Літературне читання 1-3 клас-комплект

Про матеріал
Розробка уроку з літературного читання у класі-комплекті (1-3 класи). Теми уроку: Речення розповідні, питальні і окличні. «Дитячі ігри» (1 клас), Юрій Ярмиш «Зайчик і Вовчик»(2 клас), Марія Манеру. Шарлотта отримує… тринадцять балів! (3 клас)
Перегляд файлу

Літературне читання                                                             Дата_________________

1 клас

2 клас

3 клас

Речення розповідні, питальні і окличні.

«Дитячі ігри»

Юрій Ярмиш «Зайчик і Вовчик»

 

Марія Манеру. Шарлотта отримує… тринадцять балів!

 

Мета:

формування предметних компетентностей: ознайомити дітей із розповідними, питальними і окличними реченнями

Мета:

формування предметних компетентностей: ознайомити дітей із казкою Ю. Ярмиша;

Мета:

формування предметних компетентностей: ознайомити дітей із оповіданням Марії Манеру;

Вчити будувати речення за малюнками, за опорними схемами речень

навчати розуміти прочитаний текст, визначати частини тексту (зачин, основну частину, кінцівку), визначати головну думку; формувати вміння висловлювати власні думки, відшукувати в тексті аргументи, розвивати вміння аналізувати, правильно оцінювати вчинки дійових осіб; розвивати зв'язне мовлення учнів; розширювати їхній світогляд;

 

формування ключових компетентностей:

уміння вчитися: сприймати мету, яку ставить учитель, відповідно до неї планувати, моделювати, прогнозувати і виконувати необхідні дії, контролювати й оцінювати свої результати; уміти висловлювати рефлексивні та оцінні судження;

комунікативної: володіти позитивними навичками спілкування, уміти налагоджувати взаємодію під час роботи в парі, групі, будуючи відповідним чином свої висловлювання;

інформаційної: уміти здобувати з підручника необхідну інформацію; соціальної/громадянської: уміти працювати в парі, з усіма в колективі;

загальнокультурної: дотримувати норм мовленнєвої культури, правил поведінки на уроці

Хід уроку

І. ВСТУПНА ЧАСТИНА

1. Організаційний момент

Ось і дзвоник пролунав,      

Для навчання час настав.

Дітки, станьте всі рівненько.

Настрій на урок взяли,

Працювати почали.

2. Психологічна настанова на урок «Самоналаштування»

— Покладіть руки на парту, заплющте очі та промовляйте:

Я зможу сьогодні добре працювати на уроці.

Я — особистість творча.

Я бажаю всім успіхів на уроці.

ІІ. ОСНОВНА ЧАСТИНА

1. Дотекстова діяльність

1) Артикуляційні вправи.

Вправа «Подивись і повтори»

·    Витягнути губи трубочкою;   зімкнути губи;                   показати губами букву О ;               облизати губи;

зробити язичком рухи маятника.

2) Віднови інтонацію

Я люблю читати.

Я люблю читати!

Я люблю читати?

СКОРОМОВКИ

Читання скоромовки за малюнками

Робота над скоромовкою

Зайчик зяблика зустрів:      

Зебру зжер! Зміюку з'їв!      

Зяблик зойкнув: — Значить, заєць

Задавака і зухвалець!

Читання напівголосно у помірному темпі; швидко; дуже швидко.

 

2) Робота над загадками. Актуалізація опорних фонових знань.

В полі, лісі — навкруги

Скрізь у мене вороги.

Часом лізу я у шкоду,

Їм капусту на городах,

Моркву, ріпу, буряки.

Відгадайте — хто такий? (Заєць.)

 

 

 

Засвітились серед ночі

В темній хащі жовті очі.

Наче лісу грізний дух —

Гострі ікла, сірий смух.

Полювати йде хижак.

На весь ліс наводить жах. (Вовк.)

 

Робота зі складовою таблицею

 

ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

 

 

1) Етап підготовки учнів до сприймання змісту тексту

Робота із заголовком (с. 14)

— Прочитайте заголовок. Про що може йтися у цьому творі?

— Чому автор саме так називає персонажів, а не вовк і заєць?

— Як вважаєте, про що це може свідчити?

2) Первинне сприймання змісту тексту учнями.

Виразне читання казки вчителем.

 

САМОСТІЙНЕ ЧИТАННЯ ОПОВІДАННЯ УЧНЯМИ

3) Перевірка первинного сприймання змісту твору.

Перевірка емоційного сприймання змісту

— Чи сподобалася вам казка? Що вас вразило? Чи, можливо, здивувало?

— Чи справдилися ваші передбачення щодо можливих подій?

Перевірка фактичного сприймання тексту. Тестування

За допомогою цеглинок LEGO учні сигналізують, яку відповідь обрали: Вовчик — цеглинка синього кольору, Зайчик — цеглинка жовтого кольору.

·    Хто сидів на галявині за комп'ютером? Вовчик чи Зайчик?

Хто вираховував, де зайців більше? Вовчик чи Зайчик?

·    Хто вираховував, де вовків менше? Вовчик чи Зайчик?

·    Хто виявився кмітливішим? Вовчик чи Зайчик?

 

РОБОТА З БУКВАРЕМ С.16-17

-СКЛАДАННЯ РЕЧЕНЬ ЗА МАЛЮНКАМИ

-ДОБІР СХЕМ РЕЧЕНЬ

САМОСТІЙНЕ ЧИТАННЯ КАЗКИ  УЧНЯМИ

КАРТКА

БУДОВА ТЕКСТУ . УТВОРИ ПАРУ

Зачин: «Шарлотта була дуже розумною дівчинкою та отриму­вала гарні оцінки…».

Основна частина: «Відтоді будь-яка оцінка здавалася занизькою…»

Кінцівка: «Із того часу вона раділа усім гарним оцінкам…»

 

 

ФІЗКУЛЬТХФИЛИНКА

 

РОБОТА З ТАБЛИЦЕЮ

ПОБУДОВА РЕЧЕНЬ ЗА СЮЖЕТНИМИ МАЛЮНКАМИ

ЧИТАННЯ ЛАНЦЮЖКОМ

ЧИТАННЯ З ДРУГОМ ОПОВІДАННЯ

АНАЛІЗ МАЛЮНКІВ С.17

ЩО ПЕРЕПЛУТАВ ХУДОЖНИК

ВІДНОВИТИ ПЛАН ДО КАЗКИ

План до казки Юрія Ярмиша «Зайчик і Вовчик»

1. Зустріч Зайчика з Вовчиком.

2. Вовчик вираховує зайців.

3. Зайчикові спроба.

4. Там найменше вовків у лісі.

 

СКЛАДАННЯ ПЛАНУ

План

1. Шарлотта отримала найкращу оцінку.

2. Батьки з гордістю розказують про доньку.

3. Дівчинка поставила собі тринадцять балів.

4. Батьки хваляться успіхами доньки.

5. Новина дійшла до вчительки.

6. Рішення вчительки про оцінки.

7. Шарлотта виправляє помилку.

 

 

ПІДСУМОК УРОКУ

 

 

САМООЦІНЮВАННЯ

 

 

docx
Додано
22 листопада 2021
Переглядів
232
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку