Заклад загальної середньої освіти І-ІІ ступенів № 21
військово-цивільної адміністрації міста Торецьк Донецької області
Літературна гра «Чарівний світ казки»
Автор:
Корнійчук Тетяна Іванівна
вчитель зарубіжної літератури,
української літератури
спеціаліст
Тема. Літературна гра «Чарівний світ казки».
Мета. Пробуджувати у дітей бажання читати книжки і знати якомога більше
казок; розвивати фантазію,допитливість,кмітливість.
Хід уроку.
Вчитель.Доброго дня,діти! Всі ви в дитинстві любили слухати казочки,які вам розповідали ваші мами та бабусі,а пішовши до школи й самі почали читати книжки та знайомитися з героями казок. Тож сьогодні я пропоную вам помандрувати у чарівний світ казки!!!
Учень. Сьогодні ми казку сюди запросили,
Щоб бачити казку, слухать гуртом,
А казка в завії десь заблудилась,
Давайте її погукаємо разом!
Учні. Казко! Казко! Казко!
(Діти гукають ,виходить Казка )
Казка. Вітаю вас ,дорослі ,і малі,
Від всіх казок низенький вам уклін.
Я – казка мудра,хочу вам сказати,
Що кожен з вас мене повинен знати.
Бо ,кажуть,казка вчить на світі жити,
Та правду й волю завжди боронити.
(Вчитель ділить клас на дві команди і продовжуємо гру)
Станція1.
Вікторина «Назви казку»
Танцювала я в палаці,
Є така у мене звичка-
Десь губити черевички.
(« Попелюшка»)
Цей хороший дивачок.
З ним господар,хлопчик Робін,
І товариш- П’ятачок.
До прогулянок він ласий,
Є на мед чутливий нюх,
Зветься плюшевий ведмедик,-
Всім відомо,…
(Вінні-Пух)
З даху в гості хто приходить?
І на свято він дібрався-
Скажем дружно:
«Здравствуй ,…
(« Малюк і Карлсон»)
На ведмежій дужій спині.
А чому ж вона сховалась,
До ведмедя не призналась?
(« Маша і ведмідь»)
Вчитель.Діти, в кожній казці трапляються різні дива,але у казкових героїв є завжди чарівні предмети,за допомогою яких вони подолають усі труднощі. Тому наша наступна гра так і називається :
Станція 2.
« Чарівні предмети»
Що б ви попросили в:
1.Незнайка?(Паличку)
2.Маленького Мука?(Туфлі-скороходи)
3.Жар-птиці?(Перо)
4.Попелюшки?(Черевички)
5.Аладдіна?(Лампу)
6.Буратіно?(Ключик)
7.Господарки Мідної гори?(Шкатулку)
8.Дівчинки Жені із казки В.Катаєва?(Квітку)
9.Баби Яги?(Мітлу)
10.Котигорошка?(Булаву)
Станція 3.
«Чарівні слова»
Вчитель. Пригадайте,хто в казках використовував такі чарівні слова.
1.»Не їж мене,я тобі пісеньку заспіваю»
2.»Крекс,пекс, фекс»
3. «За щучим велінням,за моїм хотінням..»
4. «Сивко-бурко,віщий курко! Стань переді мною,як лист перед травою…»
5. «Лети,лети,пелюсток,через захід на схід,через північ,через південь…..»
5. « Один,два,три. Горщику,вари!»
Відповіді:Колобок,Буратіно, Ємеля, Іван-дерень, Женя,дівчинка.
Станція 4.
«Уважні та сміливі»
- На що вовк в казці ловив рибу?
- Хто перший знайшов рукавичку?
- Скільки гномів зустріла Білосніжка?
- Де знаходиться смерть кощія?
-У моєї матінки було семеро діточок?
- Скількох розбійників обдурив Алі-Баба?
Відповідь: на хвіст, мишка,сім, на кінці голки, у кози, сорок.
Вчитель. Ось і промайнув час. Ми з вами мандрували казковими станціями. Чи сподобалося вам? Казки впродовж віків були і залишаються чарівними провідниками доброти і милосердя. Крокуючи стежинками улюблених казок,ви зрозуміли,що казки-наші вчителі,які спочатку виховують,а вже потім розважають. Казка-це дитинство людства і його мудрість. Читайте і слухайте казки! Нехай вони йдуть світом,нехай живуть серед нас і після нас,хай виховують синів і дочок нашої землі,нашого народу.
1 учень. Існує книг багато на землі
Вони цікаві,мудрі та повчальні,
Та кожен з нас,дорослий чи малий,
Казки читає - дуже вони гарні.
2 учень. Казка-це світ,чарівний та незвичний,
Казка-це слово,сповнене краси.
Поринуть у казку - це ж бо так цікаво,
Це справді свято,радість для душі.
3 учень. У казці звірі свою мову мають,
Дерева розмовляють,мов живі,
Добро і правда завжди зло долають,
Тому і люблять казку діти всі.
4 учень. Мудра казко, казко-чарівнице,
Ти даруєш ласку,вчиш ростить пшеницю.
Поведи нас за собою в світ прекрасний і чудовий,
Казко-чарівнице!
Вчитель. Дякую вам за ваші добрі очі та привітливі посмішки. Утворимо коло,візьмемося за руки та посміхнемося одне одному!
1