МАТЕМАТИКА
1 КЛАС
Тема. Маса. Зважування предметів.
Мета: ознайомити учнів з одиницею вимірювання маси – кілограмом, із зважуванням на терезах; вправлятися з порівнянням чисел в межах 10, розв’язанні задач; розвивати логічне мислення учнів, увагу та пам’ять, вміння працювати самостійно та творчо; виховувати бажання вчитися.
Обладнання: терези, предмети для зважування; гиря 1кг; предметні малюнки гостей; назви місяців,підручник.
Тип уроку: комбінований.
Перебіг уроку
Дзвоник весело лунав,
до уроку нас скликав.
Тож сідайте всі рівненько,
слухайте мене гарненько.
Бо урок у нас незвичний,
казковий, математичний!
II. Мотивація навчальної діяльності
- Для чого потрібні уроки математики?
- де або що доводиться рахувати ?
- Відгадайте загадку , і скажіть,хто прийшов до нас на урок?
III. Повідомлення теми уроку
Загадка
Прийшла до нас бабуся
у білому кожусі.
Поля причепурила,
пухнастим снігом вкрила.
Вгадайте: хто вона, бабуся чепурна?
- Правильно, це – Зима. ( Вивішую на дошку малюнок.)
- Але вона прийшла не одна. А привела із собою своїх синочків. А як їх називають, ви дізнаєтесь, виконавши їх завдання.
IV. Контроль, корекція та закріплення знань
Добре, ви справились із завданням, тож отримайте склади, які підкажуть назву першого місяця-гостя. (гру - день)
- Всі річки тепер в обнові,
Біле скло над бережком.
Ходить грудень по діброві,
Застеляє світ сніжком. (Вивішую малюнок)
2. Каліграфічна хвилинка
- А грудень хоче дізнатися,чи вмієте ви писати цифри?
- Пропишіть їх у своїх зошитах.
V. Опрацювання нового матеріалу
1. Обчисли!
А цей братик хоче знати,
як ви вмієте міркувати?
Ім’я його дізнаєтесь,коли вагу порівняєте .
Показати терези, гирі, (на екрані :
порівняй (запис у зошиті)
(Після виконання отримують слово СІ-ЧЕНЬ.)
- Правильно, діти!
Сніг січе без перестанку –
січень трудиться із ранку!
І мороз не угаває –
коле голками в лице…
Та ніхто з нас не зважає
Ані трішечки на це! ( Вивішую малюнок.)
2.РУХАНКА
Підніміться. Уявіть себе вагами. Виконуйте роботу терезів за моєю командою.
Ваги знаходяться у рівновазі
Ліва чаша опустилася
Права чаша опустилася
Терези знаходяться у рівновазі
Маса предмета на правій чаші важча, ніж на лівій
Терези урівноважені
Предмет на лівій чаші легший
Ваги урівноважені.
3.Розв’язування виразів
Заїка. Стор.71.завд 2 (робота в зошиті)
4. Попрацюєм колективно:
І уважно, і активно!
Що важче, на терезах-яблуко-лимон, картопля-цибуля, горіх-цукерка, яблуко-мандарин (практичне завдання)
Висновок, у предметів різна вага.
Молодці, усі завдання
Виконали без вагання.
Можемо далі вирушати
Третього сина Зими зустрічати.
Руханка
Танці-зігріванці
5. Робота за підручником.
а) Колективна робота
Усі разом попрацюємо,
Порахуймо, поміркуймо!
Цей синочок хоче знати,
Як задачу розв’язати?
( Учні виконують завдання 6 з підручника,стор.71.)
- отримують назву Л Ю- Т И Й
- Розумники,мої!
Третій місяць зветься лютий,
А лютує він тому,
Що на світі довго бути
Не доводиться йому. (Вивішую малюнок.)
VI. Підсумок уроку
Зробимо останній крок:
Підсумок уроку.
- Чи сподобався вам урок?
- Які зимові місяці до вас завітали?
- Що таке терези? Навіщо потрібні вони?
- Якою одиницею вимірюють вагу?
Ось закінчився наш урок.
Дуже гарно працювали,
Нові знання здобували.
Сказала Зима та її місяці,
Що в нашому класі усі знавці!