Тема: «Король жахів» та його твір «Мораль»
Мета: познайомити учнів із життєвим та творчим шляхом Стівена Кінга, опрацювати текст твору «Мораль», вчити дітей визначати основні проблеми, розвивати моральну, інтелектуальну, пізнавальну сфери школярів, творче мислення, вдумливе ставлення до художнього слова, вміння аналізувати, робити висновки, поважати рішення інших.
Обладнання: мультимедійний проектор, тексти твору.
Тип уроку: вивчення нового матеріалу
Люди бувають різні, і я не вірю, що мораль однієї людини коштує більше моралі іншої людини
Хід уроку
І. Актуалізація опорних знань
«Королем жахів» називають письменника, який нас познайомить із вигаданим, незвичайним тривожним світом фантастики.
Бесіда. Як ви гадаєте, чому молоді цікаво читати фантастичні твори?
Чи зможете назвати найбільш відомих авторів цього жанру?
Які саме моменти звертають вашу увагу при читанні?
Що найбільше вразило вас у творі Кінга «Мораль»?
ІІ. Мотивація навчальної діяльності
Для того, щоб зрозуміти, що саме вплинуло на формування світогляду Стівена Едвіна Кінга, чому він написав саме такий твір, необхідно спробувати поставити себе на його місце, побути трішечки письменником-фантастом, дослідником, який зможе вияснити, що таке мораль у розумінні головних героїв твору, і чи важливо дотримуватися її у своєму житті.
ІІІ. Оголошення теми та мети уроку
Отже, сьогодні ми поговоримо про Стівена Кінга та його «Мораль». Запишіть тему і епіграф уроку у зошити.
ІV. Робота над новим матеріалом
1.Учитель. Нам завжди цікаво дізнатися: хто він, той, що написав справжній шедевр? Перш ніж ми про це дізнаємося, хотілося б, щоб ви спробували сформулювати запитання, які хотілося б поставити Стівену Кінгу. Наприклад: Коли Ви народилися і хто Ваші батьки?
Діти записують 1 запитання, яке хотіли б поставити письменнику, потім озвучують їх.
А зараз спробуємо знайти відповіді на всі ваші запитання. Добре їх запам’ятали?
Презентація
Розповідь учителя
2. Чи на всі запитання ви знайшли відповіді у розповіді? Зараз перевіримо
Інтелектуальна гра «Віднови речення»
Поставте собі оцінку.
3. Робота з текстом
Стівен Кінг «Мораль»
Який графік роботи був у Нори? |
З 11 до 17 , шість днів на тиждень |
У скільки годин приходив зі школи Чад? |
У 16 годин |
Чому Чад вирішив, що щось трапилось? |
Нора сиділа біля пожежної драбини із паперами в руках |
Чому чоловік вийшов до пожежної драбини? |
Він палив |
Чому герой зрозумів, що дружина повернулася з роботи раніше, ніж зазвичай? |
Бо була перевдягнута в джинси і стару блузку |
Яку назву мала папка, в яку збирала фінансові документи сім’я? |
«Червоне і чорне» |
У якій країні жила родина? |
Америка |
У якому місті? |
Бруклін |
Про що мріяло подружжя? |
Про народження дитини і виїзд із міста до Нової Англії в Вермонт |
У якій школі працював Чад? |
№ 321 |
Це була його постійна робота? |
Ні, він стояв на заміні |
Скільки разом були герої? |
10 років.Із них 6 -офіційно |
Ким працювала Нора? |
Доглядальницею у священника Уінстона |
Чим займався герой, поки дружини не було вдома? |
Писав книгу |
Як назвав свою книгу Чад? |
«У світі дикої природи: поневіряння вчителя-замісника по чотирьом міським школам». |
Скільки сторінок налічувала його робота? |
80 сторінок |
Чи читала книгу дружина? |
Так, і вона їй сподобалася |
Хто пообіцяв допомогти надрукувати твір? |
Едвард Рінглінг |
Коли прийшло повідомлення від Едварда? |
У травні |
Коли про нього згадали? |
У вересні |
Чим займався влітку Чад? |
Працював у літній школі |
Скільки місяців потрібно було для того, щоб дописати книгу? |
8 місяців |
На який аванс розраховувала родина? |
Біля 100 000 доларів |
Чи багато знала Нора про свого пацієнта? |
Ні, лише те, що він не одружений, через 3 роки після того, як залишив службу, трапився удар, і що у нього частково паралізований правий бік |
Про що розповіла Нора Уінстону? |
Про те, що фінансово вони не страждають, але перспектива такого життя їх пригнічує |
Що запропонував жінці Уінстон? |
Заробити 200 000 доларів |
З якими думками Фрейда не погоджувався Уінстон? |
«Те, що ви вважаєте морем, насправді калюжа. Я не згоден. У людській душі немає дна. Вона настільки ж глибока і таємнича, як божественний розум».
|
З ким Нора порівнювала Уінстона? |
Із вівцею |
Що дізналася жінка про родину свого підопічного? |
Що він із багатої родини торговця, що батько пережив матір на 5 років, що вони залишили капітал, який виріс на депозитах у банку приблизно до 240 000 доларів |
Про що мріяв Уінстон? |
Вчинити справжній гріх |
Як довго мріяв про це священник? |
До удару 3 роки |
Коли гріх стає вдвічі важчим? |
Коли, скоюючи його, думаєш про те, що можна його відмолити |
Яка була перша реакція Нори на пропозицію? |
Вона захотіла піти |
Хто вирішував, чи грішити Норі чи ні? |
Подружжя. |
Скільки це тривало? |
Із 2 до 3 годин ночі |
Скільки років Норі? |
36 |
Чого вона найбільше не хотіла робити? |
Потрапляти у в’язницю і робити боляче комусь іншому |
Що потрібно було зробити Норі? |
Вдарити до першої крові |
Як вона мала підтвердити, що згрішила? |
Все повинно було зніматися на відеокамеру |
Хто це повинен був зробити? |
Чад |
Чи хвилювалася Нора? |
Так, вона навіть дуже схудла |
Чи хотів чоловік запобігти злочину? |
Хотів, але винагорода перемогла |
Ким була жертва? |
Чотирирічний хлопчик |
Що зробила жінка з хлопчиком? |
Дуже сильно вдарила кулаком в обличчя |
Про що думала панікуючи Нора? |
Що вона вбила хлопчика і що вона потрапить до в’язниці |
Чи переглядало подружжя плівку? |
5 разів |
З якою твариною іще порівнювала Нора замовника? |
Із собакою |
Чи отримала Нора винагороду за скоєне? |
Так |
Як почувала себе Нора? |
Вона почувала себе брудною |
Що запитав грішник у жінки? |
Невже іноді почуватися брудною так погано? |
Кого згадав священник, коли Нора запитала про церкву і про гріхи? |
Симона Петра, засновника католицької церкви |
V. Рефлексія
Формування текстоінтерпретувальної компетенції
Домашнє завдання. Записати у зошит проблеми, які порушує автор у творі «Мораль», виписати визначення «моралі»
Література