Продовжити навчати учнів ліпленню фігур, звірів з пластичної маси. Удосконалювати набуті навики з пластиліном, ліплення дрібних деталей (вуха, лапки, хвіст). Розвивати пам'ять логічне мислення, творчу уяву і фантазію. Сприяти розвитку дрібної мотори рук. Виховувати охайність та старанність в роботі, вміння доводити розпочату роботу до кінця.
Тема: Ліплення з пластиліну «Зайчик»
Мета:
навчальна:
- навчити створювати об’ємні прикраси тварин, виділяти в них найбільш характерні ознаки;
виховна:
виховувати в учнів любов до праці, естетичний смак, охайність, старанність.
розвивальна:
розвиток дрібної моторики, сприяти розвитку пізнавальних інтересів учнів,
ознайомлення з навколишнім світом.
Завдання:
Матеріали та обладнання : Пластилін, стеки, дощечка, серветки
зразки готових виробів, засоби ІКТ.
Тип заняття: Застосування вмінь та навичок
Методи навчання: Практична робота, розповідь.
ХІД ЗАНЯТТЯ
І. Організаційна частина.
Слайд2,3
Я страшенний боягуз,
Всіх на світі я боюсь.
В полі, в лісі навкруги –
Скрізь у мене вороги.
Часом лізу я у шкоду,
Їм капусту на городах,
Моркву, ріпу, буряки.
Відгадайте – хто такий?
(Заєць)
Слайд4
Актуалізація опорних знань учнів.
- Я впевнена, що ви багато знаєте про зайців. Давайте розкажемо це під час гри «Я знаю» ( «Мікрофон»):
1. «Я знаю, що заєць дика тварина, а кріль, схожий на зайця, - свійська тварина»
2. «Я знаю, що є заєць-русак та заєць-біляк».
3. «Я знаю, що зайці не будують постійного житла.»
4. «Я знаю, що зайченята народжуються зрячими і можуть зразу самостійно пересуватись».
5. «Я знаю, що зайці не роблять запасів на зиму»
«Мозкова атака»
«Чому у зайця куций хвіст»? (гіпотези дітей)
ІІ. Теоретична частина.
Тема нашого заняття: «Ліплення Зайчика».
Такий виріб відноситься до об’ємних прикрас, який виготовляється із кольорового пластиліну. Такий виріб популярний в якості сувеніра, подарунка. Для того, щоб виготовити зайчика, нам необхідно пізнати тваринний світ.
Слайд 5
Ігрова вправа «Світ тварин» Ігровий кубик Блума "Світ тварин" Кубик - це об'ємна фігура, на сторонах якої написані слова, які є відправною точкою для відповіді:
1. Назви основні ознаки тварин;
2.Чому тварини важливі для людини;
3.Поясни що спільне і відмінне між тваринами і рослинами;
4.Запропонуй основні заходи з охорони тварин;
5.Придумай що буде, якщо на землі зникнуть всі види тварин;
6.Поділися що нам дають тварини .
Отже діти ви дізнались про тваринний світ, а зараз розглянемо які необхідні нам матеріали та інструменти, для виготовлення ось такого зайчика.(показ готового зразка). Слайд 6 Діти! зверніть увагу, у мене в руках незавершена композиція. Зайчик на поляні, але він один і йому сумно. Давайте ми йому допоможемо знайти друзів, тобто кожен з вас зліпить зайчика для завершення композиції.
ІІІ. Практична частина.
1.Техніка безпеки на занятті.
Перед початком роботи пригадайте техніку безпеки та організацію робочого місця:
Слайд 7
Ігрова вправа «Аукціон знань»
1. Розминатии і змішувати пластилін де можно? (у руках, на дошці);
2. Чим можна розрізати пластилін? (стекою);
3. Куди кладуть невикористаний пластилін? ( в упаковку);
4. Після завершення роботи з пластиліном що ви робите далі ? (витираєте руки серветкою);
5. Що не можна робить з пластиліном? (не брати до рота);
6. Що не можна робити при ліпленні з пластиліном? (торкатися брудними руками до обличчя. очей, одягу);
7. Для чого потрібен пластилін? (для виконання фігур ескізів для скульптурних робіт, невеликих моделей, виробів малих форм);
8. Як потрібно користуватися з стеками? (обережно);
9. Працювати з пластиліном потрібно лише на ? (дошці);
10. Після закінчення заняття, що вам потрібно зробити? (прибрати робоче місце)
Слайд 8
2.Робота над виготовленням Зайчика.
Учні за показом керівника та готовими зразками виконують роботу, ліплення зайчика.
Слайд 9
ІV. Самостійна робота
- А тепер спробуйте зліпити зайчика самі
- Найкращою буде та робота, яка буде схожою на зразок, охайна, гарна.
- Наприкінці заняття ми разом оформимо виставку ваших робіт.
Проводиться інтерактивна гра з елементами емпатії «Я – заєць» (обирається дитина, яка бере на себе роль зайця, всі інші діти ставлять запитання про зайця, що цікавлять їх).
Слайд 10
3.Фізкультхвилинка.
Рухлива гра «Зайчик – по стрибайчик»
4.Робота над виготовленням зайчика .
V. Підсумок заняття
Слайд11
Підсумкова вправа «Мікрофон»
Діти! Що нового ви дізнались на занятті?
V. Домашнє завдання.
Підготуватись до наступного заняття: принести необхідні інструменти та матеріали.
Слайд 12
Дякую за увагу!