Тема: «Котяче новосілля»
Мета: зацікавити учнів до вивчення математики, сприяти розвитку усних обчислень, вміння складати і розв'язувати прості задачі; розвивати пам'ять, увагу, оперативність мислення, математичне мовлення; виховувати гуманне ставлення до тварин.
Обладнання: картки із завданням, оригамі «Котик», колективна робота «Котячий будинок», комп'ютер, телевізор.
«Котяче новосілля»
(виховний захід для І класу)
Підготувала:
вихователь ГПД
Антоненко О.Ф.
Ліцей №6
м. Прилуки
Тема: «Котяче новосілля»
Мета: зацікавити учнів до вивчення математики, сприяти розвитку усних обчислень, вміння складати і розв’язувати прості задачі; розвивати пам’ять, увагу, оперативність мислення, математичне мовлення; виховувати гуманне ставлення до тварин.
Обладнання: картки із завданням, оригамі «Котик», колективна робота «Котячий будинок», комп’ютер, телевізор.
Хід заняття
І. Організаційна частина
1.Вступна бесіда
Бесіда про бездомних котів по змісту казки Галини Вдовиченко «36 і 6 котів».
ІІ. Оголошення теми
На попередніх заняттях ми з вами зробили котиків (оригамі), «побудували» для них будинок . Сьогодні у нас «котяче новосілля». Ваші котики отримають власну кімнату у цьому будинку, але спочатку потрібно виконати завдання.
ІІІ. Основна частина
1. Бесіда про власних котиків.
– У мене теж є котик. Відгадайте, як його звати?
Гра «Шифрувальники». Робота в парах.
2 3 1 4 5
У Р М К А
2. Гра «Що змінилося?»
(Показую таблицю з кількома цифрами в певному порядку. Прошу заплющити очі, змінюю порядок розміщення цифр. Діти повинні відгадати, що змінилося.
(Після виконання кожного завдання учні «заселяють» своїх котиків)
3. Гра «Злови м’яч»
Завдання: назвати сусідів числа «5», «7», «4».
4. Гра «Чарівний кубик».
Завдання: кинути кубик два рази. Із чисел на кубику скласти приклад і обчислити його.
5.Завдання: за малюнками скласти і розв’язати задачі.
Фізкультхвилинка «Котик Мурчик»
6.- Назвати числа, які є у вірші Наталі Карпенко «Я не хочу так як всі!»
- Як звати котиків?
Я не хочу так, як всі!
Все цікаво для малят!
П’ять кумедних котенят –
Дві сестри і три брати
Пізнають нові світи!
Їжачка побачив Рудик,
З ним тепер дружити буде.
Та чому така шорстка
Сіра шубка в їжака?
Вліз на гілку котик Білий,
Непосида пустотливий.
– Няв! Синички! Скільки? Шість!,
Кіт пташок очима їсть.
– Височенько! Не дістати!
До кота озвався дятел:
– Гей, нахабо на гілляці,
Буде тобі купці-ляпці,
Як впадеш у нашу річку…
Йди гуляти на травичку,
Чи біжи на камінці,
Як Кицюня. Будь, як всі!
Спить у кошику Чорнушка,
Не нявчи її під вушка.
Подивись, твій брат Смугастий,
Теж почав пташину пасти!
– О, в травиці горобці…
Я не хочу так, як всі!
7.Графічний малюнок «Квітка».
- Що нагадує вам цей малюнок?
- Мені нагадує ось цю квіточку. Хто знає, що це за квіточка? (Підсніжник).
(Коротке повідомлення про підсніжник – першу квіточку весни.)
- З яких геометричних фігур вона складається?
Практична робота учнів
(Решта учнів «заселяє» котиків)
ІV.Підсумок заняття
- Про кого говорили на занятті?
- Як потрібно ставитися до своїх та бездомних тварин?
- Ви повинні дружити так, як котик і зайчик у вірші Наталі Карпенко «Зайчик і котик»
ЗАЙЧИК І КОТИК
Зайчик котика зустрів
І на задні лапки сів:
– Ой, які ж ми схожі,
Милі та пригожі.
Котик крикнув: – Ні! Ні! Ні!
Ми у схожому вбранні,
Сірі та пухнасті,
Однієї масті.
Ми однакові на зріст,
Та у мене довгій хвіст.
А у тебе вуха
Замість капелюха.
Зайчик мовив: – Ну то й що,
Це дрібниця, це ніщо.
Ми з тобою схожі,
Милі та пригожі.
Котик муркнув: – Няв, няв, няв!
Котик зайця обійняв.
Тішився вухатий,
Тішився хвостатий.
-І ви теж обніміть один одного, як зайчик і котик.