"Літературні посиденьки" до 300-річчя Григорія Савича Сковороди (ювілейні дати в літературі)

Про матеріал
Презентація містить коротку біографію та цікаві факти про українського філософа, педагога, байкаря. Для виховного заходу/уроків літературиу 6 кл.
Зміст слайдів
Номер слайду 1

Пам’ятні дати300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди«Літературні посиденьки» у 6-а класі вчитель Саєнко М. С.ppt_x

Номер слайду 2

Григорій Савич Сковорода (22 листопада (3 грудня) 1722, Чорнухи, Лубенський полк — 29 жовтня (9 листопада) 1794, Іванівка, Харківщина) — український просвітитель-гуманіст, філософ, поет, педагог.

Номер слайду 3

Номер слайду 4

Номер слайду 5

Номер слайду 6

Номер слайду 7

Перебування Сковороди в Італії, Німеччині й Польщі не підтверджено документами. Після мандрівки він повернувся в Україну, працював професором у Переяславі, в Харкові, приватно перекладав Плутарха, писав свої твори.

Номер слайду 8

Номер слайду 9

Номер слайду 10

Перегляд мульт. фільма про Сковороду

Номер слайду 11

Про стиль його життя з харківського періоду його перший біограф пише: «Уставав дуже рано, їв раз на день, без м’яса і риби, був завжди веселий, сильний, рухливий, з усього задоволений, до всіх добрий, усім готовий послужити. Поважав і любив добрих людей без різниці їх стану, навідувався до хворих, розважав сумних, ділився останнім з тим, хто нічого не мав». («Житіє Сковороди»).

Номер слайду 12

Григорій Сковорода обрав зовсім новий і незнаний до того стиль життя, а саме — мандрівку. І ця мандрівка тривала до самої смерті, майже тридцять років. r

Номер слайду 13

Посланець передав йому запрошення цариці Катерини ІІ, але Сковорода, просто й спокійно дивлячись в очі посланцеві, заявив: «Скажіть цариці, що я не покину України — мені дудка й вівця дорожчі царського вінця».r

Номер слайду 14

{3 C2 FFA5 D-87 B4-456 A-9821-1 D502468 CF0 F} Згадаймо Шевченкову згадку з дитячих літ: Зроблю. Маленьку книжечку. Хрестами І візерунками з квітками. Кругом листочки обведу Та й списую Сковороду…

Номер слайду 15

Номер слайду 16

Особливість байок Сковороди: мораль, яку він називає силою, буває в кілька разів більшою, ніж основна частина байки. Г. Сковорода є також автором ряду притч-оповідей алегорично-повчального характеру. Притча за жанром споріднення є байкою, бо вона так само як байка має сюжет, діалог, мораль.

Номер слайду 17

Номер слайду 18

Історія створення й видання. Байки написані Сковородою в 1760-70-их роках. За словами Сковороди, з пів десятка байок він написав у 1770-их роках, решта ж 15 байок написані 1774 року в селі Бабаях. У тому ж 1774 році Сковорода надіслав увесь збірник до свого приятеля Панаса Панкова з листом-посвятою, у якому висловив свої погляди на жанр байки. Збірка вперше видана в 1837 році московським видавництвом «Человеколюбивое общество» (укр. Людинолюбне товариство). Автограф збірки не зберігся. Відомо про три списки збірки, один з яких, що датують 1774 роком, зберігається у Біблотеці Вернадського style.text. Decoration. Underlinestyle.text. Decoration. Underlinestyle.text. Decoration. Underline

Номер слайду 19

Номер слайду 20

Номер слайду 21

Незважаючи на те, що творів Сковороди не друкувалося, вони ширилися через переписування. «Сковороді не треба було шукати читачів, — вони його шукали: в нього знаходились такі гарячі прихильники і пропаґатори, що навіть через газети сповіщали, закликаючії до себе охочих читати твори українського філософа…

Номер слайду 22

Номер слайду 23

Байка: Чиж і Щиглик

Номер слайду 24

Байка: Чиж і Щиглик

Номер слайду 25

Номер слайду 26

Номер слайду 27

Номер слайду 28

Читайте байки Григорія Сковороди !style.colorfillcolorstroke.colorfill.type

pptx
Додано
10 грудня 2022
Переглядів
237
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку