Математична подорож.Додавання виду 280+30

Про матеріал

Урок проходив вцікавій формі,було використано різні форми роботи,діти були зацікавлені,всі активно працювали,до уроку є презентація,оцінювались діти нетрадиційно.Урок був жвавий, цікавий.Використовувались ТЗН.

Перегляд файлу

Урок – подорож «Математична подорож містами України»

Додавання круглих трицифрових чисел з переходом через розряд виду 230 + 80. Розв’язування рівнянь. Складені задачі на 2–4 дії, які є комбінацією вивчених видів простих задач

 

Мета: ознайомити учнів з усним додаванням круглих трицифрових чисел з переходом через розряд; формувати вміння розв’язувати задачі, рівняння; розвивати логічне мислення, увагу; виховувати інтерес до предмета.

 

Обладнання. Підручник з математики 3 клас, дидактичний матеріал, індивідуальні картки, презентація ppt, ІКТ, перепустки із балами.

Тип уроку. Урок-подорож.

Хід уроку

ТЕРНОПІЛЬ

І. Організаційний момент

 

ІІ. Актуалізація опорних знань СЛАЙД 1

  • Прочитайте напис на дошці. (Математична подорож містами України)
  • Правильно, це тема нашого уроку.
  • Чи зауважили ви, що на дошці у нас є незвичайний поїзд із вагонами. На цьому поїзді ми будемо подорожувати на різні зупинки нашого шляху.

СЛАЙД 2

  • Тоді, приготуйтесь, ми вирушаємо з вами  Повідомлення теми уроку і визначення її основних задач                           
  •    -  Шановні учні! До нас надійшли «секретні документи». Один із них – маршрутний лист, який допоможе нам дістатися із Тернополя,  до столиці України – Києва. Під час цієї подорожі ми будемо вчитися усно додавати круглі трицифрові числа з переходом через розряд виду 230 + 80; застосуємо ці знання під час розв’язування задач, прикладів, рівнянь.
  • Ви любите пригоди? (Так)
  • А подорожувати? (Так, любимо)
  • у подорож, де на вас чекають несподівані пригоди. Подолавши ці пригоди, ви отримаєте перепустку з балами для продовження подорожі.
  • Увага на екран!
  • (Слайд 4
  •  «Маршрутний лист)
  • Бажаю удачі! Ми вирушаємо!

СЛАЙД 5

2.Усні обчислення «Карта України»

Карта України розрізана на частини, на зворотній стороні є завдання, коли учні правильно обчислили, вони цю частину прикріплюють на основу карти – вишиванки України, яка висить на дошці.

    ПРИКЛАДИ        C:\Users\Admin\Downloads\01_mapa.jpg

 

СЛАЙД 7

  Хмельницький

-  На цій зупинці у вагоні поїзда під №1 для вас завдання, коли виконаєте його, зможете вирушити далі.

- Отже, яке завдання ва чекає тут? 

СЛАЙД 8

 Каліграфічна хвилинка

Цифра 9, чи девятка,

Наче в цирку акробатка.

Сторчака перевернеться,

Зразу в шістку обернеться.

Запишіть каліграфічно цифру 9.

СЛАЙД 9

Математичний диктант (с. 57, завдання 367)

— Розгляньте записи на моніторі.

— Поясніть обчислення:

230 + 80 = ...

Міркуйте так:

Щоб знайти суму чисел 230 + 80, треба перше число розкласти на розрядні доданки: сотні і десятки. Потім додаємо десятки й одержуємо 110. До 200 додали 110, отримали 310.

СЛАЙД 10,11

Розв’язування рівнянь з коментуванням (с. 58, завдання 370)

— Як знайти невідоме зменшуване; від’ємник?

 

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА     СЛАЙД 12

Вінниця

Слайд 13

               СЛАЙД 14,15

Гра «Рибалки» (на порівняння чисел)

Учні «ловлять» рибу з числами і вкидають у два відерця: більше, ніж 361 і менше ніж 361.

Числа: 723; 433; 548; 115; 274; 93; 975; 360.

СЛАЙД 16,17.

3. Робота над прикладами(с. 58, завдання 369)

170 + 60 = 230    770 + 40 = 810

230 + 70 = 300    650 + 60 = 710

540 + 60 = 600    480 + 30 = 510

 

 

Житомир

СЛАЙД 20

СЛАЙД 21,22

Робота над задачею (с. 59, завдання 374)

Аналіз задачі за запитаннями вчителя, складання короткої умови.

    Було — 780 грн і 80 грн

    Витратив — ?

    Залишилось — 8 банкнот по 5 грн

— Скільки всього грошей було у тата?

— Як ми про це дізналися?

— Скільки залишилося грошей у тата? Скільки це всього?

— Яку дію виконали?

— Яку дію треба виконати, щоб відповісти на головне питання задачі?

— Запишіть розв’язання самостійно. (Один учень виконує завдання за закритою дошкою.)

Перевірка виконаних робіт.

 Розв’язання.

1) 780 + 80 = 860 (грн) — було у тата

2) 5 · 8 = 40 (грн) — залишилося

3) 860 – 40 = 820 (грн)

 Відповідь: 820 грн витратив тато.

 

СЛАЙД 23

Завдання для допитливих «Банк математичних цікавинок» (с. 59, завдання 375) https://egdz.net/wp-content/uploads/2014/01/g3mro-375.jpg

 Відповідь: Юлі 19 років.

 

 

 

Київ

СЛАЙД 24,25,26

зупинка «Ключова у Києві»

  Це завдання виконаємо усно, давши відповіді на запитання.

 Цікаві задачі

  • На дереві сім гнізд було,

По вісім птахів в них жило.

Не полохайте ви їх,

А порахуйте. Скільки всіх?  (8•7=56)

  • 9 стрічок у Марічки,

Втроє менше у сестрички.

Скільки стрічок

У двох сестричок?   (9:3+9=12)

  • Сім стручків гороху взяли,

По сім зернин ми з  них дістали.

Усі міркуйте, як один,

Скільки буде горошин?    (7•7=49)

СЛАЙД 27

V. Підсумок уроку

СЛАЙД 28

VІ. Домашнє завдання  С. 59, завдання 376; 377.

docx
Додано
6 квітня 2018
Переглядів
593
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку