2 грудня о 18:00Вебінар: Предмет «Захист України» у школі: теоретичні засади, цікаві ідеї, поради для дистанційного навчання

Література рідного краю.6 клас. Олександр Олесь.Збірка "Все навколо зеленіє"...

Про матеріал
Мультимедійний супровід до конспекту урока "Література рідного краю.6 клас. Олександр Олесь.Збірка "Все навколо зеленіє"...
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Позакласне читання. Література рідного краю Велика батьківська любов – свята любов (за творами Олександра Олеся зі збірки “ Все навколо зеленіє ”)

Номер слайду 2

О, моя дитино! Вік твій – місяць май! Мед з квіток пахучих пчілкою збирай, Назбирай багато, щоб ти міг весь вік Годувать голодних, вбогих і калік. О, моя дитино! ... Прийде час летіти за моря в світи, - Здіймешся і першим будеш в небі ти. Олександр Олесь .

Номер слайду 3

Номер слайду 4

На допомогу запрошуємо літературознавця бібліографа дослідника

Номер слайду 5

Заглянемо до поезії “ Алфавіт” ... - ілюструємо окремі рядки твору малюнками; - читаємо ланцюжком; ??? Яких букв українського алфавіту бракує в поезії? Чому? .

Номер слайду 6

Робота в групах : І група: а) підготувати виразне читання вірша Олександра Олеся,в якому автор колискову пісню будує як розповідь про маленьких зайчиків; б) скільки строф має цей вірш і який у нього заголовок? в) зачитайте слова, що римуються; ІІ група: а) зачитайте вірш, у якому говориться про нерозривний зв’язок матері й дитини через грудне молоко; б) якими рядками автор висловив хвилювання матері за майбутнє сина? в) що це за вірш і які рядки в ньому римуються? ІІІ група: а) прочитайте виразно вірш,рядки з якого взято епіграфом уроку; б) яка назва цієї поезії, її головна думка? в) поясніть зміст цього твору.

Номер слайду 7

Перевіримо, чи правильно вибрали поезіі... І група – “ Над колискою ” ІІ група – “ Колискова” ІІІ група – “ О моя дитино ”

Номер слайду 8

Пестливі й ніжні слова тішать наші серця... Поезія “ У нашого хлоп’ятонька ... “ : - записати слова, ужиті в пестливій формі; - підкреслити частини слів, що римуються.

Номер слайду 9

Бібліограф : Поезія “ Два хлопчики на ставочку ” – доказ турботи малих дітей про свою родину як вдячність за батьківську любов.

Номер слайду 10

Завдання: запишіть зміст вірша послідовними кадрами

Номер слайду 11

Герої дитячих творів Олександра Олеся

Номер слайду 12

Казка

Номер слайду 13

Метод “ Відшукай ключ ” 1.Літературознавець повідав багато нового. 2.Юні таланти показали уривок із казки. 3.Бібліограф розповів цікаві факти із життя поета. 4.Олег і Олександр – сини Олександра Олеся. 5.”Водяничок” – казка для сина Олександра.

Номер слайду 14

Щаслива родина

Номер слайду 15

Пам’ятник сім’ї

Номер слайду 16

О, моя дитино! Вік твій – місяць май! Мед з квіток пахучих пчілкою збирай, Назбирай багато, щоб ти міг весь вік Годувать голодних, вбогих і калік. О, моя дитино! ... Прийде час летіти за моря в світи, - Здіймешся і першим будеш в небі ти. Олександр Олесь .

Номер слайду 17

Я думаю, що ... Тому, що ... Наприклад, ... Отже, (таким чином , ...) ... Метод “ Прес “

Номер слайду 18

Домашнє завдання: Дочитати казку “Водяничок” Олександра Олеся, висловити враження від прочитаного; ***намалювати ілюстрації до казки; скласти колискову пісеньку.

ppt
Додано
4 квітня 2019
Переглядів
632
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку