Мета: Ознайомити учнів із жанром літературної казки; навчити самостійно визначати дійових осіб;інсценізувати частини казки;розвивати вміння читати,аналізувати, порівняти з українською народною казкою ; виховувати любов до рідного слова. Обладнання:слайди , книги Івана Франка , вірші , прислів’я та приказки .
Коротко про казку Казка народилась у сиву давнину. Вона виникла значно раніше, ніж люди навчилися писати. Тому їх не могли записувати, а переказували один одному. Згодом ім'я автора забувалось. Казка ставала народною. На відміну від народних, є казки авторські ,написані певною людиною, автори яких відомі. Тому ці казки називають авторськими, або літературними.
Яку авторську казку ми будемо читати ви мені скажете , коли розгадаєте загадку. В казці цій рудий хтось, хитрий Кашки наварив і в миску Він налив її для гостя. Скуштувать не довелося... Та нечемною була Лисичка-сестричка, Тому казочка про них Зовсім невеличка. Та мораль там велика І для всіх дається . Хто ж герої ці, згадайте, Назву казки відгадайте !
Зупинка Гра «Додайте останній склад»Читання чистомовкиця-ця-ця — жила собі лисиця,лем-лем-лем — зустрілася з журавлем.ни-ни-ни — запросила на гостини ,ла-ла-ла — каші наварила ,ила-ила-ила — по тарілці розмастила.ав-ав-ав — журавель дзьобом стукав, ївсь-ївсь-ївсь — кашки не наївсь. му-му-му — пішов додому ,щу-щу-щу — наварив борщу ,чик-чик-чик — насипав у глечик, ку-ку-ку — покликав лиску. зив-зив-зив — носик до глечика не влазив ,ась-ась-ась — лиска розсердилась.
Іван Франко писав не тільки казки , а й вірші та оповідання. Віннаписав дуже багато творів для дітей. У селі Нагуєвичі Дрогобицького повіту 27 серпня 1856 року, у родині Яця з Гори, відомого на всю округу коваля, народився рудоволосий, ясноокий хлопчик. Батьки не могли натішитися сином. Хлопчик зростав розумною, допитливою дитиною. Цілими днями він бігав по полю, по луках, понад гірською річечкою з високими берегами і кам'янистим дном. Його цікавило все: чому сонце маленьке, коли казали, що воно велике? Про що шепоче листя на осиці? Про що розмовляють між собою лісові звірі? Над усім задумувався хлопчик. На ці та інші питання малий Іван міг одержати відповідь у батьківській кузні, що стояла на околиці села понад шляхом. Про це та про інше І . Франко згадує у своїх творах. У 1879 році Іван Франко відвідав с. Нова Скварява і гостював у сина священника Осипа Олеськіва. Красу природи нашого села Іван Якович Франко описував у своїх творах.