Зміст. Фінансові ресурси громадян та їх структура. Джерела формування фінансових ресурсів громадян. Напрями використання фінансових ресурсів громадян. Організаційні форми інвестиційної діяльності громадян. Проведених фінансових операцій громадян з комерційними банками.(Самостійне вивчення)
це фінансові активи, що маються у розпорядженні громадян і використовуються з метою забезпечення їх діяльності. Фінансові ресурси громадян включають грошові доходи, вартість продукції з особистого підсобного господарства, пільги та субсидії, а також інші надходження. Фінансові ресурси громадян -
Грошові доходи охоплюють всі грошові та натуральні (визначені в грошовому еквіваленті) надходження, що одержують члени домогосподарства у звітному періоді. До них, зокрема, відносяться: оплата праці, доходи від підприємницької діяльності та самозайнятості; проценти, дивіденди, надходження від продажу цінних паперів, нерухомості, особистого та домашнього майна; продукції підсобного господарства; соціальна допомога; пенсії, стипендія, грошова допомога від родичів та ін.
Фінансові ресурси громадян формуються за рахунок різноманітних джерел. їх можна поділити на дві групи: власні кошти та позики. Власні фін.ресурси- це ті грошові кошти та інші активи, які знаходяться у власності громадян (домогосподарств) і використовуються з метою зміни структури фінансових ресурсів. Позики - це ті кошти, які громадянин одержує на умовах повернення.
Витрати домогосподарства — це сукупність платежів, що проводяться домогосподарством у звітному періоді з метою забезпечення своєї життєдіяльності. До витрат домогосподарств відносяться: Споживчі витрати (витрати на купівлю продуктів харчування, непродовольчих товарів, оплату послуг). Грошові витрати (Споживчі витрати + витрати пов'язані с інвестиційною діяльністю: ведення особистого підсобного господарства, купівля нерухомості, придбання цінних паперів, іноземної валюти, вклади до банків). Сукупні витрати (грошові витрати + вартість подарованих активів, сума пільг та субсидій).
Порядок проведення продажу товарів громадянам в розстрочку передбачає такі основні положення:1. Строк оплати товарів, переданих в розстрочку повинен складати від б до 12 місяців, а товарів з вартістю більше 50 неоподаткованих мінімумів доходів (НМД) громадян від 6 до 24 місяців.2. Одержання товарів в розстрочку передбачає внесок першого платежу (задатку) в розмірі не менше 25 % їх вартості. У випадку, якщо товари мають вартість більше 50 НМД - не менше 50 %.3. Сума наданого кредиту не повинна перевищувати трьохмісячної заробітної плати (стипендії, пенсії) покупця в разі продажу товару з розстрочкою на 6 місяців; шестимісячної при продажу на 12 місяців і річної - в разі продажу на 24 місяці4. За користування кредитом виплачуються відсотки, величини яких встановлюється суб'єктом господарювання, але не більше діючих річних ставок за фінансові кредити банку, який обслуговує продавця.5. Продаж товарів в розстрочку здійснюється згідно цін, які дію 11 на день продажу.6. Розрахунки за товари, продані в розстрочку проводяться один раз в місяць в строки, обумовлені угодою купівлі-продажу.7. За несвоєчасну виплату кредитних платежів на користь суб'єкт господарювання виплачується пеня. її розміри обумовлюються угодою купівлі-продажу. Вони не повинні перевищувати 1/365 частини річної процентної ставки за кредит від простроченої суми за кожен день затримки платежу.8. У випадку, коли покупцем або підприємством допущена просрочка виплати трьох чергових платежів, вся сума заборгованості, а також пеня можуть бути вилучені в примусовому порядку шляхом одержання виконавчого запису нотаріуса або згідно з рішенням суду.
Метод перший. Точні відсотки(К=365,366) і точна кількістьднів позики. Такий метод нарахувань дає найбільшточний результат. У документах його часто позначають як 365/365 або АСТ/АСТ. Метод другий. Звичайні відсотки (К=360) і точна кількістьднів позики(іноді називають банківським методом). Цей метод нарахувань дає дещо більшу суму,ніж попередній. Позначають його як 365/360 або АСТ/360. Метод третій. Звичайні відсотки (К=360) і наближена кількістьднів позики. Цей метод використовують при частковому погашенні позики, коли не потрібна висока точність розрахунків. Позначають як 360/360