Краватка метелик своїми руками

Про матеріал
Технологія виготовлення краватки метелик з атласних стрічок. Робота з стрічками.
Перегляд файлу

КРАВАТКА МЕТЕЛИК З АТЛАСНИХ СТРІЧОК

Краватка-метелик або просто мете́лик (калька з фр. nœud papillon) — різновид краватки, що має форму банта. Являє собою тканинну стрічку, зав'язану навколо коміра симетричним вузлом.

     Для виготовлення метеликів частіше використовують такі тканини, як шовк, поліестер, бавовна, у тому числі і суміші цих матеріалів. Вовну використовують набагато рідше.

Існують два типи метелика: класичний і попередньо зав'язаний.                                                         *Класичний метелик або «метелик-самов'яз» (англ. the self-tie bow tie) потребує зав'язування всякий раз з надяганням костюма.                                                                             *Попередньо зав'язаний метелик (англ. the pre-tied bow tie) вже має готовий фабричний вузол, прошитий нитками. Закріпляється на комірі за допомогою ґудзика, тасьми із застібками або гумки — аналогічно звичайній краватці типу «регат».

    Історія метелика починається з XVII ст. — саме тоді краватка була принесена до Франції хорватськими найманцями. Як саме з'явилися краватки у формі метелика, певно не відоме. Деякі історики припускають, що метелик може вести походження від примхливого краваткового вузла, придуманого відомим денді Джорджем Браммелом у першій половині XIX ст. Первісно «метеликом» називали особливий вузол на звичайних шийних хустках, сучасного вигляду краватка-метелик набула в 1904 році.

    Метелик є обов'язковим елементом чоловічого вечірнього костюма. До фрака належить надягати білий метелик, сам вираз «біла краватка» (англ. white tie) означає, що гості повинні бути у фраках. Чорний метелик з фраком носить тільки обслужний персонал (метрдотелі, офіціанти). Разом зі смокінгом прийнято носити чорний метелик: у запрошенні така форма одягу позначається як «чорна краватка» (англ. black tie).

Різновиди: Метелик «батерфляй» (ліворуч) і «бетвінг» (праворуч).                                             Батерфляй (англ. butterfly — «метелик», або thistle) — класичний вид краватки, який нагадує формою крила метелика.                                                                                                      Бе́твінг (англ. batwing — «крило-бита» чи «крило кажана») — інший класичний вид. На відміну від краватки «батерфляй», цей тип метелика не має звужень на широких кінцях і нагадує формою биту для гри в крикет. Через відсутність «талії» складки у вузлі виходять довгі, від 4 до 5 мм завширшки.                                                                       «Дайемонд-Пойнт» (англ. Diamond Point — «кінець-діамант») — має загострені кінці.

 

 

 

 

 

 

Технологія виготовлення виробу:

Матеріали для роботи:                                                                                                                                   -Атласна стрічка 5 см і 1 см шириною;                                                                                                       -Стрічка з органзи 4 см шириною;                                                                                                              -Нитки і голка;                                                                                                                                - Булавки;                                                                                                                                                        - клей;                                                                                                                                              - Елементи декору і замочок (за бажанням).

                                                                                                Зробити два відрізки довжиною 26 см з широких стрічок з атласу і органзи.

                                                                                                            На стрічку з атласу лицьовою стороною вгорурозташувати стрічку з органзи теж лицьовою стороною вгору. Вирівняти краю (зафіксувати булавкою). Тепер необхідно оплавити краю складених разом стрічок. Стрічки дуже горючі. Так що оплавляється слід акуратно. Важливо не перетримати заготовки, особливо якщо Ви працюєте зі світлими матеріалами. Можете отримати потемнілі і «закопчені» краю.

   

Розгорніть виворітного стороною до себе і з'єднайте оплавлені краю в серединці. Можете пропрасувати заготовку праскою. Сторони повинні бути трохи внахлест (максимально 1 см).  

    

Далі ви можете зробити бант, як в попередніх двох варіантах, а можете виконати наступне: Заготівлю сколоти булавкою прошити по серединці (де сторони складені внахлест) великими стібками. 

   

 

 

 

 Тепер потрібно затягнути нитку і закріпити її. Ось що вийшло:

    Залишилося зібрати краватку метелика. У нашому майстер класі запропонований варіант на будь-який обхват шиї, але якщо Ви знаєте параметри малюка, якого робить краватку, то орієнтуйтеся на них. Отже, зав'язки. Від вузької стрічки з атласу відрізати шматочок близько 4 см. Він буде маскувати шов в центрі метелики. Відміряйте стрічку необхідну для зав'язки і по центру змастіть клеєм на лицьовій стороні. Приклейте до промазати клеєм лицьовій стороні зав'язки виворітну сторону банта.

                                                                                                       Залишити до повного висихання клею.

  

      Тепер нанести зовсім небагато клею на центр краю стрічки в 4 см. І обернути навколо центру краватки. Досить туго стягнути, але так щоб не деформувати стрічку, і щоб вона не зморщилася.

                                                                 Даємо клею підсохнути. Краватка-метелик зі стрічок готова.

За бажанням центр можна декорувати різною фурнітурою. Для декору можна використовувати : гудзики, паєтки, стрази.

 

Готові вироби.

 

 

 

 

 

docx
Додано
13 листопада 2022
Переглядів
1495
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку