більший вовчик чи зайчик?
-Хто зліва від вовка?
Гра«Хованки»
Лісові звірі дуже люблять грати в хованки. Давайте знайдемо звірів, які заховалися.
Малюнки тварин.
Гра “Знайди тінь”
Діти на зображенні знаходять тінь тваринки.
Фізкультхвилинка “Танці звірят”
А звірята люблять танцювати. Давайте потанцюємо разом з ними. Потанцюйте як:
-веселі зайченята;
-злий вовк;
-сумний ведмідь;
-хитра лисиця;
-замріяні метелики.
Ігри з піском
Ой, подивіться, один метелик сів на наш пісочок. Пограємо в пісочниці.
Будемо грати пальчиками і долоньками (сліди на піску)
«Маленькі ніжки бігли по доріжці. Великі ноги йшли по дорозі »
- А тепер перетворимося на зайчиків; як вони люблять бігати по піску!
Складемо два пальчики разом, пішли. А чиї сліди можуть бути схожі сліди наших пальчиків? (Собака, вовк, кішка, лев). А три пальчика разом! Хто тут гуляв? (Ведмідь, кабан, слон).
-Вирівняємо пісок і уявімо, що тут ходив слон. Як він це робив?
Вірно, стиснули руки в кулачки і залишили відбитки на піску.
Гра «Мисливці».
Це - будинок, а це - ліс. А ми з вами перетворюємося на мисливців. Ось за цією межею густий ліс, де водяться різні звірі. У цей ліс і відправляється мисливець.
«Я йду в ліс на полювання, буду полювати за ...» Тут він робить крок по піску середнім і вказівним пальчиками вперед і каже: «зайцем» і робить другий крок: «ведмедем» і т.д. Переможець той, хто дійшов до лісу.
Гра «Мисливець і пастух»
Хто такий пастух? Мисливець?
Пісочницю ділимо навпіл, справа - луг, де пасуться домашні тварини, а ліворуч - ліс, там живуть дикі звірі! За сигналом «Шукайте» двоє дітей відбирають фігурки і «поселяють» в лісі і на лузі диких і домашніх тваринок..
В кінці гри перерахуємо, скільки диких звірів і свійських тварин набрали діти.
Вправа “Чарівні палички”
А на лісовій галявині ростуть дерева. Спробуємо зобразити дерево за допомогою паличок.
Поблизу дерева росте ялиночка. А під ялиночкою росте грибочок. Зобразимо його.
Заключна частина
-Куди ми з вами подорожували сьогодні?
-З якими звірятами зустрілис?
- Що найбільше сподобалось?
Зняття нервової напруги.Прощання „Подаруй усмішку”
Діти стають в коло і дарують один одному посмішки.
На заняття діти всі працювали, молодці!
Вам сподобалось займатись?
Та пора уже прощатись.
До нових зустрічей!