"Космічні пригоди" (розвиток дрібної мотрики)

Про матеріал
Корекційне заняття для розвитку дрібної моторики: : розвивати та удосконалювати навички учнів першого спеціального класу виконувати дрібні та загальні рухи для рук, тулуба, голови, ніг; розвивати артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, зв’язне мовлення; вміння розрізняти та називати розмір, колір, форму предметів; розфарбовувати предмет, не виходячи за межі; збагачувати словниковий запас; розвивати логічне мислення; сприяти вихованню уважності, охайності, зосередженості.
Перегляд файлу

Бєлова Вікторія Вікторівна

вчитель початкових класів, дефектолог

спеціаліст вищої категорії

КЗ  “Знам’янська спеціальна школа Кіровоградської обласної ради”

1 спеціальний клас

Корекція вад розвитку

 

Тема: «Космічні пригоди» (розвиток дрібної моторики).

 

Мета: розвивати та удосконалювати навички учнів першого спеціального класу виконувати дрібні та загальні рухи для рук, тулуба, голови, ніг;

розвивати артикуляційну моторику, мовленнєве дихання, зв’язне мовлення; вміння розрізняти та називати розмір, колір, форму предметів;                                   розфарбовувати предмет, не виходячи за межі;                                                        

збагачувати словниковий запас;                                                                                                                                        розвивати логічне мислення;

сприяти вихованню уважності, охайності, зосередженості.

 

Обладнання: картки із завданнями до ігор «Ракета», «Місяць», «Пролісок», «Чарівні палички»; мозаїка, тарілки з крупою, різнокольорові кружечки великого та малого розміру, палички, іграшкова черепаха для розвитку сенсомоторики учнів,  ручка, кольорові олівці.                                                                                                                                                              

 

 

Хід заняття.

 

І. Підготовча частина.

 

1.Організаційний момент.

 

     а) Привітання

 

Вправа “Доброго ранку”.

Мета: сприяє розвитку мовного апарату, пам’яті, дрібної та загальної моторики.

Доброго ранку, сонце привітне!

Доброго ранку, небо блакитне!

Доброго ранку, у небі пташки!

Доброго ранку, маленькі дубки!

Я вас вітаю, люблю, пізнаю,

Бо живемо у одному краю.

(Пальцями правої руки по черзі «вітатися» з пальцями лівої руки,

поплескуючи одне одного кінчиками..)

 

     б) Дихальні вправи:  Слайд № 2.

-Кожний день ми з вами спостерігаємо за тим, як змінюється погода за нашим вікном. Ще недавно лежав сніг, мороз вимагав нас одягати шуби, чоботи, шапки, рукавички. А зараз ЩО ми бачимо за вікном?

-А чому така зміна сталася в природі?

 

Загадка

 

Тане сніжок, оживає лужок, день прибуває. Коли це буває?

-Яка пора року?    (Весна)   Слайд № 3.

 

-Природа просинається після зимового сну: з’являються зелені листочки, травичка, а саме головне – весна дарує квіти.  Слайд № 4. 

                                                                                                                                                        Перші весняні квіти: підсніжники, проліски, фіалки, ряст, медунка, конвалії. 

ВІРШ про квіти:

Ось іде до нас весна,

Все навколо ожива.

Підсніжники прокидаються,

Проліски посміхаються,

Діти вибігають,

Весело стрибають.

 

-Кожна квітка дарує нам красу, приємні пахощі. Кожна квітка має свій колір, тому що кольори дарує веселка. Слайд № 5.                                                                                                       –Веселка використовує кожний колір, щоб прикрасити нашу землю.

 

ІІ. Основна частина.

 

  1. Мотивація  навчальної  діяльності.

-ВЕСНА має три місяці: березень, квітень, травень. Зараз другий місяць – квітень.

-А ви любите дивитися на зіркове небо? Слайд № 6.

 

 12 квітня – день космонавтики – людина полетіла на ракеті у космос.                                                        

Слайд № 7.

 

УВАГА!  РАДІОГРАМА!  Слайд № 8.

 

НА НАШІЙ ПЛАНЕТІ ГИНУТЬ РОСЛИНИ! ЗАЛИШИЛОСЬ МАЛО КВІТІВ! ДОПОМОЖІТЬ!!!

 

-Діти, необхідно допомогти. Спробуємо?   Дорога  нас чекає нелегка. Допомагати нам будуть наші пальчики. Вони вже багато чого вміють, тому я гадаю, ми з вами виконаємо всі завдання. Так?  Ви мене підтримуєте?  Тоді збираємось – час вирушати. Для цього необхідно летіти в космос. Одягти спеціальні костюми – скафандри та зашнуруватися.

 

 

  1. Вправа «Шнуровка».  Слайд № 9.

Мета: вчити дітей шнурувати взуття, удосконалювати набуті навички.

 

 

  1. Вправа «Ракета».   Слайд № 10.

Мета: вчити дітей правильно штрихувати олівцем предмет, розрізняти і називати кольори.

-На чому будемо летіти? Виконаємо завдання: розфарбуємо ракету.

 

(Під час штрихування виконати вправу для відпочинку пишучої руки:

«Олівець».

Олівець в руці катаю,

Поміж пальчиків кручу.

                               Неодмінно кожний палець

                               Буть слухняним я навчу.)

 

 

  1. Вправа «Місяць».   Слайд № 11.

Мета: розвивати зорову увагу, мислення, дрібну моторику рук.

 

 

 

 

Фізкультхвилинка    Слайд № 12.

Мета: зняти напруження м’язів тулуба, рук, ніг; удосконалити рухи загальної моторики; розвивати мовлення.

Ми готові до польоту в космос.

                          а) В полі дерево стояло

                               і тихенько ранком спало.

                               прилетів до нього вітер –

                               розгойдав зелені віти.

                          б) «Вітер…»

                          в) «Чотири стихії»

                          г) «Жук»

                          д) Вправи для пальчиків з віршами:

                               «Білочка»

                               «Оркестр»

                               «Сороконіжка»

 

 

  1. Вправа «Знайди предмет».   Слайд № 13.

Мета: розвивати дрібну моторику, мовний апарат, вміння рахувати предмети, розрізняти кольори.

-Загубились кольори, тому квіти не можуть цвісти. Найдіть  предмети, порахуйте і назвіть їх.

(У тарілці насипана крупа з дрібними предметами.)

 

 

  1. Вправа «Пролісок».   Слайд № 14.

Мета: розвивати уміння дітей складати візерунки з мозаїки за зразком, розрізняти кольори, удосконалювати дрібну моторику.

-Дуже добре.  За допомогою наступного завдання складемо чарівну квітку.

 

Я - перша квіточка весни,

 Я - пролісковий цвіт,

 Я пережив зимові сни

 І знов родивсь на світ

 У мене очі голубі,

 Такі, як неба синь.

 Росту між кленів і дубів,

 Люблю і сонце, й тінь.

 Зелені рученьки мої

 Листочками зовуть.

 Я полюбив ліси й гаї,

 Живу я здавна тут.

 І вірю: люблять всі мене,

 Як весну золоту,

 Бо знають, що зима мине,

 Коли я розцвіту.

  

 

  1. Вправа «Чарівні палички».   Слайд № 15.

Мета: розвивати дрібну моторику, увагу, уміння виконувати завдання за зразком.

-Прийшов час летіти додому. А для цього необхідно з паличок скласти ракету за малюнком.

 

 

  1.  Вправа «Обведи і зафарбуй» (додаткове завдання)

Мета: розвивати уміння обводити предмети, утримувати довго на одному місці, охайно працювати, зосереджуватися та концентрувати увагу.

 

ІІІ. Підсумок заняття.

 

-Яка пора року гралася з нами?

-Що робили на занятті?

Слайд № 16.

-Тепер ваші пальчики будуть швидко і правильно виконувати завдання.

М О Л О Д Ц І!!!

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
20 лютого
Переглядів
254
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку