Логопедичне заняття. Лексична тема "Птахи". автоматизація поставлених звуікв. Уточнення і розширення словникового запасу з теми; розвиток зв'язного мовлення, слухової пам'яті, дрібної моторики, уваги, логічного мислення, координації рухів.
Станіславська ЗОШ І-ІІІ ст. ім. К.Й. Голобородька
Білозерського району, Херсонської області
Учитель – логопед Петренко Ірина Миколаївна
Логопедичне заняття
Тема: ПТАХИ
Мета : Уточнити знання дітей про зимуючих і перелітних птахів; виявити і розширити словниковий запас з теми; продовжувати формувати навички складання речень та описової характеристики; розвивати зв’язне мовлення, слухову пам'ять, дрібну моторику, увагу, логічне мислення, координацію рухів.
Обладнання: запис пташиного співу, предметні малюнки, макет годівнички, пшоно, клей, кольорові олівці.
Перебіг заняття
І Організаційний момент
(звучить запис пташиного співу)
ІІ Основна частина
У сірій сорочині світла денного боїться
По дворах стрибає дзьоб гачком, великі очі
Крихти збирає (горобець) і не спиться їй щоночі
-Ху – гу – гу! – вночі співа
Відгадали? – це…(сова)
Дзьоб міцний і гострий маю,
Шкідників ним добуваю (дятел)
Проведіть кольорову лінію від пташки до гніздечка.
Пташенята висиджують яйця; тіло птаха вкрите хутром;
Діти виготовили для лелек шпаківні; пташенята будують гнізда;
Страуси відлітають у теплі краї.
1, 2, 3. 1, 2, 3
Скільки пташок знаєш ти?
Дятел, ґава і гусак.
Ластівка, синиця, шпак,
Ще сова і горобець.
Ось такий ти молодець!
Біля годівнички виставлені зображення птахів. Діти називають їх, потім закривають очі, логопед прибирає одне із зображень. Учні називають птаха, який «полетів»
Фізпауза (рухи із словесним супроводом )
Діти, є птахи, які не літають. Ви знаєте, як вони називаються?
По льоду пінгвін іде \ ходьба на внутрішній стороні стопи
Пінгвінят своїх веде \ на зовнішній стороні стопи
По доріжці цій ідуть \ на обох ногах з невеликим нахилом тулуба вперед
Та на кригу не впадуть
Завдання: біля намальованої вами пташки наклейте пшоно. (ДОДАТОК 2)
У гніздечку пташенятка
Ждуть матусю і зернятка
У чаплі червоні черевички.
Чапля чапа до водички
У гави крила чорні, а в сороки – …..
У чаплі ноги довгі, а в горобця – …..
У синички хвіст короткий, а в журавля – …..
Голуб великий, а горобець – …..
ІІІ Підсумок заняття
ДОДАТОК 1
ДОДАТОК 2
ДОДАТОК 3
Список використаних джерел