Урок корекції розвитку (для дітей з ТПМ) 1 клас

Про матеріал

Допомога дорослим у домашніх справах

Матеріали уроку сприяють розширенню та систематизації уявлень дітей про сім'ю, Учні вчаться складати невеликі розповіді з власного досвіду, правильно будувати речення, вживати іменники з прийменниками. Підібраний матеріал стимулює дітей супроводжувати свої дії відповідними словесними поясненнями.

Перегляд файлу

Корекція розвитку

Тема: Допомога дорослим у домашніх справах

Мета:  

розширити та систематизувати уявлення дітей про сімю, удосконалювати уміння складати невеликі розповіді з власного досвіду, правильно будувати речення, вживати іменники з прийменниками; стимулювати дітей супроводжувати свої дії відповідними        словесними поясненнями;

розвивати процеси пам’яті (запам’ятовування , згадування, відтворення); вищі мисленнєві процеси (аналіз, порівняння, узагальнення), зв’язне мовлення та пізнавальну активність школярів;

корегувати мовлення, увагу, уяву,  дрібну моторику пальців рук; збагачувати словниковий запас.

виховувати працелюбність, повагу до старших

Обладнання: презентація, картки з завданням.

Хід уроку

І.Підготовча частина.

1. Організаційна підготовка

- Дзінь-дзелень, дзінь-дзелень.

Починаєм новий день.

Сядьте рівно, посміхніться

До сусіда поверніться,

Спинку гарно порівняйте

І урок розпочинайте.

2. Нервово-психологічна підготовка

Доповни речення «Я люблю …» (моє дозвілля)

ІІ. Основна частина

  1. Актуалізація опорних знань учнів.

Гра «Що роблять з цим предметом»

2. Повідомлення теми і мети уроку

 - Сьогодні ми будемо говоритимемо про те як ви допомагаєте дорослим.

2. Дидактична гра «На свої місця»

   зуття — на підставку, одяг — у шафу, іграшки — на полиці ).

  1. Розгляд картинки «Мамині помічники».

Картинки по запросу віникКартинки по запросу уборка пылиКартинки по запросу пилососКартинки по запросу стиральная машинаКартинки по запросу мікроволновка

 - Як ці предмети допомагають вашим мамам?

4. Фізкультхвилинка

Ми капусту шаткували, 2р.

солі в неї ми поклали, 2р.

Ми капусту мяли,

Смачну моркву туди терли.

Потім руки ми помили і капусточку всю зїли.

5. Робота над загадки

  • Печуть мене, смажать і варять, їдять мене і дуже хвалять. (картопля)
  • Сидить панна у світлиці молода, червонолиця. Хто до неї завітає — вітамінами вгощає. (Морква)
  •  Сидить Марушка в семи кожушках. Хто її роздягає, той сльози проливає.  (Цибуля)
  • В полі хороше мені зеленіти навесні. Чим же я — не молодець?    Маю диво-корінець, 
    Все про нього дбаю, цукор відкладаю. (Буряк)
  • Хто хустиночку свою  влітку покриває? І по двадцять хустин на голівці має? (Капуста)
  • Соковите, червоненьке, круглобоке, солоденьке. (Яблуко) 
  • Лампочка вгорі висіла, стала смачна, пожовтіла. Діти лампочку зірвали, з апетитом скуштували. (Груша)
  •  Зелені сережки  на гіллі висіли, на сонечці підсмажились і почервоніли!  (Вишня, черешня)
  •  Чи то жовта , чи то синя  соковита господиня.  Чи то сонце, чи то злива — пригостить нас влітку...  (Слива)
  • Сам жовтенький, соковитий достигає серед літа. Він у джемі, у варенні і солодкий, і приємний. (Абрикос)

 - Картопля, буряк, морква, цибуля – це…., який на смак, де росте?

 - Персик , груша, яблуко, абрикос, слива – це…

6. Вправа «Я допомагаю мамі на кухні…» (борщ, компот).

Доповни речення «Борщ який?»

4. Опрацювання тексту «Татин помічник»

5.  Складання розповіді за серією малюнків «Допомогли»

Фізкультхвилинка

6. Створення асоціативного куща на тему «Я допомагаю дорослим»

. III.  Заключна частина

  1. Вправа «Заверши речення»
  • А ось завершується наш урок. Чим ми займалися? Що нового ви дізналися?

2.Н/п розвантаження

Розмальовка

 

 

 

 

 

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, 1 клас, Розробки уроків
Інкл
Додано
30 липня 2018
Переглядів
3051
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку