Квадратне рівняння (Урок, Презентація, Тести)

Про матеріал

Закріплення і узагальнення знань учнів, отримані при вивченні теми; відпрацювання способів розв'язання квадратних рівнянь, вироблення уміння вибрати потрібний, раціональний спосіб розв'язання володіння учнями вивченого матеріалу з даної теми, сприяння реалізації отриманих знань при виконанні завдань різного рівня складності

Перегляд файлу

I. Азбука квадратного рівняння

           Неповні квадратні рівняння:

 

По формулі

 

6.  Теорема Вієта

1.  ax2 = 0  

x = 0

 

4.

ax2 + bx + c = 0

                                   

 

D < 0

Коренів нема

 

 

Якщо х1 і х2 – корені   

      рівняння.

     , то

    

 

 

 

Якщо  х1 і х2 – корені

   рівняння. 

ax2 + bx + c = 0 

 

   ,  то

  

 

2.  ax2 + bx = 0, (b0)   

x = 0  або x =

 

D = 0

 

D > 0

 

3.  ax2 + c = 0,

(c0)

якщо  < 0, то коренів немає

якщо  > 0, то

 

5.    ax2 + bx + c = 0

       b = 2k (парне число)

        

 

 

 

II. Спеціальні методи

 

III. Загальні методи розвязання рівнянь

7.  Метод виділення  квадрата двочлена.

Мета: Привести рівняння загального вигляду до неповного квадратного рівняння.

 

Зауваження: метод застосовний для будь-яких квадратних рівнянь, але не завжди зручний у використанні. Використовується для доведення формули коренів квадратного рівняння.

Приклад: розв’язати рівняння

Х2-6х+8=0

 

  1. Метод розкладання на множники.

Мета: Привести квадратне рівняння загального вигляду до вигляду А(х)·В(х)=0,  де А(х) і В(х) – многочлени відносно х.

Способи:

  • Винесення загального множника за дужки;
  • Використання формул скороченого множення;
  • Спосіб групування.

Приклад: розв’язати рівняння

2+2х-1=0

розв’язати рівняння

2-12х-7=0

 

 

розв’язати рівняння

(3х-2)(х-1)=4(х-1)2

 

 

 

12.  Метод введення нової змінної.

Уміння вдало ввести нову змінну – важливий елемент математичної культури. Вдалий вибір нової змінної робить структуру рівняння прозорішою

 

Приклад: розв’язати рівняння

 

  1. Метод «перекидання» старшого коефіцієнта.

Корені квадратних рівнянь ax2 + bx + з = 0 

і   y2+by+ac=0 зв'язані співвідношеннями:

Приклад: розв’язати рівняння

2-9х-5=0

 

 

розв’язати рівняння

(х2+3х-25)2-6(х2+3х-25)= - 8

13.  Графічний метод.

Для розв’язання рівняння  f(x)= g(x) необхідно побудувати графіки функцій = f(x),    у = g(x)  і знайти точки їх перетину; абсциси точок перетину і будуть коренями рівняння.

Зауваження: Графічний метод часто застосовують не для знаходження корені рівняння, а для визначення їх кількості.

Приклад: розв’язати рівняння

 

На основі теорем:

Приклад: розв’язати рівняння

157х2+20х-177=0

 

розв’язати рівняння

9.  Якщо в квадратному рівнянні a+b+c=0, то один з корені рівний 1, а другий за теоремою Вієта дорівнює

10.  Якщо в квадратному рівнянні a+c=b, то один з корені рівний -1, а другий за теоремою Вієта дорівнює

Приклад: розв’язати рівняння

203х2+220х+17=0

 

 

 

 

«Золоті думки»

Розкласти номера методів розв’язання рівнянь і розшифруйте вислів

                                                                                                                              КЛЮЧ

/

Рівняння

№ методу

 

№ методу

 

1

20x2 - 6x = 0

 

1

КО

2

3x2 - 5x + 4 = 0

 

2

ТИСЯ

3

100x2 + 53x – 153 = 0

 

3

ЦІ

4

35x2 – 8 = 0

 

4

В

5

7x2 + 8x + 2 = 0

 

5

ЛЕГ

6

299x2 + 300x + 1 = 0

 

6

АЛЕ

7

4x2 – 4x + 3 = 0

 

7

АЛЕ

8

(x – 8)2 – (3x + 1)2 = 0

 

8

ЗА

9

4(x – 1)2 + 0,5(x – 1) – 1 = 0

 

9

НЕ

10

12x2 = 0

 

10

ВО

 

11

ЧИ

12

КА

13

ВА

рівняння

2

8

1

 

3

5

10

 

7

 

4

9

6

7

 

 

 

 

 

 

 

 

,

 

 

 

 

 

 

 

Перегляд файлу

 

 

Міністерство освіти і науки України

Відділ освіти Долинської РДА

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

                                            Вчитель

Тяпчанської ЗОШ

I-III ступенів

 Владика Р.Д.

 

 

 

 

 

 

 2009 рік

 

 

 

 

 

Освітня:

закріплення і узагальнення знань учнів, отримані при вивченні теми;

відпрацювання способів розв’язання квадратних рівнянь, вироблення уміння вибрати потрібний, раціональний спосіб розв’язання.

 

Розвивальна:

розвиток логічного мислення, пам'яті, уваги, умінь порівнювати і узагальнювати.

 

Виховна:

виховання працьовитості, взаємодопомоги, математичної культури.

 

Устаткування до уроку:

Персональні комп’ютери

Презентація « Квадратні рівняння»

лист 1 (таблиця відповідей, блок домашніх рівнянь);

 Презентація . Квадратні рівняння

лист 2 (довідкові таблиці, заповнені на попередніх уроках);

оцінний лист роботи на уроці (самооцінка);

лист релаксації уроку;

Тест декілька варіантів (у комп’ютері по рівню успішності)

 

Хід уроку

 

1. Організаційний момент .

Вчитель: Сьогодні ми підіб’ємо підсумки вивчення теми «Квадратні рівняння”

До нас завітало багато гостей. Я сподіваюся на успішну працю, що на уроці ви зможете показати свої знання, вміння, кмітливість. Тож будьте уважними, думайте, запитуйте, пропонуйте.

Урок проводимо у формі ділової гри, що має назву «Компетентність». Що це означає?

Компетенція  - це готовність застосувати знання, вміння та навички для фахового розв'язання проблеми. Вам дано ключ до розв’язання квадратних рівнянь, і якщо ви навчилися ним користуватися, ви зможете розв’язати будь-яке квадратне рівняння. А сьогодні ви покажете, наскільки готові користуватися цим ключем.

 

Епіграфом до уроку послужать слова В. Сойєра.

«Узагальнення – це, напевно, найлегший і найімовірніший шлях розширення математичних знань». Слайд 2.

Клас розподілено на три команди – зі своїми капітанами і групою «експертівю. У кінці уроку підбиваємо підсумки.

На листочках записують ім'я, прізвище. Результат вашої роботи на уроці – ваша самооцінка, виставлена в оцінному листі.

Використовується прийом розвитку критичного мислення “Написання СИНКВЕЙНА

  • Зараз на листочку поставте римську цифру 1 і відповімо на мої питання. Відповіді писатимемо під арабськими цифрами 1, 2, 3, 4, 5:

Запишіть один іменник, який є темою уроку.

  1. Запишіть 2 прикметників, що розкривають тему.
  2. Запишіть 3 дієслова, що описують тему.
  3. Запишіть одну фразу в контексті сьогоднішньої теми.
  4. Запишіть слово – резюме по даній темі.

Далі групи радяться і один представник групи представляє одну загальну відповідь команди “СИНКВЕЙН” всьому класу.

1-а зупинка: ДОМАШНЯ

Правильні 9 точок – «12».

Правильні 8 – 7 точок – «9».

Правильні 6 – 5 точок – «6».

 

Вчитель: Удома ви виконували самостійну роботу. Розв’язували по 9 рівнянь.

Завдання. За кодом коренів рівнянь відзначали точки на координатній площині, з'єднали їх послідовно відрізками. Умова: х1 < х2

Слайд 3. Домашнє завдання.

 


216х = 0 (х2; х1).

250х = 0 (х2; х1).

х2 – 32 = 0 (х2; х1).

х2+ 12х + 32 = 0 (х1; х2).

х2+ 11х – 26 = 0 (х1; х2).

5х240х = 0 (х2; х1).

х211х + 24 = 0 (х2; х1).

4х212х – 40 = 0 (х1; х2).

2х2 + 13х – 24 = 0 (х1; х2).

2х2 + 16х  = 0 (х1; х2).

х212х + 27 = 0 (х2; х1).

2х2  – 56 = 0 (х2; х1).

х2 + + 20 = 0 (х1; х2).

х2 +   = 0 (х1; х2). 

х214х + 40 = 0 (х1; х2).

3х218х + 15 = 0 (х1; х2).

4х224х + 32 = 0 (х1; х2).

х2 + 2,25 = 0 (х1; х2).


 

Слайд 4. Розв’язання домашнього завдання. Варіант 1. Варіант 2.

 

 

2-а зупинка: ЗАПРОШЕННЯ

Тест. Якщо ви відповіли правильно на питання, то виставляєте собі 1 бал, якщо ні, то 0 балів.

 

 

3-я зупинка: ЗНАННЯ

Тест. А починаємо ми з питань теорії. Виберіть із запропонованих відповідей на питання правильну і запишіть його в заліковий лист під потрібною буквою в код відповідей.

 

Одночасно ми перевірятимемо відповіді. Якщо ви відповіли правильно на питання, то виставляєте собі 1 бал, якщо ні, то 0 балів.

 

1. Рівняння, що зводяться до вигляду ах2+вх+с=0, де а, в, з деякі числа, х- змінна, причому а<>0, називається .. рівнянням.

а) лінійним   б) квадратним в) дробово - раціональним

 

2. Квадратне рівняння, у якого коефіцієнт а=1 називається.

а) повним  б) зведеним   в) неповним  г) незведеним

 

3. Квадратне рівняння, у якого коефіцієнти в=0 або с=0 називається.

а) повним  б) зведеним  в) неповним  г) незведеним

 

4. Формула дискримінанта

а) Д= в– 4ас   б) Д= в2- 4ас  в )Д = в2- .

 

5. Формула коренів квадратного рівняння:

а) х1= х2=  б) х1= х2=   в) х1= х2=

 

6. Якщо Д=0, то рівняння має

а) 2 корені   б) 1 корінь в) не має коренів

 

7. Якщо Д>0, то рівняння має

а) 2 корені   б) 1 корінь  в) не має коренів

 

8. Якщо Д<0, то рівняння має

а) 2 корені   б) 1 корінь в) не має коренів

 

9. Якщо а+в+с=0, то

а) х1=1, х2=с:а   б) х1= -1, х2=с:а  г) х1=-1, х2= -с:а

 

10. Якщо а-в+с=0, то

а) х1= -1, х2=с:а   б) х1= -1, х2= -с:а   в) х1=1, х2= -с:а

г) х1=1, х2= с:а

 

11. За теоремою Вієта сума коренів рівняння х2+рх+q=0 дорівнює

а) р   б) q    в) -q   г) – р

 

12. За теоремою Вієта добуток коренів рівняння х2+рх+q=0 дорівнює

а) р   б) q   в) -q  г) – р

 

4-а зупинка: МІРКУВАННЯ. ( I група комп’ютерне тестування.)

Підберіть для вказаних рівнянь найбільш раціональний спосіб розв’язання. Пояснити свій вибір.


1)х2-2х+1=0

2)х2-6х-7=0

3)х2-6х+3=0

4)х2+2х-35=0

5)х2+7х-18=0

 

5-а зупинка: ЗНАХІДКА ( II група комп’ютерне тестування.)

Тест. З теорією ми справилися. Подивимося, як у нас йдуть справи з практикою. Я пропоную тест. Відповідайте на питання до рівнянь, які подано на слайді.

 

Якщо ви відповіли правильно на питання тесту, то в код відповідей виставляєте собі 1 бал, якщо ні – 0 балів.

1. Виберіть рівняння, які не є квадратними.   (В1 – 7, В2 – 5)

 

2. Виберіть неповні квадратні рівняння.  (В1 – 5 і 6, В2 – 2 і 9)

 

3. Виберіть повні зведені квадратні рівняння.  (В1 – 3 і 4, В2 – 7 і 8)

 

4. Виберіть рівняння, у якого старший коефіцієнт дорівнює 5.  (В1 – 1, В2 – 4)

 

5. Виберіть рівняння, у якого другий коефіцієнт дорівнює -3. (В1 – 3, В2 – 7)

 

6. Виберіть квадратне рівняння, у якого вільний член дорівнює -5. (В1 – 2, В2 – 3)

 

7. Яке зведене квадратне рівняня не має коренів?  (В1 – 3, В2 – 7)

 

8. Дискримінант якого повного незведеного квадратного рівняння дорівнює 25? (В1 – 8, В2 – 6)

 

9. Яке з повних квадратних рівнянь можна вирішити, застосувавши властивості коефіцієнтів?

 

(В1 – 2 і 9, В2 – 8 і 6)

 

10. Сума коренів якого зведеного рівняння дорівнює 5?  (В1 – 4, В2 – 8)

 

11. Добуток коренів якого зведеного рівняння дорівнює 0?  (В1 – 6, В2 – 9)

 

12. Корені якого неповного рівняння дорівнюють 1 і -1? (В1 – 2, В2 – 2)

 

6-а зупинка: ІСТОРІЯ ( III група комп’ютерне тестування.)

  Розв’язати рівняння найбільш раціональним способом. Пояснити свій вибір.

Група 1                                                                   Група 2

Розв’язати рівняння  раціональним способом  Розв’язати рівняння раціональним способом

а) х2+15х=0                                                             а) -5х2+4х=0

б) 5х2-25=0                                                             б) 7х2-49=0

в) -9х+5х2=2                                                             в) 7х+2х2=-3

г) 2х2+4х=6                                                          г) 5х2+2х=3

д) 2-9=7х                                                            д) 2+2=5х

 

Якщо ви розв’язали рівняння, подивіться на таблицю-код. Складіть слово і запишіть в свій заліковий лист.

– Вієт!              – Біном

За кожну правильну знайдену букву нарахуйте собі 2 бали, за неправильну відповідь – 0 балів

і

В

т

о

є

м

і

Б

н

!

√7

-√7

0   

 -15

1

-3

-1

0,6

-0,2

2

1

2/3

√5

-√5

0

0,8

-3

-0,5

-1

4,5

 

Вчитель: Пригадайте, будь ласка, які способи розв’язання квадратних рівнянь ви знаєте.

 

Учні: 1) виділенням квадрата двочлена;     2) по формулі D;

 

3) по формулі через D1(формула з парним 2-м коефіцієнтом);

4) по властивостях коефіцієнтів;

5) за теоремою, оберненою до теореми Вієта.

Робота в групах. Учні складають план розв’язання рівнянь і розв’язують їх.

 

7-а зупинка: «ВМІННЯ»

Розв’язати  рівняння різними способами.

х2 + +5 =0             I група

 х2 + -7 =0             II група

 х2 -7х +6 =0               III група

Дошка розмічена таким чином:

Виділення квадрата 

Через D 

Через D1 

Властивості коефіцієнтів 

По теоремі, оберненій теоремі Вієта

 Відповіді до завдань груп:I , II і III

Аналіз результатів.

Вчитель: Який же спосіб розв’язання є найбільш раціональним для даного рівняння?

 

Учні: Найбільш раціональне розв’язання – використання властивості коефіцієнтів.

 

 Підсумок уроку.

Сьогодні на уроці ми з вами повторили і узагальнили знання по темі «Квадратні рівняння».

Подивимося результати вашої роботи. Оцінку за активність роботи на уроці виставляє вам ваш сусід.

Рейтинг найбільш успішних учнів: 1..  2.  3.  4. 5.

(Оцінні листи зібрати).

 

Домашнє завдання.   Повторити теорію по записах в зошитах, п.п.    .

Розв’язати рівняння 3х2 + – 1 = 0 різними способами (10 способів).

Закінчити наш урок я хотіла б словами: Навчився сам, навчи іншого.

Домашня

 

Кількість балів

Запрошення

 

 

Знання

 

 

Міркування

 

 

Знахідка

 

 

Історія

 

 

Вміння

 

 

Активність на уроці

 

 

Підсумок

 

 

 

Релаксація уроку. Давайте поставимо загальну оцінку за урок. З яким настроєм ви йдете з уроку? Вибрати те лице, яке, на-вашу думку, відповідає вашому настрою.

 

 

 

 

 

Комп’ютерне тестування

«Квадратні рівняння»

 

 

 

 

 

 

 

 

 

КВИТОК НА ПОТЯГ «Долина - Київ»

Шановний пасажир___________________________________________________

Ми раді тебе вітати на потягу Знань! Тебе чекає захоплива подорож! Будь уважним, читай наші інструкції. Бажаємо приємно і з користю провести час в дорозі!

 

1-а зупинка: ДОМАШНЯ

Правильні 9 точок – «12».

Правильні 8 – 7 точок – «9».

Правильні 6 – 5 точок – «6».

 

2-а зупинка: ЗАПРОШЕННЯ

Тест. Якщо ви відповіли правильно на питання, то виставляєте собі 1 бал, якщо ні, то 0 балів.

 

3-я зупинка: ЗНАННЯ

Тест. Якщо ти відповів правильно на питання тесту, то в код відповідей виставляй собі 1 бал, якщо ні – 0 балів.

 

4-а зупинка: МІРКУВАННЯ.

Підберіть для вказаних рівнянь найбільш раціональний спосіб розв’язання. Пояснити свій вибір.


1)х2-2х+1=0

2)х2-6х-7=0

3)х2-6х+3=0

4)х2+2х-35=0

5)х2+7х-18=0


 

5-а зупинка: ЗНАХІДКА

Тест.

1. Виберіть рівняння, які не є квадратними.  

2. Виберіть неповні квадратні рівняння. 

3. Виберіть повні зведені квадратні рівняння. 

4. Виберіть рівняння, у якого старший коефіцієнт дорівнює 5. 

5. Виберіть рівняння, у якого другий коефіцієнт дорівнює -3.

6. Виберіть квадратне рівняння, у якого вільний член дорівнює -5.

7. Яке зведене квадратне рівняня не має коренів? 

8. Дискримінант якого повного незведеного квадратного рівняння дорівнює 25?

9. Яке з повних квадратних рівнянь можна вирішити, застосувавши властивості коефіцієнтів?

10. Сума коренів якого зведеного рівняння дорівнює 5? 

11. Добуток коренів якого зведеного рівняння дорівнює 0? 

12. Корені якого неповного рівняння дорівнюють 1 і -1?

 

 

6-а зупинка: ІСТОРІЯ

За кожну правильну знайдену букву нарахуйте собі 2 бали, за неправильну відповідь – 0 балів.

Група 1                                                                   Група 2

Розв’язати рівняння  раціональним способом  Розв’язати рівняння раціональним способом

а) х2+15х=0                                                             а) -5х2+4х=0

б) 5х2-25=0                                                             б) 7х2-49=0

в) -9х+5х2=2                                                             в) 7х+2х2=-3

г) 2х2+4х=6                                                          г) 5х2+2х=3

д) 2-9=7х                                                            д) 2+2=5х

Якщо ви розв’язали рівняння, подивіться на таблицю-код. Складіть слово і запишіть в свій заліковий лист.

 

і

В

т

о

є

м

і

Б

н

!

√7

-√7

0   

 -15

1

-3

-1

0,6

-0,2

2

1

2/3

√5

-√5

0

0,8

-3

-0,5

-1

4,5

 

7-а зупинка: «ВМІННЯ»

Розв’язати  рівняння різними способами.

