Лепбук як засіб активізації пізнавальної діяльності учнів на уроках історії
Номер слайду 2
Лепбук ( lapbook) – дослівно з англійської “ наколінна книга ”. Це невелика саморобна інтерактивна папка, яку дитина може зручно розкласти у себе на колінах і переглянути її зміст. Лепбук – це книжка-розкладачка з кишеньками, дверцятами, віконцями, вкладками і рухливими деталями, в яку вміщено матеріали на певну тему.
Номер слайду 3
Лепбук:Інформаційний;багатофункціональний;може використовуватись одночасно групою учнів;є засобом художньо-естетичного розвитку дитини;забезпечує ігрову, пізнавальну, дослідницьку і творчу активність дітей;цікава форма спільної діяльності дорослих і дітей.
Номер слайду 4
Різновиди лепбуків. За призначенням Навчальні;Ігрові;Вітальні, святкові;Автобіографічні ( звіт про важливу подію в житті дитини, похід в цирк, подорож, тощо)За формою. Стандартна книжка з двома розворотами;Папка з 3- 5 розворотами;Книжка – “ гармошка ”;Фігурна папка.
Номер слайду 5
Що потрібно, щоб зробити лепбук:– картонна папка-основа;– звичайний та кольоровий папір;– ножиці;– клей-олівець;– степлер;– скотч;– декоративні елементи.
Номер слайду 6
Послідовність роботи. КРОК 1. Постановка проблеми. Формулювання теми. КРОК 2. Створення ескізу. Крок 3. Продумуємо наповнення лепбука
Номер слайду 7
“Я люблю Україну “
Номер слайду 8
Номер слайду 9
“ Стародавній Єгипет ”
Номер слайду 10
Номер слайду 11
Номер слайду 12
Номер слайду 13
В результаті роботи з лепбуком у дітей розвиваються універсальні вміння, такі як:вміння планувати майбутню діяльність;домовлятися з однолітками;розподіляти обов'язки;шукати потрібну інформацію, узагальнювати її, систематизувати;самостійно давати пояснення на виникаючі питання;приймати власні рішення, спираючись на свої знання і вміння;використовуючи усне мовлення, висловлювати свої думки і бажання.