Кулі і сфери та їхні частини ми часто спостерігаємо в природі ( наприклад, Сонце, планети, фрукти) і у побуті (глобус, мильні бульбашки), в техніці (кульковий підшипник) й архітектурі та ін.
Чому ж нас так цікавлять кульові поверхні ? Тіло, що утворюється від обертання півкруга навколо діаметра називається кулею, а поверхня, утворювана при цьому півколом, називається кульовою, або сферичною, поверхнею. Можна сказати, що ця поверхня є Геометричним Місцем Точок, однаково віддалених від однієї і тієї ж точки ( центра кулі).
Одна з найбільш точних сфер, зроблених людиною, яка заломлює фото Ейнштейна. Сфера, виробництва НАСА з плавленого кварцу, зроблена для використання у гіроскопі Gravity Probe. Bважається, що тільки нейтронні зірки є гладкішими.
Номер слайду 29
Сферичні поверхні в обладнанні автомобіля
Номер слайду 30
Список використаних джерел: https://uk.wikipedia.org/wiki/% А.П. Кисельов Геометрія.Частина 2 . Стереометрія. Видавництво «Радянська школа» . Київ, 1967.- 97с. https://www.google.com/search?q=% Нелін Є.П., Долгова О.Є.Математика: Алгебра і початки аналізу та геометрія: підр. для 11 кл. (рівень стандарту), ТОВ Видавництво «Ранок», 2019.