Тема: "Чарівні казки. Поміркуємо над казкою Анатолія Дімарова "Для чого людині серце". Складаємо план."
Мета: продовжити знайомство учнів із жанром літературної чарівної казки;
вчити визначати головну думку твору, аналізувати зміст прочитаного;
удосконалювати навички виразного свідомого читання, вміння
складати план;
розвивати зв'язне мовлення;
виховувати почуття доброти до людей і навколишнього світу.
Хід уроку
Посміхнися сонечку!
Посміхнися квіточці,
Хай вона цвіте!
Посміхнися дощику!
Посміхнися друзям,
Побажай добра.
«Добро» (Співчуття, взаємодопомога, підтримка, щирість…)
Тестування.
А) Анатолій Качан.
Б) Анатолій Дімаров.
В) Валентин Бичко.
2. Де жило плем’я дерев’яних чоловічків?
А) Під землею.
Б) В горах під деревами.
В) У густому лісі, поміж корінням дерев
3. З чим порівняли чоловічки сльози дівчинки?
А) З дощем.
Б) З бурхливим морем.
В) З нескінченним потічком.
4. Чому дівчинка плакала?
А) Вона була дуже налякана.
Б) Вона заблудилася.
В) Їй було боляче.
5. Без чого не може жити людина?
А) Без серця.
Б) Без родичів.
В) Без будинку.
6. Серце якої людини захотів мати дерев’яний чоловічок?
А) Злої.
Б) Доброї.
В) Байдужої.
7. Чи змогли дерев’яні чоловічки зрозуміти такі почуття як «жаль», «шкода»?
А) Так
Б) Ні
8. Чому хлопчик сидів нерухомо під високим дубом?
А) Йому було дуже холодно.
Б) Йому було дуже страшно.
В) Він був прив’язаний до дуба.
9. Чому чоловічки не могли ні радіти, ані ненавидіти, не знали, що таке радість чи гнів, злість або співчуття?
Тому що вони…
10. Доповни речення: Чоловічки увесь свій довгий час нічого не робили, тому що…
III. Повідомлення теми і мети уроку.
IV. Робота над змістом III частини казки.
- Чи зміниться життя дерев’яного чоловічка з добри серцем?
V. Фізкультхвилинка.
3. Вибіркове читання.
4. Складання плану до III частини.
План
5. Переказування тексту за складеним планом.
VI. Підсумок уроку.
Домашнє завдання: Читати і переказувати казку А. Дімарова «Для чого людині серце?»