Презентація. " Місто Чернігів"

Про матеріал
Кілька фактів про історію міста Чернігів і його памяток. Перша літописна згадка про місто, легенда про назву. Герб міста. Основні визначні пам'ятки Чернігова . Чернігів - туристичне місто .
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Номер слайду 2

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Черні́гів — місто на півночі України, що знаходиться у західній частині Чернігівської області. Розташоване у Придніпровській низовині, на правому березі річки Десна.

Номер слайду 6

Перша літописна згадка про місто, розташоване в 140 кілометрах від Києва, датується далеким 907 роком.

Номер слайду 7

За однією з легенд місто отримало назву «Чернігів» на честь першого місцевого князя - Чорного. проте є думка, що назву міста треба шукати в імені або прізвиську Черниг - першого поселенця або старійшини роду, який жив на території сучасного міста.

Номер слайду 8

Герб Чернігова: "Одноголовий чорний увінчаний золотою короною орел, який тримає у лівому кігті позолочений хрест, у срібному полі".

Номер слайду 9

21 вересня – День визволення Чернігова від фашистських загарбників.

Номер слайду 10

Найдавнішою укріпленою частиною міста був дитинець - центральна адміністративна частина (тепер - територія сучасного парку на Валу).

Номер слайду 11

. Розбудова дитинця тісно пов'язана з першим літописним чернігівським князем - Мстиславом Володимировичем, який став княжити у Чернігові після перемоги над братом Ярославом Мудрим у Лиственській битві,

Номер слайду 12

За тих часів були зведені: Спасо-Преображенський собор (ХІ ст.), який був усипальницею чернігівських князів, де поховано князя Ігоря Святославича, оспіваного в «Слові о полку Ігоревім»

Номер слайду 13

Борисоглібський собор У 1115 р. чернігівський князь Давид Святославич брав участь у перенесенні мощів святих Бориса та Гліба у храм, збудований його батьком у місті Вишгороді. Мощі переносили зі старої дерев'яної у щойно побудовану кам'яну церкву. У 1120 р. Давид втрачає свого сина Ростислава і на пам'ять про нього фундує будівництво собору на честь перших руських святих Бориса та Гліба у місті Чернігові. Також, князь наказує спорудити усипальницю для себе, де у 1123 р. буде похований.

Номер слайду 14

Катерининська церква споруджена на честь героїзму казаків Чернігівського полку, проявленого під час штурму турецької фортеці Азов у 1696 році під командуванням чернігівського полковника, наказного гетьмана Якова Лизогуба.

Номер слайду 15

П'ятницька церква П'ятницька (св. Параскеви) церква в Чернігові — православний храм (УПЦ КП: Чернігівська єпархія), розташований у обласному місті Чернігові, побудована в кінці 12 — на початку 13 ст. на чернігівському посаді біля торгу на кошти купців; чотиристовпна, тринавна, однобанна, в загальній масі квадратова. Названа на честь Святої Параскеви-П'ятниці, котра була покровителькою торгівлі та купців.

Номер слайду 16

Успенський собор Єлецького монастиря Єлецький Успенський монастир заснований був у11століттічернігівським (пізніше Великим Київським князем) Святославом Ярославичем. Із заснуванням пов’язана легенда, про знахідку на ялині ікони Божої Матері. Легенда каже, що ікону знайшов сам князь, ну і на честь цієї знахідки заснував монастир.

Номер слайду 17

На західній околиці Болдиної гори над неозорою заплавою р. Десни в оточенні давніх словґянських курганів підноситься величезний ансамбль Троїцько-Іллінського монастиря.

Номер слайду 18

Біля підніжжя гори знаходиться маленька Іллінська церква, яка є найдавнішою памґяткою цього монастирського ансамблю.

Номер слайду 19

Антонієві печери Троїцького монастиря в Чернігові - пам'ятка підземної культової архітектури XI - XIX століть.

Номер слайду 20

Засновані вони в 1069 році як печерний християнський монастир князем Святославом Ярославичем і відомим церковним діячем давньоруської доби - прп. Антонієм Печерським, який народився на Чернігівщині у місті Любечі. Згідно з літописом, монастир спочатку мав назву Богородичний (монастир Божої Матері). Літописець стверджує, що Антоній прибув до Чернігова, рятуючись від гніву князя київського Ізяслава. Він полюбив Болдині гори, викопав печеру і з того часу до наших днів на Болдиних горах існує монастир.

Номер слайду 21

Номер слайду 22

У 1910 році поряд із церквою, над входом до печер збудували дзвіницю, яку нині розглядають як складовий елемент комплексу Іллінської церкви.

Номер слайду 23

Болдина гора Болдина гора є історичною місцевістю, на її території збереглося багато археологічних, історичних і архітектурних пам'яток. Свою назву гора отримала – від давньослов'янського «болд» – дуб ,або староукраїнською «болди» – гори.

Номер слайду 24

На самому краї мису Болдиної гори, поруч з похованнями слов’янських воїнів знаходиться могила Невідомого солдата, воїна, що віддав своє життя під час Великої Вітчизняної війни.

Номер слайду 25

Про безсмертний подвиг радянських воїнів, що визволили місто від фашистської навали, нагадує Вічний вогонь на могилі Невідомого солдата.

Номер слайду 26

Альтанка на Болдиній горі

Номер слайду 27

Історія винекнення альтанки на Болдиній горі пов'язана з приїздом до нашого міста останнього імператора Миколи ІІ. Відбулась ця подія у 1911 році. Тобто рівно сто років тому. Отже цій альтанці понад сто років.

Номер слайду 28

Пам'ятник М.М. Коцюбинському

Номер слайду 29

Черні́гівський літерату́рно-меморіа́льний музе́й-запові́дник М. М. Коцюби́нського, присвячений життю і творчості письменника.

Номер слайду 30

Чернігівський обласний історичний музей ім. В.В.Тарновського

Номер слайду 31

Унікальний Чернігівський обласний художній музей ім. Григорія Галагана. В основі музею - родинна колекція Галаганів, представлена творами українського портретного живопису XVII-XVIII ст., народними картинами.

Номер слайду 32

Одне з центральних місць серед монументів Чернігова, які увічнюють пам’ять про героїчну славу тих років, займає Пам’ятний знак на честь радянських воїнів-визволителів (Танк – Т-34)

Номер слайду 33

Номер слайду 34

Музично -драматичний театр імені Т. Шевченка. Один із найстаріших в Україні серед обласних театрів.

Номер слайду 35

Будинок кінотеатру ім. Щорса було зведено протягом 1935-1947 рр. по вулиці Магістратська, 3. Внесений до реєстру пам’яток архітектури місцевого значення.

Номер слайду 36

Чернігів – місто комфортне для мешканців і гостинне до туристів

Номер слайду 37

Номер слайду 38

Середня оцінка розробки
Структурованість
5.0
Оригінальність викладу
5.0
Відповідність темі
5.0
Загальна:
5.0
Всього відгуків: 2
Оцінки та відгуки
  1. Праута Наталія Михайлівна
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
  2. Жданова Лариса Григорівна
    Молодці! Спасибі велике. Чудова робота!
    Загальна:
    5.0
    Структурованість
    5.0
    Оригінальність викладу
    5.0
    Відповідність темі
    5.0
ppt
Додано
27 листопада 2021
Переглядів
6050
Оцінка розробки
5.0 (2 відгука)
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку