Молодіжненська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів
Розробка уроку
«Легка атлетика»
для учнів 9-х класів
Вчитель фізичної культури
Цуркан Надія Петрівна
Легка атлетика, 9 клас
(впровадження інноваційних технологій та ігрових методів у процес фізичного виховання підлітків)
Мета: сприяти підвищенню психомоторних функцій організму, розвинути рухові якості учня, тренування уваги, пам’яті, спритності, логічного мислення. Виховування почуття колективізму, взаємодії, взаємодопомоги.
Міжпредметні зв’язки: фізика і математика.
Інвентар: м’ячі великі тенісні, фішки, обручі і скакалки.
Хід уроку
№ |
Зміст уроку |
Дозування |
Організаційно-методичні рекомендації |
І. Підготовча частина (12 хв.) |
|||
1 |
Шикування, рапорт чергового, привітання |
30 с |
Дисципліна у строю |
2 |
Повідомлення мети і завдання уроку |
30 с |
|
3 |
Стройові вправи |
1 хв |
Синхронність рухів |
4 |
Ходьба стройовим і похідним кроком |
30 с |
|
5 |
Біг повільним і середнім темпом |
3 хв |
Контроль темпу |
6 |
Спортивна ходьба, ходьба повільним темпом |
30 с |
|
7 |
Загальнорозвивальні вправи в русі
Зміна положення рук ривком на кожен крок.
Пересуванням випадами.
Стрибки вперед.
|
5 хв
30 с
30 с
30 с
30 с
30 с
30 с
30 с
30 м 20 м |
Виконувати за звуковим сигналом
Із нарощуванням темпу
Руки в ліктях не згинати
З нарощуванням амплітуди рухів.
Виконувати півкроку, торкатися долонями підлоги.
Спину тримати прямо. Короткі стрибки. |
8 |
Дріботливий біг |
30 с |
Розслабити м’язи верхнього плечового поясу. |
9 |
Ходьба і дихальні вправи |
30 с |
Відновлення дихання |
ІІ. Основна частина (28 хв.) |
|||
10 |
Перешикування в дві колони |
30 с |
Визначення місця |
11 |
Визначення капітанів |
30 с |
Розташування команд |
12 |
Естафета 1 Просування вперед стрибками руки лежачі на плечах один в одного. Початок естафети за сигналом вчителя |
2 р |
Стежити щоб колона не розривалась |
13 |
Естафета 2 Стоячи в шерензі тримають один одного за руки, пересування обруча крізь кожного учасника від першого до останнього і навпаки. |
2 р |
Стоячи в шерензі руки не розривати обруч лишатися при переміщень поміж учнів |
14. |
Естафета 3 Стоячи в колоні, 1-й учень «ховає» тенісні м’ячі під фішки (5 шт.) 2-й учень «відкриває» м’ячі. Ноги фіксуються. Тіло в упорі лежачі, ноги зафіксовано водній точці в середині обруча. |
2 р |
Ноги за межі обруча не виходять. Тіло в положенні упор лежачі. |
15 |
Естафета 4 Передача м’яча сидячи на підлозі в колі; правою рукою наступному учню в праву руку, в лівий бік і навпаки. |
2 р |
Відстань між учнями 50 см Руки в упорі за спиною на підлозі. |
16 |
Естафета 5 Передача м’яча сидячи на підлозі в колі: ноги під кутом м’яч тримаємо стопами ніг. Передаємо м’яч з ніг в ноги вправо по колу; в ліво по колу. |
2 р |
Ноги в колінах не згинати. Руки в упорі за спиною на підлозі. |
17 |
Естафета 6 «Годинник» кожен учень перестрибує через рухому стрибанку. |
2 р |
Перестрибувати не зачепити стрибанку. |
18 |
Естафета 7 В упорі лежачі в колоні, передача м’ячів в право кожному учню з рук в руки і потім м’ячі повернути назад тим самим способом. |
2 р |
З упору лежачи не виходити, м’яч тільки з руки в руку. Котити м’яч заборонено. |
ІІІ. Заключна частина (5 хв) |
|||
19 |
Вправи на розслаблення. Дихальні вправи. Вправи на концентрацію уваги та відчуття простору. Шикування, підбиття підсумків уроку, домашнє завдання |
1 хв 1 хв 2 хв
1 хв |
Сприяння швидкому відновленню організму. |