Малярні роботи:
«Технологічний процес поліпшеного шпаклювання поверхні за допомогою шпаклівки Волма Стандарт»
Зміст
1.Вступ………………………………………………………3
2. Основна частина………………………………………..4
2.1. Загальні відомості ……………..................................5
2.2. Матеріал……………………………………………...…6
2.3. Інструменти …………………………………………….7
2.4. Розрахунок матеріалів …………………………………8
2.5. Організація робочого місця…………………………. 9
2.6. Охорона праці ………………………………………….11
2.7. Технологічний процес ………………………………. 12
3. Заключна частина …………………………………… 15
3.1 . Використана література …………………………… 16
1.Вступ
В будівництві роль маляра дуже велика. Де штукатур, там і маляр - так вони і йдуть один за одним. Маляр покриває фарбами і лаками стіни, стелі, підлоги, двері і інші елементи будівель і споруд при їх остаточній обробці. Маляр не лише забарвлює поверхні, але і обклеює їх шпалерами і іншими гнучкими облицювальними матеріалами. Пішли в минуле ті часи, коли маляр користувався лише кистю і відром. Сучасний маляр широко користується можливими інструментами і механізмами. Це електрозмішувачі, шліфувальні машини, електрощітки, електричні краскопульти, агрегати для пневматичного розпилювання малярних складів та ін. Маляр не лише працює з цими механізмами, але і регулює їх і настроює. Також фахівець повинен добре знатися на законах гармонійного поєднання кольорів. Хороший маляр той, хто відчуває незадоволення, коли бачить неправильно підібрані фарби або недбале забарвлення. Маляр живе в світі фарб, як музикант в світі звуків. Основне навантаження в роботі маляра падає на зір. Гострота зорового розрізнення потрібна для контролю якості поверхні (жорсткостей, горбків, подряпин, вм'ятин). Дії маляра відрізняються ритмічністю, причому робоче навантаження в основному падає на провідну руку. Певне значення має відчуття рівноваги, оскільки маляру часто доводиться працювати на висоті (на підмостях, сходах, козлах, люльках). Важливу роль в роботі маляра відіграють розумові процеси. Йому потрібно робити розрахунки малярних складових, вимірювати площу забарвлення, знатися на технологічній документації. Окрім художнього смаку, кольоровідчуття і окоміру, дуже велике значення має акуратність, оскільки маляр працює в основному з рідкими матеріалами, які мають здатність розбризкуватися, стікати. Тому необхідно завжди точно дозувати як свої рухи, так і кількість фарби, що наноситься на поверхню. Акуратність також необхідна при обклеюванні стін шпалерами, оскільки вони легко забруднюються і рвуться в процесі роботи. Особливо важлива акуратність для маляра у зв'язку з тим, що його професія відноситься до профілю обробних робіт. Це кінцеві операції, після яких все в новій будівлі повинно бути чистим і красивим, без плям і помарок. Маляр вирушає з будівництва останнім, його робота завершує всю працю колективу будівельників. Він приносить радість людям, що заселяються в нові квартири: це дозволяє йому самому переживати почуття величезного задоволення. Справжній маляр - хороший художник.
На сьогоднішній день шпаклівка є універсальним матеріалом з масою можливостей. Різноманітні склади використовують для обробки поверхні, вирівнювання стін, закладення швів. Без використання цього витратного матеріалу неможливо провести повноцінний капітальний ремонт. Шпаклівка, представлена на сучасному ринку, відрізняється не тільки за компонентами в складі. Матеріал має індивідуальні технічні характеристики та інші особливості. Серед величезного розмаїття асортименту великою популярністю користується шпаклівка «Волма». Продукція даної торгової марки набула популярності за рахунок ряду переваг.
Шпаклівка вищевказаного бренду виготовлена на натуральній гіпсовій основі. Це основний компонент, який грає важливу роль в підсумковому результаті. Гіпс має високий показник в'язкості, надійно поєднуючи інші елементи. На полицях магазинах і в каталозі марки продукція представлена в сухому вигляді. Дану шпаклівку використовують для проведення ремонтних робіт вручну.
2.1 Загальні відомості
Асортимент
Під торговою маркою «Волма» виготовляється цілий ряд шпаклювальних складів. Звернемо увагу на найпопулярніші та широко використовувані позиції.
«Аквастандарт» В основі даної продукції цементна основа, а точніше - портландцемент. Відмінною рисою цієї шпаклівки є армовані волокна, що забезпечують відмінну надійність, міцність і зносостійкість. Продукт «Аквастандарт» може похвалитися підвищеною стійкістю до вологи і безусадковаю
Технічні дані такі: колір матеріалу - сірий;
оптимальна температура для проведення робіт становить від +5 до +30 градусів;
максимальний шар шпаклівки - 8 мм;
мінімальний період висихання становить добу. Максимальний - 36 години.
середній шар варіюється від 1 до 3 мм;
після розведення складу необхідно використовувати протягом двох годин.
на 1 кг складу необхідно витратити близько 0, 3 літра рідини.
Використання
Шпаклівка даного типу підходить для обробки поверхонь, які далі будуть оброблятися за допомогою фарби або штукатурки. Правильне використання забезпечить рівний і гладкий шар. Експерти заявляють, що максимальний шар складу «Аквастандарт» становить 3 мм.
ШПАКЛІВКА ІДЕАЛЬНО ПІДІЙДЕ ДЛЯ ЗАКЛАДЕННЯ ТРІЩИН, СКОЛІВ, ЗАКЛАДЕННЯ РАКОВИН.
З її допомогою ви зможете закласти поглиблення глибиною до 6 мм. Великий шар матеріалу товщиною 8 мм використовують для закладення великих дефектів. Матеріал можна використовувати для зовнішніх робіт і внутрішньої обробки. Застосовувати склад можна при низьких температурних умовах або в кімнаті з підвищеною вологістю.
Наносити витратний матеріал можна на різноманітні бетоновані поверхні, наприклад:
2.2.Матеріали
Мал. 1. Грунтівка Церезіт СТ 17. Супер призначена для укріплення та просочування пористих, крихких та сильно поглинаючих поверхонь (легкий бетон,штукатурка,гіпсові та цегляні поверхні) з метою збільшення адгезії облицювальних матеріалів відносно основи.
Мал. 1. Грунтівка Церезіт СТ 17.
Мал. 2. Шпаклівка «Волма».
2.3. Інструменти
Мал.1.Терка шліфувальна 105x210 мм.
Мал.2. Папір шліфувальний для терки.
Мал. 3. Шпателі звичайні (мінімум 2 штука-малого та середнього або великого розміру).
Мал.4. Шпатель кутовий для наведення контурів кутів.
Мал. 5. Валик для нанесення грунтівки.
Мал.6. Сітка армуюча для збільшення чіпкості основи.
Мал.7. Дрель з міксерною насадкою.
2.4. Розрахунок матеріалів
Загальна площа під опорядження становить: стеля 32 м2, стіни 55 м2, відповідно витрата матеріалів:
Гунтівка Церезіт СТ 17: 17,4 л
Шпаклівка ТМ «Церезіт» СТ 29: 176 кг
2.5.Організація робочого місця
Робочим місцем робітника-опоряджувальника називають ділянку, у межах якої він працює і може доцільно розміщувати потрібні для роботи пристрої, інструменти, матеріали.
Робочі місця можуть бути стаціонарними та пересувними. На будівництві майже немає стаціонарних місць; робітник разом з пристроями і матеріалами під час виконання роботи пересувається з однієї ділянки на іншу.
Бригадир і кожен член бригади мають заздалегідь турбуватись про підготовку робочого місця, щоб не було простоїв. Кожний робітник повинен виконувати роботу на своїй ділянці, не заважаючи працювати іншим робітникам.
Механізми, пристрої, інструменти і матеріали на робочому місці розміщують так, щоб під час роботи не доводилось робити зайвих рухів. Ручний інструмент, який беруть правою рукою, повинен лежати справа, а той, що беруть лівою-зліва. Столик встановлюють так , щоб з місця його встановлення можна було виконати якнайбільший обсяг робіт.
На робочому місці не повинно бути будівельного сміття, зайвих матеріалів, які заважатимуть пересуванню робітника. Під час роботи слід користуватись лише справними інструментами та механізмами і якісними матеріала
2.6. Охорона праці
Перед початком малярних робіт необхідно вивчити умови праці, правила роботи з різними матеріалами, ручними та механізованими інструментами, вимоги електробезпеки і правил переміщення та зберігання матеріалів, ознайомитися з протипожежними заходами та засобами пожежогасіння. Крім того, необхідно забезпечити спецодягом, захисними окулярами, респіратором, пастою і захистити вразливі частини тіла щитами і т. д.
Робочі місця повинні бути достатньо освітлені (не менше 100 лк при простому фарбуванні і 150 лк при високоякісному). Вимоги до конструкцій, правил експлуатації стаціонарних і переносних світильників викладені в спеціальній літературі.
Вантажі масою більше 60 кг піднімати на висоту понад 3 м слід за допомогою спеціальних механізмів або пристроїв. Не можна приступати до роботи, не перевіривши ручні та механізовані інструменти і пристосування. Матеріали для малярних робіт слід використовувати в строгій відповідності з технічними умовами або інструкціями заводу-виготовлювача. Застосовувати масляні склади закордонних фірм при відсутності перекладених на російську мову інструкції або паспорта забороняється, так як це може викликати непередбачувані наслідки.
2.7. Технологічний процес
Підготовка основи
Основа повинна бути сухою та щільною, без видимих руйнувань. Перед застосуванням розчинової суміші основу слід очистити від пилу, напливів, масляних плям та інших речовин, що знижують адгезію розчину до основи. Усі нерівні та неміцні ділянки основи слід видалити. Основу з елементами біологічної корозії обробити спеціальною сумішшю Ceresit CT 99 або видалити механічним способом. Поверхню очищеної основи потрібно зволожити. Щільні, рівні бетонні основи перед нанесенням шпаклівки обробити адгезійним шаром (10 кг Ceresit СТ 29 + 0,8 л Ceresit СС 81 + 2 л води). Адгезійний шар наноситься на поверхню за допомогою жорсткої щітки.
Приготування суміші. Суху суміш затворити чистою водою (температура води від +15 °C до +20 °C) з розрахунку 0,24 л води на 1 кг сухої суміші та перемішати до отримання однорідної маси без грудок за допомогою низькообертового дриля з насадкою чи мішалки. Кількість води (5,5–6,5 л на 25 кг) може регулюва тися в межах залежно від типу виконуваних робіт і матеріалу основи. Потім розчинову суміш витримати 5 хвилин, після чого знову перемішати. Застосування розчинової суміші можливе протягом 1години.
Виконання робіт. Ceresit СТ 29 наноситься за допомогою нержавіючого шпателя, терки або на- півтерка та інших інструментів. Розчинову суміш слід наносити на поверхню до необхідної товщини. Максимальна товщина шару (для вирівнювання або шпаклювання) не повинна перевищувати 20 мм за одне нанесення.
З метою отримання рівних поверхонь під фарбування в момент початкового тужавлення (від 5 до 30 хвилин залежно від основи та умов застосування) потрібно ретельно затерти по верхню шпаклівки за допомогою пластикової терки. Після затирання поверхня не шліфується.
Якість виконання робіт
Причини виникнення тріщин шпаклювального шару їх три: неправильне приготування шпаклівки; невірно виконані або взагалі не виконані підготовчі роботи; порушена технологія нанесення матеріалу.
Приготування шпаклівки. Для того щоб правильно приготувати шпаклювальну суміш потрібно уважно вивчити інструкцію по її приготування і чітко її дотримуватись. Приготовлена суміш має бути без грудочок та потрібної консистенції. Після замішування чергової порції матеріалу необхідно начисто відмити ємність і інструмент, який використовується для цього. В іншому випадку час схоплювання наступної порції шпаклівки може стати малопередбачуваний, що неминуче позначиться на якості робіт.
Погано підготовлена поверхня. Необхідно видалити зі стін всі шари старої обробки. Потім поверхня грунтується спеціальною грунтівкою глибокого проникнення. Грунтівка повинна повністю просохнути до початку шпаклювальних робіт. Перевірити міцність основи можна самостійно за допомогою скотча. Для цього його потрібно наклеїти на поверхню і потім різко зірвати. Якщо основа сипуча, то на скотчі залишиться багато сміття. Такі стіни потребують неодноразового грунтування.
Основа для нанесення шпаклівки має бути: чиста суха, без плям масла і іржі; не повинна набухати при змочуванні перед шпаклюванням або при грунтуванні; кімнатної температури - не промерзлою і не перегрітою; в міру шорсткою.
Для гарної якості шпаклівки важливо, щоб вона наносилася в кілька шарів. Причому кожен наступний шар наносять тільки після повного висихання попереднього, що вимагає часу. Якщо не дати шпаклівці просихати згодом вона з великим ступенем ймовірності полопаються. На цьому етапі можна перевірити міцність прилипання шпаклівки до поверхні. Для цього можна здерти свіжий шар в декількох місцях. Якщо в результаті виходять ямки - то все в порядку. А якщо матеріал знімається прямо шаром, то велика ймовірність подальшого відшаровування шпаклівки.
При перевірці готової поверхні прикладанням правила зазорів між правилом і поверхнею не повинно бути.
3 . Заключна частина
3.2 . Використана література
1.Бруква В. В. «Технологія декоративно-штукатурних і ліпних робіт», 2004 рік
2.Захарченко П. В. , Долгій Є. М. та ін.. «Сучасні композиційні будівельно-оздоблювальні матеріали», 2005 рік
3.Карапузов Є. М. «Матеріали і технології в сучасному будівництві», 2005 рік
4.Нікуліна А. С. «Малярні роботи» частина 1, 2006 рік
5.Нікуліна А. С. «Малярні роботи» частина 2006 рік
6.Нікуліна А. С. «Малярні роботи» частина 3, 2007 рік
7.Остапченко Т. Є. «Технологія опоряджувальних робіт», 2003 рік
8.Остапченко Т. Є. «Технологія опряджувальних робіт», 2012 рік
9. Інтернет ресурси: www.knauf..ru
10. Інтернет ресурси: www.ceresit..ru
1