Кросенс "Джозеф Редьярд Кіплінг“Якщо”

Про матеріал
Кроссенс – асоціативна головоломка нового покоління. Слово «кроссенс» означає «перетин значень» і придумане за аналогією зі словом «кросворд», яке в перекладі з англійської мови означає «перетин слів». Зображення розташовують так, що кожна картинка має зв'язок із попередньою і наступною, а центральна поєднує за змістом зразу декілька картинок. Завдання того, хто розгадує кроссенс – знайти асоціативний зв'язок між сусідніми (тобто тими, що мають спільний бік) картинками. Зв’язки в головоломці можуть бути і поверхневими, і глибокими. Починати розгадувати кроссенс можна з будь-якої картинки, що розпізнається, але центральним є квадрат під номером 5. Центральна картинка, за бажанням автора, може бути пов’язана за змістом зі всіма зображеннями в кроссенсі. Але зазвичай потрібно встановити зв’язки по периметру між квадратами 1-2, 2-3, 3-6, 6-9, 9-8 8-7, 7-4, 4-1 («основа»), а також по центральному хресту між квадратами 2-5, 6-5, 8-5 и 4-5 («хрест»). Таким чином, кроссенс є сукупністю дванадцяти (за числом сусідніх пар) асоціативних головоломок. Відповідь не завжди є однозначною, але в більшості випадків ті, хто відгадують, знаходять однаковий ланцюжок асоціацій. Якщо образи на зображеннях прості і логічні, то для розгадки кроссенса треба лише знання фактів. У такому разі правильна відповідь одна і тематика конкретна. При створенні кроссенса можна скористатися таким алгоритмом: 1. Визначити тематику(загальну ідею). 2. Вибрати 8-9 елементів (образів), що мають відношення до теми. 3. Найти зв'язок між елементами. 4. Визначити послідовність елементів за типом зв’язку «хрест» і «основа».
Перегляд файлу

                                                                                " Якщо"

Муннар Керала

https://i2.wp.com/interesnyefakty.org/wp-content/uploads/Redyard-Kipling-4.jpg

 

Фотографії Першої світової війни. Сцени життя і смерті

 

Перемога: картинки, стокові Перемога фотографії, зображення | Скачати з  Depositphotos

 

Результат пошуку зображень за запитом "скачать картинки палаюче серце"

 

https://i2.wp.com/24smi.org/public/media/resize/800x-/2018/7/20/109_P3zuqxF.jpg

 

Безкоштовне стокове фото на тему «група, друзі, люди» стокове фото

 

✓ Як долати труднощі

 

Жорстокі фото-свідоцтва Першої світової (42 фото) | СОЮЗ ...

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 


По периметру:

1 - 2.   Загадкова країна Індія. В уяві постають загадкові джунглі, незвичайні тварини і, звичайно,неймовірні  пригоди.

2 – 3. 30 грудня 1865 року в індійському місті Бомбей, у сім`ї професора  школи мистецтв народився хлопчик, якому доля провістила велику славу. Своє ім`я Редьярд (за сімейною легендою) він отримав від назви озера, де зустрілися його батьки.

3 – 4.  Кіплінг дуже любив своїх дітей, але не заважав самим обирати свій життєвий шлях. Коли його 18-річний син Джон висловив бажання вступити до війська та відправитися на війну, батько підтримав його.

4 –5. Джон потрапив на фронт  у вересні 1915 року ,взяв участь у боях за Лоос-ан-Гоель. Тоді його востаннє бачили на полі битви. Один із солдатів стверджував, що Джон отримав серйозне вогнепальне поранення голови. Хоча явних доказів смерті не виявлено, офіційно вважалося, що Джон загинув.

5 – 6. У 1910 році Кіплінг пише вірш "Якщо" -  звертання-заповіт ліричного героя до сина.

6 – 7.  Р. Кіплінг закликає сина за будь-яких обставин бути справжньою людиною.

7 – 8. Людина повинна залишатися собою у різних життєвих випробуваннях, зберігати вірність моральним принципам.

8 – 1. Возвеличення сили людського духу, спроможної витримати всі випробування на життєвому шляху.

По хресту:

2 – 9. Кіплінг відчував провину за смерть сина. Реакцією на цю трагедію стала участь Кіплінга в роботі комісії догляду за могилами невідомого солдата.

4 – 9.  Вісімнадцятирічний Джон двічі намагався вступити до військових лав, але двічі йому відмовляли з погляду на розвинуту короткозорість. Батько використав тоді свою багаторічну дружбу з лордом Робертсом, головнокомандувачем британської армії, і попри рішення лікарської комісії Джона все-таки прийняли до Ірландської Ґвардії.

6 – 9. Потрібно бути стійким у випробуваннях, залишатися самим собою,  робити добрі справи, не втрачати гідності,  не шкодувати себе, постійно працювати над собою.

8 – 9.  Навіть втративши останню надію, справжня людина має бути сильною не лише фізично, а й морально. Потрібно зібрати усю свою волю і вистояти. Необхідно, жити і боротися, навіть все втративши. Не жаліти матеріальне, а дбати про духовне, потрібно поводити  себе так, щоб  «ні враг, ні друг, котрого любиш, нічим не можуть дорікти».

 

                                                        Ільченко Алла Михайлівна, учитель зарубіжної літератури Миколаївського  ЗЗСО  І-ІІІ ст.

 

doc
До підручника
Зарубіжна література 7 клас (Волощук Є.В.)
Додано
12 лютого 2023
Переглядів
261
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку