Створення необхідних умов для реалізації власних потенційних фізичних можливостей.
Тема: ЛЕГКА АТЛЕТИКА
Мета: Створити необхідні умови для реалізації власних потенційних фізичних можливостей. Ознайомити студентів з теоретико-методичними знаннями: історія та відродження Олімпійських ігор;з історією легкої атлетики в Україні та світі; розвивати швидкість, спритність, координацію рухів та швидкісно-силові якості; розвивати дихальну та серцевосудинну системи та покращення психоемоційного стану. Свідомий інтерес до самостійних знань фізичною культурою; виховувати наполегливість, рішучість, упевненість у навичках і вміннях, дисциплінованість. Прищеплювати навички самостійної роботи під час виконання фізичних вправ. Сприяти зміцненню здоров’я студентів, формуванню у них правильної постави. Навчити вести самоконтроль за своїм станом здоров’я під час виконання фізичних вправ та інтервалів відпочинку. Виховувати морально - вольові якості, витримку, вмінню долати труднощі, організації самодисципліни.
Завдання:
Ø Ознайомлення з історією легкої атлетики в Україні та світі;
Ø Виконання організовуючих та загально-розвиваючих вправ легкоатлета біля опори; Ø Проведення спеціально-бігових вправЗх40м;
Ø Методика навчання низького старту,стартового розгону,бігу по дистанції, фінішування; Ø Ознайомлення з технікою стрибка у довжину з розбігу способом «зігнувши ноги»; Ø Розучування техніки метання малого м’яча на дальність.
Тип заняття: комбінований
Інвентар: свисток, м’ячі для метання, секундомір, прапорці, рулетка
Очікувані результати:
студенти повинні знати: |
студенти повинні вміти: |
Необхідні умови для реалізації власних потенційних фізичних можливостей, історія та відродження Олімпійських ігор;з історією легкої атлетики в Україні та світі. Правила безпеки під час виконання легкоатлетичних вправ |
Виконувати загально-розвиваючі вправи легкоатлета біля опори,вміти виконувати низький старт, стартовий розгін, біг по дистанції,фінішування; |
Хід заняття
№ п/п |
Зміст заняття |
Дозува- ння (хв.) |
Організаційно-методичні вказівки |
|
Підготовча частина |
25 хв |
|
1. |
Перехід з коледжу до міського стадіону. Шикування в шеренгу, оголошення завдань заняття. Бесіда: Ознайомити студентів розвитком легкої атлетики на Україні та в світі. Виконання організовуючих вправ на місці та в русі. Визначення чсс |
7хв
за 6с |
Звертаю увагу на безпеку під час переходу та перетину проїзджої частини дороги Рапорт за встановленою формою. Стежу за чіткістю виконання стройових елементів. Повороти праворуч, ліворуч, кругом. |
2. |
Ходьба та її різновиди |
3 хв. |
Дотримання дистанції та правильної постановки при ходьбі та бігу. Стежити за ритмом дихання. Для всіх груп м’язів. Індивідуальні зауваження по виконанню вправ
|
3. |
Біг в середньому темпі |
1коло |
|
4. |
Виконання комплексу загально- розвиваючих вправ легкоатлета біля опори. |
8 хв |
|
5. |
Виконання спеціально-бігових вправ |
7хв |
3 x40м |
|
Основна частина |
50 хв |
|
|
1. Методика навчання низького старту,стартового розгону, бігу по дистанції, фінішування
|
15 хв |
Фронтально-потоковий метод організації діяльності Індивідуально кожному студенту вказувати на помилки, допущені при виконанні вправ |
|
2. Ознайомлення з технікою стрибка у довжину з розбігу способом «зігнувши ноги».
3. Розучування техніки метання малого м’яча на дальність
Визначення чсс |
25 хв
10 хв
за 15с |
Особливу увагу звертаю на приземлення в яму стрибків
Увагу приділити положенню «натягнутого лука» |
|
Заключна частина |
5-6 хв |
|
1. |
Шикування в шеренгу. Виконання вправ на відновлення дихання. |
2 хв |
|
2. |
Підведення підсумків заняття |
2 хв |
Індивідуально кожному вказати на помилки які найчастіше траплялися на занятті |
3. |
Домашнє завдання |
1 хв |
Виконання комплексу спеціально-бігових вправ щоденно |
4. |
Організований вихід із міського стадіону |
|
|