​Логопедичне заняття "Вживання слів в орудному відмінку (ким?, чим?)"

Про матеріал

Логопедичне заняття "Вживання слів в орудному відмінку (ким?, чим?)" проводиться з учнями початкових класів з діагнозом "Аграматична форма дисграфії".

Перегляд файлу

Тема: Вживання слів в орудному відмінку (ким?, чим?)

Мета:

Навчальна: навчити дітей правильно вживати слова в орудному відмінку, узгоджувати слова у словосполученні і реченні, практично засвоювати відмінкові конструкції.

Розвиваюча: розвивати мислення, пам'ять, увагу, зв'язне мовлення.

Лексична: збагачувати словник з теми «Тварини».

Виховна: виховувати працьовитість, старанність, бережне ставлення до тварин.

Обладнання: малюнки, картки, м'яч.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

1. Читацька зарядка.

2. Артикуляційні , дихальні вправи.

ІІ. Новий матеріал.

1. Оголошення теми і мети заняття.

2. Бесіда про тварин. Повторення тварин та їх дитинчат.

Вправа «Хто з ким?» (даються малюнки).

Заєць з зайченятами, лисиця з лисенятами та ін.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

3. Складання речень за малюнками (індивідуальна робота).

Лисиця з лисенятами бігає по лісу.

Їжак з їжаченятами збирає яблука і т. д.

 

4. Складання і пояснення приказки.

Без труда нема плода.

 

 

 

 

                                                        ма

 

                                да                                                          да

 

без або

 

                  тру                          не                            пло

 

 

 

                                                        5

 

 

                                 3                                                           7

 

1

 

                    2                          4                                 6

 

 

2 - тру                    6 - пло

3 - да                      7 - да

1 - без                    4 - не

5 - ма

 

5. Гра з м'ячем. «Чим я пригощу тварин?». Діти передають один одному м'яч і говорять, чим вони будуть пригощати тварин.

Зайця – морквою

Собаку – м'ясом

Кота – сметаною

Лисицю – курочкою

Коня – сіном та ін.

6. Фізхвилинка.

7. Заміна порівняльного звороту словом в орудному відмінку, пояснення зворотів.

Крутитися, як вовчок – крутитися вовчком

Летить, як стріла –

Дивиться, як вовк –

Стрибає, як коза –

Співає, як соловей –

Ходить, як павич –

В'ється, як в'юн – 

8. «Плутанина». Підібрати слова парами і записати правильні словосполучення (робота в парах).

№1                                                            №2

витиратися         виделка                       тарілка (з)          комірець

їсти                     лійка                            пальто                суп

поливати             рушник                       коробка               кефір

в'язати                 ніж                             чашка                 олівець

різати                  ковдра                        пляшка               блюдце

вкриватися         крючок

9. Гра «Хто швидше?». Дібрати до поданих слів слова, які відповідають на питання «чим?».

Пишу..., в'яжу..., ріжу..., витираю..., фарбую..., кошу..., рубаю...

10. Творче завдання. Вставити в речення слова замість крапок (письмово).

Діти допомагають мамі

Сьогодні мама на роботі. Діти вирішили придбати кімнату і зварити обід. Брат намастив підлогу ... і натер її ... . Сестра витерла пил мокрою ... . Брат вимив посуд гарячою ... і витер чашки ... . Сестра зварила борщ з ... . На стіл вони поставили вазу з ... . Мама була дуже рада.

Слова для довідки: мастика, вода, м'ясо, квіти, щітка, рушник, ганчірка.

11. Гра «Мікрофон» «Як я допомагаю дома мамі».

 

ІІІ. Підсумки заняття.

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
15 грудня 2018
Переглядів
854
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку