Літературне читання 2 клас " Господиня осінь"

Про матеріал
Розробка уроку Літературного читання 2 клас НУШ . «До лісу прийшла осінь». Наталя Остапенко " Господиня осінь"
Перегляд файлу

Урок літературного читання: «До лісу прийшла осінь»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з осінньою красою природи, ознайомити із жителями лісу; навчати учнів виразно читати вірш, інтонувати речення, аналізувати прочитане; розвивати критичне мислення, вміння розповідати про свої враження від прослуханих творів; прищеплювати любов до краси природи.

Хід уроку

  1. Вступна частина
  1. Організація класу. Привітання.

Ось і нова зустріч в нас,

Гостя дивна йде у клас.

Прикрашає навкруги,

Все в яскраві кольори.

Звучить пісня «Осінь» https://youtu.be/J2L1ZwX8hxM

  1. Основна частина

1.Перевірка домашнього завдання

Виразне читання вірша « Горобці» Аркадія Музичука. Опрацювання запитань після нього.

2.Актуалізація опорних знань

1) Робота над загадками

Я руда, низького росту,
Хитра я і довгохвоста.
На курей я вельми ласа –
В них таке смачненьке м'ясо…
Вовку-брату я сестриця,
А зовуть мене…
(Лисиця)

Гостроносий і малий,
Сірий, тихий і незлий.
Вдень ховається. Вночі
Йде шукать собі харчі.
Весь із тонких голочок.
Як він зветься?...
(Їжачок)

Буркотливий, вайлуватий,
Ходить лісом дід кошлатий:
Одягнувся в кожушину,
Мед шукає і ожину.
Літом любить полювати,
А зимою — в лігві спати.
Як зачує він весну —
Прокидається від сну.
(Ведмідь)

Сірий, ікластий,
Хоче вівцю вкрасти.
(Вовк)

Не ходжу я,  а скакаю,
Бо нерівні ноги маю.
Через поле навмання
Перегнав би я коня.
(Заєць)

2.Мотивація навчальної діяльності

Гра «Хто що їсть?»

Давайте за допомогою малюнків ( морква, зерно, горішки, шишки) вгадаємо тваринку.

3.Повідомлення теми та мети уроку

- Сьогодні ми з вами ознайомимось з віршом Наталі  Остапенко « Господиня осінь»

4.Вивчення нового матеріалу

1) Робота над віршем Наталі Остапенко «Господиня осінь» (ст. 29-30)

- Прочитайте заголовок і роздивіться малюнки. Чи можемо ми здогадатися про що буде цей вірш?

-Словникова робота. Читання слів у колонці спочатку повільно, потім-швидше, ще швидше.

-Пояснення слова «персонаж»

Персонаж твору-це дійова особа. Дійовими особами можуть бути люди, тварини, казкові істоти.

-Читання вірша вчителем.

-Опрацювання вірша. Вправа «Мікрофон»

--Про кого цей вірш?

--Скільки персонажів у цьому творі? Назви їх.

--Розкажи про кожного з персонажів.

-Читання вірша учніми( про себе)

-Читання вірша за особами.

Фізкультхвилинка

Очі щільно ми закрили —

Це один, два, три, чотири.

Потім ширше розкриваєм,

Вдалині щось розглядаєм.

І поки ми розглядали —

До шести порахували.

Щоб очі наші відпочили,

Робим це разів чотири.

2) Вправа «Фантазери ми маленькі»

-Уявіть себе художниками. Спробуйте створити свої ілюстрації  персонажів твору.

5.Закріплення вивченого матеріалу

1) Вправа «Так-ні»

-Захитались гілочки і з'явились їжачки.

-Зайченятко виглядає і сміливо промовляє.

-Обізвався їжачок, руда шуба з голочок.

-Ось мурахи дали меду, щоб спалося до обіду.

-І ікластий вепр озвався: я ще не підготувався.

2) Гра «Хто я?»

Показати тварину, не називаючи її, щоб учні змогли відгадати.

3) Вправа «Розкажи про кожного з них»

 

C:\Users\User\Desktop\4-16.webp

Кожен учень обирає собі тваринку і розповідає про неї:

-де вона мешкає;

-свійська чи дика ця тварина;

-чим вона харчується;

-чи готується вона до зимової сплячки.

III. Заключна частина

1.Рефлексія. Зворотній зв'язок.

Метод «Капелюшка де Боно»

  • Білий-колір чистоти.

Що мені відомо про осінь?

  • Червоний-колір життя, відчуттів.

Навіщо потрібно знати, як тварини готуються до зими?

  • Чорний-колір землі, здорового глузду.

Назвіть ознаки кожної тварини.

  • Зелений-колір досліджень.

В який колір розфарбувати тварину?

  • Синій-колір знань.

Навіщо мені потрібно знання, здобуті сьогодні на уроці?

 

docx
Додано
17 жовтня 2022
Переглядів
1130
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку