КВЕСТ-ГРА «ПРИГОДИ ШКОЛЯРІВ У ЧАРІВНОМУ ЦАРСТВІ КАЗОК»
Мета: формувати у дітей вміння дотримуватися правил колективної гри; виховувати у дітей почуття товариськості, бажання прийти друзям на допомогу, шукати вихід з проблемних ситуацій; виробляти навчальні навички (вміння відповідати на запитання, слухати відповіді інших, не перебивати мовця); створювати мотивації до читання; розвивати інтерес і допитливість учнів.
Обладнання: чарівна карта, інструкція до карти, лист, зірки, конверти з пазлами, мультимедійна дошка (або телевізор), комп’ютер.
Хід заняття
1.ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ.
До залу заходять діти із ведучою. Звучить тривожна музика.
Ведуча: Ой, малята , що це за звуки ( відповідь дітей).
Чути звуки плачу
Ведуча: Прислухайтесь, здається хтось плаче. Хто це може бути?
( припущення дітей)
За кущиками знаходиться гніздечко, в гніздечку сидить дівчина-качечка.
Ведуча: Дітки, як ви гадаєте, з якої казки ця дівчина? (Кривенька качечка).
Оленка: Ой, дітки, живу я у Країні Казок разом із дідусем і бабусею. Але дізнався про нашу країну злий чаклун. Не сподобалось йому що ми живемо у злагоді та мирі і викрав моїх дідуся і бабусю та зачинив у своєму замку. Я хочу їх визволити, але мені самій не по силі.
Дитина: не сумуй Оленко, ми допоможемо тобі і твоїм рідним.
2.ВСТУПНА БЕСІДА.
Вступне слово вчителя.
Сьогодні ми вирушаємо в подорож по Країні Казок. Казка– це чарівна, захоплююча країна, де добро завжди перемагає зло. Сподіваюсь, що подорож буде цікавою. І це буде не проста подорож, а квест. Квест – це командна гра. Усі члени команди працюють дружно, злагоджено, допомагають одне одному, разом виконують цікаві завдання і водночас поповнюють свої знання, вчаться працювати в команді.
Учениця. Казок країна чарівна –
У гості нас чека вона.
Ото ж часу не гаймо,
У подорож рушаймо!
Учень. Увага! Увага! Наш казковий експрес вирушає в подорож по країні казок. У мандрівці на нас чекатимуть цікаві зустрічі, пригоди. Щоб проїхати всю країну, подолати злого чаклуна та визволити Дідуся із бабусею, нам потрібно пригадати все що ми знаємо та вміємо, бути уважними та спостережливими.
Вчитель. Пам’ятайте, що під час подорожі – квесту ви повинні дотримуватися 3 важливих правила: Взаєморозуміння, взаємопідтримка, взаємодопомога!
Умови та правила гри
1. У грі беруть участь 4 команди по ….. учасників.
2. Кожна команда отримує Квест-карту, на якій позначено 8 станцій.
3. Учасники зобов’язані пройти усі 8 станцій.
4. На кожній станції будуть різні завдання. Після виконання завдань команди отримують ключі, які приведуть команду до перемоги.
5. Команди виконують завдання чітко по 5 хвилин.
6. Команда, яка найшвидше збере ключі буде переможницею і отримає винагороду.
Представлення команд
Ведуча:
- Давайте ж познайомимося із нашими командами:
1. Команда: "Капітошки" (привітаємо їх)
2. Команда "Сонечки"
3. Команда "Гномики"
4. Команда «Бджілки»
Конкурс капітанів.
Ведуча:
- Перш ніж розпочати подорож, капітани повинні розшукати квест-карти, виконавши зашифровані завдання.
- Четверо братів під одним дахом живуть. (Стіл)
- Я в барлозі взимку спав, Мед із вуликів збирав. Бант на шию пов’язали, І до іграшок поклали. Відгадай, хто я такий? (Плюшеве ведмежа)
- Не кущ, а з листочками, не сорочка, а зшита, не людина, а розповідає. (Книга)
- Б’ють мене старі й малі, І в повітрі, й на землі. Та від цього не вмираю. Тільки весело стрибаю. (М’яч)
- Хоч хатинонька маленька, та затишна і тепленька: як мороз кусається, п’ять братів сховається. (Рукавиця)
- Замість справжньої дитини Є у кожної дівчини. Її пестять, одягають, Спати ввечорі вкладають. І годують її смачно — Дуже мамі вона вдячна! (Лялька)
- Хто завжди правду каже? Який є, таким покаже, І без слів про все розкаже. На нього дивишся, а себе бачиш. (Дзеркало)
- З неба зірочки летять, Землю укривають, А коли прийде весна – Всі вони розтануть. (Сніжинки)
- У воді плаває, по землі ходить, А з хатини не виходить. Живе спокійно, не спішить, Вона ніколи не біжить, Під панциром без страху Гуляє… (черепаха)
- Усім, хто прийде, і всім, хто піде, вони ручку подають. (Двері)
- Головою обертає, Землю нашу добре знає, Нам показує держави Ріки, гори, океани. (Глобус)
- Цю з підручниками скриню Я щодня ношу на спині. Як до школи прибігаю,
То тоді її знімаю. (Портфель)
Вихователь: Ось і ваші карти. І перші зупинки. Ну що малята, щасливої вам дороги та бажаю вам пройти успішно всі випробування.
Зупинка 1.
Чарівне царство «Казкових героїв»
Додай ім’я казкового героя.
Казкові герої часто носять довгі імена. Давайте назвемо повне ім’я героя.
Вихователь називає одну частину імені командам по черзі, а вони доповнюють другу.
1 команда |
2 команда |
Кощій… (Безсмертний) |
Соловей… (Розбійник) |
Василина…. (Премудра) |
Іван…(Царевич) |
Хлопчик-з….(пальчик) |
Спляча…(красуня) |
Баба- …(Яга) |
Змій…(Горинич) |
Гуси-…(Лебеді) |
Курочка- …(Ряба) |
Коник…(Горбоконик) |
Сівка….(Бурка) |
|
|
- Молодці, як швидко та дружньо ви справилися. Кожна команда отримує по ключику на свій рахунок.
Зупинка 2
Чарівне царство «Загадок»
1 команда |
2 команда |
Чекали маму з молоком, А пустили вовка в дім,… Ким же були ці Маленькі діти? (Семеро козенят) |
У дитинстві всі над ним сміялися, Відштовхнути його старалися: Адже ніхто не знав, що він Білим лебедем народжений. (Гидке каченя) |
Вона була артисткою Прекрасною, як зірка, Від злого Карабаса Втекла назавжди. (Мальвіна) |
Він в Італії народився, Він пишався своєю сім’єю. Він не просто хлопчик-цибуля, Він надійний, вірний друг. (Чиполіно) |
Над простим моїм питанням Не витратиш багато сил. Хто хлопчика з довгим носом З поліна змайстрував? (тато Карло) |
Старенька бабуся у лісі жила, Гостинці для неї онука несла. Хто дівчинку ту по дорозі зустрів? Як казка ця зветься? Хто б відповів? («Червона Шапочка») |
Допоможе завжди вам, І птахам, і дітлахам. Він під деревом сидить, Добрий лікар… (Айболить) |
Хто моторчик свій заводить? З даху в гості хто приходить? І на свято він дістався — Скажем дружно: «Здрастуй,…» (Карлсон). |
Так набридло на віконці Все на сонечку сидіть. Я візьму і покочуся, Щоб побачити весь світ. («Колобок») |
Вигнав дід козу із хати — Та й пішла вона блукати: Всі козу ту виганяли, Рак козуню ущипнув, Зайцю хатку повернув. («Коза-дереза») |
Сидить дівчина в корзині На ведмежій дужій спині. А чому ж вона сховалась До ведмедя не призналась? («Маша і ведмідь») |
Він розбійник, він лиходій, Свистом він лякав людей. (Соловей-розбійник.) |
- Ви дуже швидко виконали і це завдання, за що і отримуєте по ключику на свій рахунок.
Вихователь: Ну, що вирушаємо далі!
Третя зупинка.
Чарівне царство «Казок»
- Казок є дуже і дуже багато. І всі вони вчать нас відрізняти хороше від поганого, друзів від ворогів, поважати добро і правду, боротися зі злом.
— А ви знаєте казки? Зараз перевіримо:
Я — бичок-беремлячок, Солом’яний у мене бочок. Із соломи дід зробив, Бік смолою засмолив. (Солом’яний бичок) |
Дівчинка бачить: у хаті не прибрано, холодно. Взяла віник, підмела хату, прибрала, затопила. (Морозенко) |
«…А Півник тим часом замісив тісто, приніс дрова, розпалив у печі, а Мишенята танцюють та в ігри грають…» (Колосок). |
«…Кізонько моя мила, Кізонько моя люба, чи ти пила, чи ти їла?..» (Коза-Дереза.) |
«…Не їж мене, я тобі пісеньку заспіваю…» (Колобок). |
«…От Котик почув Півника, прибіг, забрав його у Лисички і приніс додому…» (Котик і Півник). |
«…Хто, хто тут живе? Я – Мишка-шкряботушка, Жабка-скрекотушка, Зайчик-побігайчик! А ти хто така?» (Рукавичка). |
Працювала я у хатці, Танцювала у палаці. Є така у мене звичка — Десь губити черевички. («Попелюшка») |
На городі виростала, Сили набирала, Непомітно, дуже швидко, Великою стала. Став тут дід усіх гукати Та красуню рвати. А цю казку, діти, ви Встигли відгадати? ( «Ріпка») |
До школи прямує хлопчак дерев’яний, Чомусь потрапляє у цирк полотняний. Відома ця книжка тобі, чи не так? В пригодах яких побував цей хлопчак? («Пригоди Буратіно») |
Він веселий і незлобний, Цей хороший дивачок. З ним господар хлопчик Робін І товариш П’ятачок. До прогулянок він ласий, Є на мед чутливий нюх, Зветься плюшевий ведмедик, Всім відомо… (Вінні-Пух) |
Підробив він голосок, Став малим співати. Здогадалися вони: Ні, не наша мама. ( «Вовк та семеро козенят») |
|
|
- Ви добре виконали завдання, тож рухаємося далі.
Четверта зупинка.
Чарівне царство «Танцювальна»
- Вам потрібно якомога краще затанцювати під цю пісеньку.
Зупинка п’ята.
Чарівне царство «Казкового одягу»
1 команда |
2 команда |
Найдобріший і безстрашний чоловік носив докторський білий халат, білу шапочку, на носі окуляри. (Доктор Айболить.) |
Який казковий герой любив яскраві фарби і тому носив жовті канареєчні штани і помаранчеву сорочку з зеленою краваткою? (Незнайко.) |
Який персонаж ходить в червоній (або блакитний) шубі з білим коміром, носить валянки, і шапку, а ніс і щоки у нього завжди червоні? (Дід Мороз) |
Хто був володарем жаб’ячої шкіри? (Василина Прекрасна.) |
Одягнений він був чарівно – шовковий кафтан, тільки не можна сказати, якого кольору цей кафтан: він відливав то синім, то зеленим, то червоним, дивлячись куди він повернеться. (Оле-Лукойє.) Боялася сонечка, дощику раділа Жила собі в діда й баби Мов лілея біла. Коли Весна - красна прийшла В ліс з дівчатами пішла Через вогонь стрибала, хмаринкою стала. (Снігуронька) |
Жінка, закутана в найтонший білий тюль, який, здавалося, був зітканий з мільйонів снігових зірочок. Жінка ця, надзвичайно прекрасна, була вся з льоду, з сліпучого, блискучого льоду! (Снігова королева.) Казкова тваринка коричневого кольору. Має маленькі круглі оченята та великі вуха. (Чебурашка) |
- Молодці, ви гарно справилися. Кожна команда отримує по ключику на свій рахунок. Рухаємось далі.
Шоста зупинка.
Станція «Чарівний мішечок».
… дістає із торбинки загублені речі, діти відгадують, героєві якої казки потрібно їх повернути.
* дзеркало («Білосніжка і семеро гномів»)
* колосок («Півник і двоє мишенят»)
* рукавичка («Рукавичка»)
* пір'їна («Кривенька качечка»)
* шкаралупа від горіха («Дюймовочка»)
* сито («Як дівчина короля перехитрила»)
* глечик («Жбан меду»)
* горошина («Прицеса на горошині», «Котигорошко»)
* туфелька («Попелюшка»)
* Яйце («Курочка Ряба»)
* Глечик («Лисичка і Журавель»)
* Ключ («Пригоди Буратіно»)
* Мітла («Бабі Язі»)
Сьома зупинка.
Чарівне царство «Пазликів».
- У кожної команди є конверт з пазлами. Вам треба швидко і правильно скласти картинку і вказати назву казки за епізодом.
Восьма зупинка.
Чарівне царство «Хитрі задачки».
(Подумав що він такий самий брудний, як і дівчинка)
Підведення підсумків.
Ведуча:
- Ось і підходить до кінця наша казкова пригода по королівствам. Сьогодні ви показали себе справжніми знавцями казок. А найголовніше ви показали, як вмієте працювати в команді. І я вважаю, що це найголовніше. Працювати командою краще, ніж поодинці. Я бачу ваші радісні обличчя, а це значить, що ми разом з вами отримали масу позитивних емоцій і кожен з нас став сьогодні ще добрішим.
Зупинка «Склади і прочитай»
Ведуча:
- Капітани, викладіть отримані ключі від найбільшого до найменшого.
- Прочитаймо разом слово, яке у вас вийшло!
- «Перемога!»
(Діти повторюють слово і із замку виходять дід та баба.)
Дід:
- Щиро дякуємо вам за наше звільнення від чарів злого чаклуна. Нарешті ми зустрілися із нашою любою Оленкою!
Баба:
Тепер ми можемо відсвяткувати перемогу.
Запрошую вас,
Прийти в добрий час,
До нас на гостину,
Чекають на вас цукерки
І пироги з малини.