Урок-захід «Математика проти куріння»
Вчитель: Волощук Т.Ф.
Тип уроку: урок-проблема, урок вирішення завдань
Цілі:
Освітня:
Відпрацювання практичних умінь та навичок при роботі з відсотками.
Розв’язування задач за допомогою рівнянь
Виховна:
Прививати потребу в здоровому способі життя.
Виховання негативного ставлення до тютюнопаління.
Ознайомлення зі згубним впливом тютюнопаління на організм підлітка
та людства вцілому
Виховання в дітей потреби в здоровому способі життя.
Практичний аналіз згубного впливу нікотину.
Розвиваюча:
Розвиток корисних звичок.
Вироблення вмінь аналізувати, робити висновки та обґрунтовувати їх.
Розвиток навичок: порівняння, виділення головного, застосування знань
та вмінь, розвиток уваги та пам’яті.
Очікувані результати:
До кінця уроку учні повинні володіти інформацією про збитки від
шкідливих звичок якої завдають як окремій людині, так і суспільству в цілому.
Бути переконаним, що життя без шкідливих звичок набагато краще.
Знати, як можна відмовитися від шкідливих звичок, яка система
допомоги існує.
Вміти запропонувати можливі розумні альтернативи проведення
вільного часу.
Обладнання: дошка, мультимедійне обладнання (ПК, проектор, екран),
презентаційний матеріал (комп’ютерна презентація в форматі Microsoft
PowerPoint), роздатковий матеріал (за кількістю учнів), інформаційний буклет
про шкоду куріння (готують учні).
Форми роботи: бесіда-діалог, бесіда-роздум, ситуативний практикум,
змагання.
Попередня підготовка: проектна робота учнів 8 класу про шкоду куріння.
Епіграф до уроку:
Відомий німецький філософ А. Шопенгауер (1788-1860) писав: «Здоровя
настільки переважає всі блага життя, що воістину здоровий злидар
щасливіший за хворого короля». І дійсно, якій би цікавій справі присвятити
своє життя, власне здоров’я і здоров’я ваших близьких завжди будуть на
першому місці. Щоб зберегти здоров’я змолоду, треба виробити у себе
звичку до здорового способу життя.
Хід уроку
І. Організаційний момент
ІІ. Мотивація
Виступ вчителя. Ми сьогодні зібрались тут, щоб спробувати переконати
курців, що це дуже шкідлива, пагубна звичка. Сьогодні мені не хочеться
читати вам нотації, залякувати чи «тиснути» на вас. Я пропоную вам
ознайомитись з деякими фактами та поглянути на них з точки зору
математики.
Отже тема нашого уроку: Математика проти куріння.
Чому ця тема актуальна? Проблема куріння існує в нашій школі. Взагалі,
в розвинених країнах світу за останні 30 років курців стало менше. На
відміну від нашої країни, там кількість курців скоротилась у 2-3 рази. Чому
це так?
ІІІ. Опрацювання
ІV. Закріплення
V. Підсумки
Рефлексія
VI. Домашнє завдання
Працювати над реалізацією принципу
«Ми за здоровий спосіб ЖиттЯ!!»
Осмислення нової інформації та складання свого плану, своєї математики
здоров’я .
Успіхів вам у ваших починаннях!