Логопедичне заняття "Закріплення відмінкових форм".

Про матеріал

Логопедичне заняття "Закріплення відмінкових форм" присвячено для роботи з дітьми, що мають аграматичну форму дисграфії. Також заняття можуть використовувати вчителів початкових класів після вивчення відмінкових форм слів.

Перегляд файлу

Тема: «Немає друга – шукай, а знайшов – тримай»

Закріплення відмінкових форм

Мета:

Навчальна: навчати дітей правильно вживати відмінкові форми слів, добирати слова за змістом, антоніми, синоніми.

Розвиваюча: розвивати зв'язне мовлення, уміння висловлювати свою думку, логічне мислення.

Лексична: збагачувати словник з теми «Дружба».

Виховна: виховувати добре ставлення до друзів.

Обладнання: таблиця прийменників, картки, м'яч, наочність.

 

Хід заняття

І. Організаційний момент.

1. Артикуляційні вправи.

2. Мовленнєва зарядка.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності.

1. Криптограма (складання слова «дружба» за стрілочками).

                             Д 

                  а              р    р               

                    б          б      у

                        ж

 

2. Складання «Асоціативного куща».

- Що ви розумієте під словом «дружба», «дружити». (Діти відповідають, а вчитель записує на дошці).

 

                                                       захищати

 

розуміти один одного                  

                                                                                

                                                                                    допомагати один одному

 

співчувати, хвилюватися                                         проводити разом час

 

                                              ділитися чимось

 

3. Мета заняття: Поговоримо про справжню дружбу і одночасно будемо вчитися правильно вживати слова у різних відмінках, висловлювати свою думку.

 

ІІІ. Основна частина.

1. Вправа «Що можна робити разом з другом?» (Дібрати слова до поданих слів. Усно.)

Розв'язувати (що?) (задачу, питання)

Ловити (що?) (рибу, метеликів)

Домовлятись (про що?) (уроки)

Мріяти (про що?) (велосипед)

Виконувати (що?) (домашнє завдання, роботу)

2. Вправа «Карусель». Розкажи, який твій друг? (робота в парах)

Він – любитель читати (про що?)                   школа

Дивиться телепередачі (про що?)                    сестра

Грається (з ким?)                                              бабуся                                     

Навчається (де?)                                               велосипед

Він мріє (про що?)                                             тварини

Допомагає (кому?)                                            журнали

Нагодує (чим?)                                                  борщ

Гуляє (де?)                                                         парк

3. Читання й бесіда за оповіданням В. Осєєвої «Троє товаришів».

Вітя загубив сніданок. На великій перерві усі снідали, а Вітя стояв осторонь.

- Чому ти не їси? – запитав Миколка.

- Сніданок загубив …

- Погано, – сказав Миколка, відкушуючи великий шматок білого хліба. – До обіду ще далеко.

- А де ти його загубив? – запитав Михайлик.

- Не знаю … – стиха відповів Вітя і відвернувся.

- Ти, напевно, у кишені ніс, а треба було в сумку класти, – сказав Михайлик.

А Володя нічого не запитував. Він підійшов до Віті, розламав навпіл шматок хліба із маслом і дав товаришеві:

- Бери, їж!

 

- Що сталося з Вітею?

- Як учинили його товариші?

- Хто справжній друг Віті? Чому ви так думаєте?

- Чому Миколці й Михайликові не стало соромно?

- Як би ви вчинили на їхньому місці?

4. Гра «Що таке дружба?». Діти плещуть у долоні, коли мова йде про справжню дружбу.

Допомогти виконати складну задачу.

Підказати відповідь, якщо друг її не знає.

Поділитись таємницею.

Заступитись, коли друга ображають.

Промовчати, коли товариш говорить неправду.

Провідати хворого друга.

5. Фізкультхвилинка. Гра з м'ячем. «Захисти свого друга». Скажи навпаки.

Твій друг жорстокий? Ні-добрий

Брудний ? 

Боягузливий ?…

Погано вчиться?…

Злий ?…

Лінькуватий ?…

6. Вправа з розвитку уваги «Знайди слова і прочитай речення».

товариш  бережи

надійна  своїх

людина  друзів

 

О

С

П

Т

О

В

А

Р

И

Ш

К

Л

М

Р

П

В

Н

А

Д

І

Й

Н

А

П

Н

К

О

Н

П

Л

Ю

Д

И

Н

А

С

В

О

Р

 

К

В

Н

Б

Е

Р

Е

Ж

И

В

К

Л

С

Р

П

С

В

О

Ї

Х

О

Н

С

П

О

Н

Д

Р

У

З

І

В

Р

П

О

Л

 

7. Запис й обговорення прислів'їв (переписати, розкрити дужки).

Людина без друзів, як дерево без (корінь).

З гарним товаришем веселіше в радості, легше в (біда).

Немає (друг) – шукай, а знайшов – тримай.

Без (друг) на (душа) туга.

8. Добір синонімів до слова «туга».

9. Виправити помилки (усно).

Водій веде пасажирів.

Вітер качав береза.

Учень читав книга.

На дошці пишуть крейда.

Пакунок перев'язали мотузка.

Білизну прасують праска.

Руки миють мило.

10. Вправа «Побажання другу» у формі гри «Мікрофон» або намалювати «квітку дружби» ромашку. Малюючи кожну пелюсточку, промовляти такі слова, щоб довести, що кожен є справжнім другом.

Я намагаюся бути чесним з другом.

Я завжди допомагаю другові.

Я бережу таємницю свого друга.

Я задоволений своїм другом.

 

IV. Підсумки заняття.

- Чому ви навчилися? (Правильно вживати слова у потрібній формі).

- Над чим замислилися?

- Сподіваюся, що ви будете гарними друзями.

 

 

 

docx
Пов’язані теми
Логопедія, Розробки уроків
Інкл
Додано
15 грудня 2018
Переглядів
729
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку