Математична подорож «Пошук скарбу»
1 клас
Мета. Закріпити знання, здобуті на уроках математики, розвивати мислення, увагу, пам'ять, спостережливість, кмітливість, винахідливість, прищеплю щеплювати любов до математики.
Обладнання. Записи на дошці, карта-схема подорожі, таблиці з магічними квадратами на уважність, плакат з прикладами, малюнки для складання та розв'язування задач, цукерки.
Хід заходу
1. Вступне слово вчителя.
— Перед нами відкрилася дорога. Але що це? Дорогу перетинає річка. Щоб
перейти річку через міст, треба виконати завдання.
З'ясуємо закономірність розташування чисел та вставимо пропущене число.
4,6, 8,10, 12? (7^)
— Дорога вільна. Рушаємо далі. Ось видніється долина задач. Доведеться'
нам їх розв'язати, щоб перейти долину.
7. Четверо приятелів каталися з гірки на санчатах. Ігор проїхав далі, ніж Сергійко. Сергійко проїхав менше, ніж Єгор, але далі, ніж Олег. Хто проїхав менше за всіх? (Олег).
— Ось і перейшли долину. Що це? Знову перепона. Ми потрапили у болото.
Щоб його перейти, треба розв'язати магічні квадрати.
Розе 'язуть магічні квадрати
-ракетку
-хатинку
— Щось ми втомилися. Давайте перепочинемо у лісі.
Фізкультхвилинка
Ноги ширше, руки в боки —
Ліс зійшов в короткі строки.
Вітру лісу не зламати.
Для звірят ліс—їжа й хата.
Гілля-руки підняли,
Сонцю шану віддали.
А земельці поклонились,
Гіллям долу нахилились.
- Ідемо далі. Видніється знову вода. Так це ж озеро. Потрібно скласти З
задачі про качок за виразами: 10+2, 12—2,10—2.
-Продовжуємо далі. Перед нами якась цікава дорога.
-Діти, а ви бачили таку дорогу? Це залізнична колія. По ній рухаються потяги.
Шлагбаум закритий. Доведеться виконати ось таке завдання, щоб відкрився
шлагбаум.
(У квадратах в левному порядку розставлені точки. Діти дивляться на
квадрат, потім квадрат закривається і пробують так само розставити точки у
порожньому квадраті.
— Який довгий шлях пройшли, але ще не дісталися до скарбу. Мабугь, ми
вже скоро до нього дійдемо.
-— Діти, куди ми потрапили? Стоять вулики, а навколо літають бджоли.
— Так, справді, це пасіка.
— Щоб бджоли нас не покусали, треба скласти і розв'язати задачу за
малюнком.
БУЛО-10 ВИЛЕТІЛО-4 ЗАЛИШИЛОСЬ -?
- Мандруємо далі.
— Куди це ми потрапили? Так це ж наша рідна школа! Невже тут заховано скарб? Як довго мандрували, а потрапили до того місця, звідки вирушали. Отже, останнє завдання, яке доведеться виконати — розв'язати приклади, розгадати зашифроване слово, яке підкаже нам, де знаходиться скарб. 7—2, 7—6, 2+4, 10—2, 14—4, 12 - 10,1+8, 10—7.
123456789 10
П З ЛЖСОМР А Т
Зашифроване слово: спортзал.
Діти йдуть у спортзал і забирають скарб — цукерки.
Ш. Підсумок подорожі