Ляльковий театр. СОМ: Київський театр ляльок , скульптури казкових героїв . Малювання ескізу ляльки до казки «Лисичка , Котик і Півник»

Про матеріал
розробка уроку за темою "Ляльковий театр. СОМ: Київський театр ляльок , скульптури казкових героїв . Малювання ескізу ляльки до казки «Лисичка , Котик і Півник»"
Перегляд файлу

Тема: Ляльковий театр. СОМ: Київський театр ляльок , скульптури казкових героїв . Малювання ескізу ляльки до казки «Лисичка , Котик і Півник»

Мета уроку: ознайомити дітей з театром як видом мистецтва, атрибутами, пов’язаними з ним; вчити свідомо користуватися матеріалами для виконання творчих робіт; вдосконалювати навички роботи фарбою; відтворити персонажів казки «Котиік та Піник»; збагатити активне мовлення учнів новими словами; закріпити навички правильної поведінки у громадських місцях; формувати загальнокультурну, міжпредметну естетичну, предметну компетентності; розвивати уяву, фантазію, художній смак, творчі здібності; виховувати любов до мистецтва.

Обладнання: кольорові олівці, аркуш, фломастери , презентація, технологічна карта

Очікувані результати:

учні використовують в мовленні театральну термінологію (сцена, актор, костюм, декорація);

володіють знаннями про ляльковий театр;

дотримуються правил поведінки в театрі;

імпровізують засобами пантоміми (міміка, жести);

організовують робоче місце;

дотримуються охайності та правил техніки безпеки.

Тип уроку: комбінований

Хід уроку:

І. Організація класу. Перевірка готовності до уроку.

  • Доброго дня , мене звати Марина Олегівна і сьогодні урок малювання у вас проведу я .

Видумуй, пробуй, твори!

Розум, фантазію прояви!

Активним і уважним будь

І про кмітливість не забудь!

ІІ. Актуалізація опорних знань.

  1. Бесіда:
  • Яку тему ви почали вивчати? (Мандри країною мистецтв)
  • Що ви  відвідали на минулому уроці? (цирк)
  • Кого ви бачили у цирку? (клоуна)

ІІІ. Мотивація навчальної діяльності.

  1. Повідомлення вчителя:
  •         Сьогодні вранці біля вашого кабінету я побачила конверт, на ньому написано, що він для учнів 1 класу. Вам цікаво, що там? Відкриваємо… Читаємо… (додаток 1)
  •         «Шановні діти! Запрошуємо вас відвідати виставу «Котик і півник». Будемо раді зустрічі!

Котик, Півник та Лисичка»

  • Як вам така пропозиція?
  • Скажіть, а на чому написаний лист? (на афіші)
  •         Про що можна дізнатися з афіші? (де та коли відбуватиметься вистава, хто головні герої)
  •         Коли відбудеться вистава, на яку нас запросили  Котик, Півник та Лисичка? (4 лютого  о 14.00 у  Київському академічному театрі ляльок)
  • C:\Users\IraOni\Desktop\33.gifА чи знаєте ви, що таке театр? 
  1. Складання асоціативного куща «Театр» (додаток 2)
  • Які слова приходять вам на думку коли чуєте слово театр
  •    Отже, сьогодні ми познайомимося з театром як видом мистецтва, повторимо правила поведінки в театрі,  намалюємо головних героїв вистави «Котик і півник».
  1. Гра «Ввічливі слова»
  • Але двері театру відкриються за умови  , якщо кожен з вас скаже ввічливе слово

 (учні називають ввічливі слова, усі отримують білет до театру)

  • Молодці, ми маємо білети (додаток 3).
  • Можемо вирушати!

ІV. Засвоєння нового матеріалу. Вправа «Незакінчене речення».

  •         Продовжте речення: «Люди ходять до театру, бо...» (учні висловлюють власні думки).
  1. Обговорення  правил поведінки в театрі.
  • Чи знаєте ви, як необхідно поводитись у театрі?

Причепуріться

До театру вбратись стильно
Чи костюм вдягнуть спортивний?
Ні секунди не вагайтесь:
Як на свято одягайтесь!
А дублянки, куртки, пальта
В гардеробі залишайте!

Приходьте вчасно

Почалася вже вистава,

І на сцені так цікаво…

Та спізнивсь якийсь дивак

І товчеться по ногах!

Так затямте, театрали:

Третій дзвоник  - всі до зали!

 

Вимкніть телефони

Подих всі затамували…

Раптом звуки залунали:

«Дзень-дзелень» і «тра-ля-ля»!

От халепа! Звідкіля?

Хтось не вимкнув телефон!

Ой, здається мій рингтон…

 

Не базікайте

У принцеси сукня гарна!

Це ж актриса легендарна!

Є про що поговорити,

Але просять поруч діти:

Тсс! Помовч, не розмовляй,

До антракту почекай!

Аплодуйте

От і все. Кінець вистави,

Оплески і крики «Браво».

Та нечемно поспішати,

Слід акторів привітати.

 

  1. Повідомлення вчителя
  •    У кожному великому місті є театри: музичної комедії, драматичний, театр опери і балету тощо. Для дітей існують ляльковий театр і театр юного глядача. Приміщення театру завжди красиве, у ньому дуже зручно і можна переглядати різні вистави, отримуючи естетичне задоволення. На с.72 ви можете побачити будівлю лялькового театру у м. Києві. Розгляньте її. На що вона схожа? (на казковий палац)
  • 4.Пальчикова розминка
  • Давайте розімнемо свої пальчики (відео)
  1. Бесіда:
  • Назвіть головних героїв вистави на яку нас запросили ?
  •         Чи знайома вам казка, за мотивами якої створено виставу? (українська народна казка «Котик і Півник»)
  •         Чим закінчиться казка? (Півник завжди і в усьому слухався Котика та  ніколи більше не потрапляв у халепу)
  •         7.Інструктаж

1)Розгляд зразка лисички

1.Лисичка

- Діти , кого ви бачте на малюнку?(лисичку)

- З чого складається постать персонажа? (голова, тулуб, ноги , руки)

- Якої форми голова ?(кругла)

- Що зображено на голові?(вушка,носик, посмішка,очі,віночок, рум’янець)

- Якої форми вушка?(трикутні)

- Якої форми тулуб? (квадратна)

- Якої форми черевички?(трикутної)

-З яких елементів складаються руки?(три овали)

 - Чим прикрашена лисичка? (фартушок, віночок, юбка, намисто )

- Якої форми юбка?(півовал)

 - Яка кольорова гамма переважає?(блакитний, помаранчевий)

- Якого кольору віночок? ( синій, жовтий, червоний)

- Якого кольору фартушок?(жовтий)

- Що на ньому зображено?(калина)

- Якого кольору сорочка?(синя)

- Якого кольору спідниця?(синього)

- Якого кольору чобітки?(фіолетові)

2)Розгляд зразка котика

- Що ви бачите?(котика)

- З чого складається постать?(голова, тулуб, руки)

-Якої форми голова?(круглої)

 

- На голові є?( очі, ніч, два вуха, ротик, вуса, шапочка )

- Якої форми вушка?(трикутної)

- Якої форми тулуб ?(квадратної)

- Якої форми руки? (овальної)

- Якої форми хвостик?(овальної)

- Які кольори переважають?(синій, коричневий,зелений)

- Чим прикрашений котик? (шапочка, пояс, сорочка,штанці)

- Якого кольору сорочка?(блакитна)

- Якого кольру пояс?(фіолетовий)

- Якого кольору штанці? (зелений)

- Якого кольору шапочка?(чорна, жовта , синя)

3)Пояснення технологічної карти

 1) Лисичка

  • Аркуш паперу кладемо в горизонтальному положенні
  • Промальовуємо тулуб персонажа
  • Намічаємо висоту героя . Ставимо два відрізка вгорі та внизу . З’єднуємо їх лінією. Знаходимо середину ставимо відрізочок.
  • В верхній частині промальовуємо голову круглої форми.
  • Промальовуємо малесенький відрізочок шиї.
  • До середини відрізка малюємо прямокутник – це тулуб
  • Малюємо спідницю – це зрізаний овал , тобто, зігнуті лінії з правої та лівої сторони та з’єднумо їх.
  • Малюємо ноги трикутної форми вправо та вліво
  • Повертаємось до голови малюємо вушка трикутної форми
  • Із середини в праву сторону промальовуємо трикутник неправильної форми - це мордочка.
  • Малюємо руки з трьох частин. Промальовуємо верхній похилий овал з правої і лівої сторони .
  • Малюємо менший овал. Допоміжна кисть – це менший овал .
  • Тепер ми одягаємо лисичку та надаємо їй об’єму
  • З’єднуємо наші овали, витираємо все зайве і малюємо лисичці хвостика.
  • Хвіст пухкенький з ламаними лініями.
  • Округлюємо одяг
  • Домальовуємо хвилясту лінію спідниці , яка складається з верхньої і нижньої хвилястої лінії
  • Домальовуємо чобітки
  • Деталізуємо деталі.Намалюємо фатушок .
  • Де носик проводим зверху вниз похилу дугу
  • Домальовуємо в верхньої частини ока, дуга і пів овал , де посмішка лисички малюємо рум’янець і вверху малюємо віночок
  • Колірне рішення

  2.Котик

  • Аркуш паперу кладемо в горизонтальному положенні
  • Промальовуємо тулуб персонажа
  • Намічаємо висоту героя . Ставимо два відрізка вгорі та внизу . З’єднуємо їх лінією. Знаходимо середину ставимо відрізочок.
  • В верхній частині промальовуємо голову круглої форми. Та справа і зліва вушка трикутної форми
  • До середини  відрізка малюємо прямокутник – це тулуб
  • Від середини до кінця малюємо квадрат- це ноги. По середині цього квадрата проводимо вертикальну лінію. Внизу справа та зліва малюємо маленькі вівовали це лапки
  • Повертаємося до тулуба справа та зліва малюємо овали видовженої форми – це руки та маленький овал
  • Тепер ми одягаємо котика та надаємо йому об’єму 
  • Витрраємо все зайве , заокруглюємо одяг
  • Малюємо хвіст видовженої форми.
  • Домальовуємо пояс , шапочку деталі на сороці
  • Деталізуємо деталі
  • Малюємо глазки , ротик, вуса та носик
  • Колірне рішення

 

4)Правила роботи з олівцями та фломастерами

 При роботі з пензликом і олівцем суворо заборонено:

  • брати інструменти до рота;
  • вставляти приналежності для малювання у вухо, ніс, очі собі або сусідові;
  • розмахувати пензликом, олівцем, фломастером;
  • ламати, вищипувати ворсинки з пензлика;
  • класти в непризначене для них місце;
  • малювати на тілі або одязі як своєму, так і сусіда;
  • кидатися пензликами, олівцями в інших.

- Наводити контур фломастером по одному разу. В разі декількох разів папір псується і буду виглядати неохайно

8.Фізкульхвилинка (відео)

V. Творча практична робота

Вчитель слідкує щоб учні не порушували дисципліну та правильно виконували завдання.

VІ. Підсумок уроку

  1.  Виставки творчих робіт учнів.
  2. Бесіда:
  •    Подивіться, яких чудових персонажів вистави ви намалювали! Молодці!
  1. Рефлексія.

    Гра-пантоміма “ Театральна маски настрою ”.

Діти  повинні показати свій настрій за допомогою пантоміми.

- Дякую за роботу.

 

 

 

docx
Додано
19 вересня 2021
Переглядів
1634
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку