Людмила Осадчук «Родина Борисовича». Головна думка тексту.Складання розповіді

Про матеріал
Людмила Осадчук «Родина Борисовича». Головна думка тексту.Складання розповіді
Перегляд файлу

Людмила Осадчук «Родина Борисовича». Головна думка тексту.Складання розповіді

Мета: вчити аналізувати прочитане; вдосконалювати вміння дискутувати; вчити складати переказ по прочитаному тексту; навчати помічати незвичайне у звичайному; удосконалювати навички правильного виразного читання; розвивати зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачувати словниковий запас, розширювати світогляд учнів; виховувати любов до рідного слова.

Очікувані результати: учні аналізують прочитане; знайомляться з із твором Людмили Осадчук «Родина Борисовича».; вдосконалюють вміння дискутувати; вчаться переказувати; удосконалюють навички правильного виразного читання; розвивають зв’язне мовлення, уяву, фантазію учнів, збагачують словниковий запас, розширюють світогляд.

Обладнання: мультимедійний комплект.

Хід уроку

Організація класу

Створення позитивного психологічного клімату класу.

Мотивація навчальної діяльності

І.  Мовна розминка

    1.   Скоромовка.

Вибіг Гришка на доріжку,

На доріжці сидить кішка.

Взяв з доріжки Гришка кішку —

Хай спіймає кішка мишку.

2.  Читайте, відповідайте: який? яка? яке?

Будинок — ...    білка —... яблуко —...

Лев —... зірка —... дерево —...

пиріг —... бабуся —... сонце —...

 Чистомовка

Енька-енька-енька  -  донечка  маленька.

Ає-ає-ає  - маму  все  чекає.

Ила-ила-ила  -  посуд  перемила.

Ла-ла-ла  -  квіти  полила.

Иця-иця-иця  -  росте  в  мами  помічниця.

 Додайте  склад  або  букви,  утворіть  слова:

Очі -  (ов) очі;                              парк  - парк (ет)

Рій -  (об) рій;                             жир – жир (аф)

Він – (дз) він;                             доба – доба (вка)

Міль – (дж) міль;                       крок – крок (одил)

Кіл – (со ) кіл;                            лимон – лимон (ад)

Так – (лі ) так;                            кит – кит (иця)

 

ІІ. Актуалізація опорних знань

-Який твір ми почали вивчати?

-Хто є його автором?

-Назвіть головних героїв?

Вивчення нового матеріалу

 

Сьогодні на уроці ми продовжуємо читати твір Людмили Осадчук  «Родина Борисовича».

Демонстрація навчальної презентації.

1.Яка пора року була?

а)зима

 б)літо

в)весна

 г)осінь

2.Чим займалися лісові мешканці?

а)готувалися до зими

 б)домашніми справами

 в)бігали по магазинам

 г)спали

3.Чим займалася борсучиха?

а)готувала обід

 б)в′язала шкарпетки

 в)пекла пироги

4.Як звали борсучиху?

а)пані Анетта

 б)Емма

 в)Марія

5.Чому радів тато Борисович?

а)скоро народяться малюки

 б)смачному обіду

 в)сонечку

6.Про що мріяла борсучиха?

а)про велику щасливу родину

 б)про гарний відпочинок

 в)про смачненьку їжу

7.Чи здійснилися мрії Емми?

а)так

 б)ні

 в)не відомо

Вибіркове читання.

• Прочитайте опис весняного дня.

Яке подвійне свято було в родині борсуків?

• Яким був Борисович?

• Яке речення є головною думкою твору?

-Чи бувають мрії дорослі та дитячі? Розкажи про свою заповітну мрію.

Робота з малюнком

Підсумок за розділом «Як знайти себе та підкорити світ». | Тест на 9  запитань. Літературне читання

     Що зображено на малюнку?

     Які кольори переважають

     на малюнку?

     Чому саме такі кольори

     використали художники?Де на малюнку ви?

     Розкажіть про свої відчуття.

Вправа «Установи послідовність».

оглянув нірку - › зайшов погрітися -> приніс Еммі квіти

-> поцікавився самопочуттям Емми

приніс Еммі квіти -> поцікавився самопочуттям Емми

-› оглянув нірку -> зайшов погрітися

зайшов погрітися - › приніс Еммі квіти - › оглянув нірку

› поцікавився самопочуттям Емми

Підсумок

 Вправа «Мікрофон»

-Про що говорили на уроці?

- Який жанр прочитаного твору?

-Про кого розповідається в творі?

-Що вас найбільше вразило?

 Пояснення домашнього завдання.

Навчитися переказувати казку «Родина Борисовича»

 

docx
Додав(-ла)
Карповець Аня
Додано
13 травня
Переглядів
148
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку