Дата: 21.01.2021
Тема: Написання малої букви ж, складів, слів і речень з нею. Списування друкованого речення.
Мета: ознайомити учнів з малою рукописною буквою ж; навчити писати її; формувати вміння читати і писати склади та слова з буквою ж; удосконалювати вміння орієнтуватися в сітці робочого зошита, писати ручкою, списувати надруковані речення; розвивати вміння розповідати за малюнком, про свої спогади та враження; формувати компетентність спілкування рідною мовою, соціальну, громадянську компетентність; виховувати бажання дружити з іншими.
Обладнання: картки для роботи в групах; контейнери з манною крупою; малюнки зображення жука.
Хід уроку
-
Вступна частина
-
Організація класу
-
Робота над чистомовкою
-
Який звук чули найчастіше?
-
У якому жителі жабка?
-
У якому жителі жук?
-
Хто застібає ґудзик?
-
Робота в групах. Гра «Відшукай слово»
(Учні об’єднуються в три групи).
Завдання: з’єднати склади так, щоб утворилися слова. Дібрати слова до малюнок.
-
Назвіть слова, що утворилися.
-
Яке слово зайве? Чому? (сніжинка)
-
Основна частина
-
Робота за сторінкою зошита (с.10)
-
Бесіда за малюнком.
-
Кого ви бачите на малюнку?
-
Що роблять діти?
-
Кого вони розглядають?
-
А ви бачили такого жука? Розкажіть.
-
Сьогодні на уроці ми будемо вчитися писати малу букву ж, склади, слова та речення з нею.
-
Аналіз елементів, з яких складається мала рукописна буква «ж». Розглядання її зразка на плашці вгорі зошита.
-
Письмо елементів за малюнком олівцем.
-
Письмо малої рукописної літери «ж».
-
У контейнері з манною крупою.
-
У повітрі.
-
У робочих рядках зошита.
-
Вправляння в письмі.
-
Письмо складів та слів з буквою «ж».
-
Списування речення.
-
Прочитайте перше речення.
-
Хто випустив жука?
-
Як починаємо писати речення?
-
Що поставимо у кінці речення?
-
Спишіть речення.
Фізкультхвилинка.
-
Продовження роботи за сторінкою зошита
-
Бесіда за малюнком.
-
Нумо разом відвідаємо королівських жабок.
-
У цьому королівстві всі жабки різні за кольором, а одна з них – жабка – царівна.
-
Як має виглядати жабка – царівна?
-
Читання за стрілочками.
Учні читають слова за стрілочками.
-
Письмо слів рукописними буквами.
Пальчикова гімнастика.
-
Стратегія «Кубування».
Робота за малюнками зошита (банан і кульбаба)
-
Запис слів, речень.
-
Списування друкованого речення.
-
Заключна частина
-
Яку букву ми сьогодні навчилися писати?
-
Назвіть слова, які починаються на букву ж.