х2 + +5 =0             I група

 х2 + -7 =0             II група

 х2 -7х +6 =0               III група

Виділення квадрата 

Через D 

Через D1 

Властивості коефіцієнтів 

По теоремі, оберненій теоремі Вієта

 

Домашнє завдання. Повторити теорію по записах на довідкових листах.

Розв’язати рівняння 3х2 + – 1 = 0 різними способами (10 способів).

 

 

Коди відповіді

Кількість балів

Домашня

 

 

Запрошення

 

 

Знання

 

 

Міркування

 

 

Знахідка

 

 

Історія

 

 

Вміння

 

 

Активність на уроці

 

 

Всього

 

 

 

З яким настроєм ви йдете з уроку?

 

Вибрати те лице, яке, на-вашу думку, відповідає вашому настрою


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Зміст слайдів
Номер слайду 1

Урок – гра. «Квадратні рівняння» Узагальнення – це, напевно, найлегший і найімовірніший шлях розширення математичних знань. В. Сойєр

Номер слайду 2

Зупинка “Домашня ” Варіант 1 2 хІ – 16х = 0, (х2; х1) 5 хІ – 50х = 0, (х2; х1). хІ – 4х – 32 = 0, (х2; х1). хІ + 12х + 32 = 0, (х1; х2). хІ + 11х – 26 = 0, (х1; х2). 5 хІ – 40х = 0, (х2; х1). хІ – 11х + 24 = 0, (х2; х1). 4 хІ – 12х – 40 = 0, (х1; х2). 2 хІ + 13х – 24 = 0, (х1; х2).

Номер слайду 3

Зупинка “Домашня ” Варіант 2 2 хІ + 16х = 0, (х1;х2). хІ – 12х + 27 = 0, (х2; х1). 2 хІ – 6х – 56 = 0,(х2; х1). хІ + 9х + 20 = 0, (х1; х2). хІ + 8х = 0, (х1;х2). хІ – 14х + 40 = 0, (х1; х2). 3 хІ – 18х + 15 = 0, (х1; х2). 4 хІ – 24х + 32 = 0, (х1; х2). хІ – 3х + 2,25 = 0, (х1; х2).

Номер слайду 4

«Запрошення» Рівняння a b c b2 - 4ac x1 x2 x1+ x2 x2- 7x + 12 = 0 5 -7 -6 5x2 = 15x 3 0 -75

Номер слайду 5

Запрошення Рівняння a b c b2 - 4ac x1 x2 x1+ x2 x2- 7x + 12 = 0 1 -7 12 1 4 3 7 12 5x2- 7x - 6 = 0 5 -7 -6 169 2 -0,6 1,4 -1,2 5x2 = 15x 5 -15 0 225 0 3 3 0 3x2 - 75 = 0 3 0 -75 900 5 -5 0 -25

Номер слайду 6

Зупинка «Знання» 1. Рівняння, що зводяться до вигляду ах2+вх+с=0, де а, в, с деякі числа, х- змінна, причому а<>0, називається . а)лінійним б)квадратним в)дробово- раціональним 2. Квадратне рівняння, у якого коефіцієнт а=1 називається… а) повним б) зведеним в) неповним г) незведеним 3. Квадратне рівняння, у якого коефіцієнти в=0 або с=0 називається. а) повним б) зведеним в) неповним г) незведеним

Номер слайду 7

4. Формула дискримінанта а) Д= в– 4ас б) Д= вІ- 4ас В )Д = вІ- 4а. 5. Формула коренів квадратного рівняння а) х1= х2= б) х1= х2= в) х1= х2= Зупинка «Знання»

Номер слайду 8

6.Якщо Д=0, то рівняння має а)2 корені б) 1 корінь в)не має коренів 7.Якщо Д>0, то рівняння має а)2 корені б) 1 корінь в)не має коренів 8.Якщо Д<0, то рівняння має а)2 корені б) 1 корінь в)не має коренів Зупинка «Знання»

Номер слайду 9

9.Якщо а+в+с=0, то а)х1=1, х2=с:а б)х1= -1, х2=с:а в)х1=1, х2= -с:а г)х1=-1, х2= -с:а 10.Якщо а-в+с=0, то а)х1= -1, х2=с:а б)х1= -1, х2= -с:а в)х1=1, х2= -с:а г)х1=1, х2= с:а Зупинка «Знання»

Номер слайду 10

11.За теоремою Вієта сума коренів рівняння хІ+рх+q=0 дорівнює а) р б) q в) -q г) –р 12. За теоремою Вієта добуток коренів рівняння хІ+рх+q=0 дорівнює а) р б) q в) -q г) –р Зупинка «Знання»

Номер слайду 11

Назвати для кожного рівняння найбільш раціональний спосіб розв’язання. 1)хІ-2х+1=0 2)хІ-6х-7=0 3)хІ-6х+3=0 4)хІ+2х-35=0 5)хІ+7х-18=0 Зупинка “Міркування”

Номер слайду 12

Група 1 1) 4х+5хІ-3=0 2) 2хІ+3х=5 3) хІ-3х+6=0 4) 1+хІ-5х=0 5) 8хІ-8=0 6) хІ-4х=0 7) х +4х+5=0 8) 2хІ+7х+3=0 9) -хІ-2х+3=0 Група 3 1)2х-3+4хІ=0 2)-4хІ+4=0 3)-хІ-7х=5 4)-6х+5хІ+2=0 5)-5х+6-4х=0 6)2хІ-х-3=0 7) хІ-3х+9=0 8)хІ-5х-6=0 9)-7х-хІ=0 Зупинка “Знахідка”

Номер слайду 13

Група 1 Розв’язати рівняння раціональним способом а) хІ+15х=0 б) 5хІ-25=0 в) -9х+5хІ=2 г) 2хІ+4х=6 д)2хІ-9=7х Група 2 Розв’язати рівняння раціональним способом а) -5хІ+4х=0 б) 7хІ-49=0 в) 7х+2хІ=-3 г) 5хІ+2х=3 д)3хІ+2=5х Зупинка “Історія”

Номер слайду 14

Код відповіді і В т о є м і Б н ! √7 -√7 0 -15 1 -3 -1 0,6 -0,2 2 1 2/3 √5 -√5 0 0,8 -3 -0,5 -1 4,5

Номер слайду 15

Відповіді Група 1 ВІЄТ! ФРАНСУА ВІЄТ народився в провінції Франції в 1540 році. Вієт мав можливість здобути хорошу освіту і відносився до навчання дуже серйозно. Ставши юристом, він продовжував займатися математикою, астрономією і космологією. У 1591 році Вієт ввів буквені позначення не тільки для невідомих величин, але і для коефіцієнтів рівнянь; завдяки цьому стало вперше можливим виразити властивості рівнянь і їх коренів формулами. Група 2 БІНОМ НЬЮТОНА БІНОМ, формула, що виражає цілий додатній степінь суми двох доданків. Окремими випадками бінома Ньютона при n=2 і n=3 є формули квадрата і куба суми два доданків x і у. (х+у)І (х+у)І та

Номер слайду 16

хІ+6х+5=0 Розв’язати рівняння різними способами Зупинка “Вміння”

Номер слайду 17

«Золоті думки» № рівняння 2 8 1 3 5 10 7 4 9 6 7 , Ян Амос Коменский (1592-1670), чеський педагог, письменник.

Номер слайду 18

Розв’язати квадратне рівняння 3хІ+2х-1=0 різними способами (10 способів).

Номер слайду 19

Висновки: дані прийоми розв’язання заслуговують уваги, оскільки вони не відображені в шкільних підручниках математики; • оволодіння даними прийомами допоможе вам економити час і ефективно розв’язувати рівняння; потреба в швидкому розв’язанні обумовлена застосуванням тестової системи вступних іспитів; володіння алгоритмом добування квадратного кореня з натурального числа.

Номер слайду 20

З яким настроєм ви ідете з уроку? Давайте поставимо загальну оцінку уроку.

zip
Додано
12 серпня 2018
Переглядів
1390
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку