МАТЕМАТИКА 21.10.2015
Урок № 29
Тема: Письмове множення на двоцифрове число.
Мета:
навчальна: удосконалювати з учнями алгоритм письмового множення на двоцифрове число ;
розвиваюча: розвивати мовлення, мислення, увагу, пам’ять; підтримувати інтерес до вивчення математики і показати її зв’язок з іншими предметами;
виховна: виховувати старанність, наполегливість, охайність.
Вид уроку: розповідь.
Тип уроку: урок засвоєння нового матеріалу.
Хід уроку
І. Організація класу.
Добрий день! В добрий час!
Рада, діти, бачить Вас!
Сьогодні нас вітає країна Математика!
Ігри, приклади, задачі – все для вас!
Побажаю вам кмітливості,
За роботу, в добрий час!
Тренінгова вправа «Настрій»
- Поверніться, будь-ласка, один до одного і подаруйте один одному посмішку… У нашому класі стало ніби світліше від яскравих кольорів гарного, веселого настрою. А як ви вважаєте, яким настроєм треба запастися, щоб плідно працювати?(працьовитим, цілеспрямованим, серйозним.)
Наш девіз: Відповідаємо правильно,
Лічимо-точно,
Пишемо-гарно.
А ще сьогодні до нас у гості завітав Бармалей, з яким ми відправимося у подорож , і який буде слідкувати за вашим успіхами під час уроку. Ви знаєте, що він є піратом і не завжди буває таким добрим, але сьогодні він заховав для вас клад, який при умові гарної роботи в кінці уроку ви зможете відшукати.
ІІ. Острів перевірки домашнього завдання.
№ 627. 289 103292 28491
43 18972 3975
ІІІ. Острів каліграфічної хвилинки ─ цікавинки.
Щоб цифри правильно писати,
Хвилинку каліграфії треба почати!
Цифри пишу рівнесенько,
Щоб було гарнесенько.
─ Слухайте уважно і записуйте тільки цифри, які зустрінуться на вашому шляху.
ІV .Острів актуалізації опорних знань.
1.Усний рахунок. Вправа «Ланцюжок»
1000:100+40*2-40*4:10 (24)
2.Математичний диктант.
Відповіді: 21, 90,15,150,180,140.
V. Повідомлення теми і мети уроку.
Будьте уважні та старанні. А я бажаю вам успіхів і бути такими ж усміхненими і задоволеними своїми результатами.
VІ.Острів роботи над новим матеріалом.
1. Підготовчі вправи.
2. Знаходження добутка усно.
3. Пояснення вчителя.
VІІ.Острів фізкультхвилинки.
1.Пальчикова гімнастика .
КУЛЬКА
Вихідна позиція.
Пальці обох рук зібрані пучкою і стикаються кінчиками.
“Надуваємо кульку”: придати пальцям таке положення, яке буває, коли руки тримають м’ячик або кульку.
“Кулька лопнула”: пальці повертаються у вихідну позицію.
Пружну кульку я надую,
Мотузочок зав’яжу.
Ну а потім її здую,
Всім цей фокус покажу.
2.Гімнастика для очей.
*На 10 секунд сильно-сильно заплющити очі, а потім відкрити їх і розслабити. Повторити кілька разів.
*Покласти підборіддя на руки, тим самим зафіксувавши голову в нерухомому стані, щоб вона не крутилася в різні боки. Підняти очі вгору, потім вниз. Так проробити 4 рази. Відпочити 10 секунд. Потім подивитися вліво, перевести оченята вправо – знову 4 рази і перерву.
*Спочатку потрібно знайти найближчий предмет і сконцентрувати на ньому увагу. Потім відшукати найдальший – перевести зір на нього. Так робити по кілька разів.
VІІІ. Острів закріплення та вдосконалення знань учнів.
1.Обчисли письмово.
14 зошитів по 25 к. ?
20 зошитів по 53 к.
3.Вправа "Незакінчені речення":
4. Розв'язок рівнянь:
Х:25=31 Х:12=45
Відповіді: 775, 540.
5.Робота з підручником.
№634:
3 га – 300 кг пшениці .
300 га - ? кг пшениці.
ІX.Острів роботи з геометричним матеріалом.
1.Яка фігура зображена на малюнку?(прямокутник)
2.Чому вона саме так називається?
3.Припустім її сторони дорівнюють 10 см і 20 см. Знайти периметр(60 см).
-Діти, ви на уроці дуже гарно та плідно попрацювали і тому нам відкрився клад Бармалея.
X. Рефлексія.
1. Чи здійснилися ваші очікування?
2. Найбільші труднощі я відчув…
3. Я не вмів, а тепер умію…
XІ. Підсумок уроку.
1.Гра "Мікрофон"
─ Чи сподобався вам урок?
─ Чим цікавим займалися на уроці?
─ Що більше всього запам’ятали?
─ Про що нове дізналися?
─ Як ви оцінюєте свою роботу на уроці?
2.Виставлення оцінок.
XІІ. Домашнє завдання.
№ 635 с.97