Математика Урок:"Число та цифра 7"

Про матеріал

За типом урок: вивчення нового матеріалу.

3. Мета уроку :формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 7; учити писати цифру 5,формувати поняття про склад числа 7, учити порівнювати числа способом складання пар, продовжувати формувати поняття дорівнює, не дорівнює,; розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість, сумлінність, інтерес до вивчення математики.

Методи навчання: наочний, практичний, частково-пошуковий.
Форми роботи: фронтальні, парні, індивідуальні.
Навчальну задачу я реалізувала через практичну діяльність учнів з використанням проблемних завдань, самостійну роботу, цікавість, самостійного визначення дітьми теми уроку.
Розвиваючу задачу - через постановку проблеми, усний рахунок.

Виховну – через гру.

Перегляд файлу

Тема. Число і цифра 7

Мета: формувати поняття про число як про кількісну характеристику класу скінчених еквівалентних множин.

Дидактична задача: формувати поняття про число 7; учити писати цифру 7, формувати поняття про арифметичне додавання та віднімання, розвивати логічне мислення, увагу, пам'ять, розумову активність, виховувати охайність, старанність, впевненість,  сумлінність, інтерес до вивчення математики.

  Обладнення:  підручник « Математика» автори  С.О. Скворцова,                        О. В.Онопрієнко,  «цифри –  шершавчики», картка з цифрою 7, картки для роботи в парах

Хід уроку

I  Організаційна частина

                                Ви почули дзвінок?

                                Він покликав нас

                                на урок математики.

 

Перевірка  готовності  до  уроку.

II Мотивація

Сьогодні на уроці, діти, ми помандруємо до нових знань. Але що це? Телеграма. В ній написано, що число з яким ми повинні познайомитися вкрала Зла Чаклунка.  Нам треба визволити це число. У нас буде багато перешкод. Але ми їх подолаємо, якщо візьмемо з собою старанність, впевненість,  сумлінність та  інтерес до вивчення математики .

III Актуалізація опорних знань

Отже, вирушаємо.

А)Завдання 1 с. 46.

І перш перешкода – Чаклунка стерла цифри. Треба вставити їх.

1 2 . . . . 7 8 9 10

10 9 8 7 . 5 . 3 . 1

3 4 . . 7

6 . 4  . 2

Молодці,ви впоралися. І рухаємося далі.

 

б)  Зоровий диктант

 

 

 

- За  яким правилом змінюються ознаки?

- Що  повинно змінитися далі? (маленький жовтий круг) 

- Молодці, справилися із 2 перешкодою

В) Актуалізація способу порівняння чисел за їх розташуванням на числовому промені. Завдання №2 Самостійна робота.

Але Чаклунка хоче навіяти на нас сон. Щоб цього не сталося, виконаємо завдання : підкреслимо однією рискою числа, менші за 6; двома – більші за 6

  1. 2  3 4 5 6 7 8 9 10

Перевірка. Ви – молодці. Завдання виконали правильно

 IV Формування нових знань і способів дій.

  1. Ознайомлення зі способом додавання та віднімання числа.

Що це? Ми не можемо йти далі. Зла Чаклунка пропустила числа у рівностях і  голосно сміється. Завдання 4 с.46. Подолаємо цю перешкоду разом. Але обов’язково треба коментувати  свої записи.

           1 + .  = 2           3 + .  = 4         5 + . = 6         6  +  .  =  7

  • Назвіть число до якого ми додаємо невідоме число.
  • Назвіть число,яке одержимо в результаті.
  • Що ви можете сказати про ці числа? ( в результаті одержуємо наступне число до даного)
  • Що треба зробити , щоб одержати наступне число? ( треба додати 1)

Висновок: додати 1 – отримати наступне число.

Завдання № 5с. 47.

2 - . = 1    4 - . = 3    6 - . = 5    7 - . = 6

Висновок : відняти 1 – отримати попереднє число.

Ви – молодці. Не змогла Чаклунка нас зупинити. Але нам треба трішки відпочити.

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА( музична)

І ми рушаємо далі – визволяти число, з яким сьогодні планували познайомитися.

 

  1. Формування поняття про число 7

Дзвінок . Діти, нам подзвонила сама Чаклунка. Вона пропонує виконати завдання і тоді віддасть нам число, яке вкрала.

Підручник Завдання №6  с. 47 + на дошці

-Що можна сказати про кількість   ?

 

Чому? (якщо складемо пари із трикутників і квадратів, то кожному трикутнику відповідатиме 1 квадрат, кожному квадрату 1 круг.

Висновок: усіх фігур порівну.

  • Закрийте 1
  • Скільки залишилося        ?
  • Що треба зробити щоб їх було не 6, а стало стільки ж, скільки              Тепер ми отримали 6             і ще 1 .

Число, яке характеризує число  ,              ,         є новим числом  .

І Чаклунка приготувала вам загадку:

 

Цифра   ця - як кочерга:
в неї, бач, одна нога. ( 7)

Так, яке це число?

Молодці, із перешкодами  ми  впоралися.   Зла Чаклунка повернула нам вкрадене число 7.

  1.     ТЕМА УРОКУ

Сьогодні  ми дізнаємося  таємницю цього числа, як отримати число сім, як пишеться цифра 7

 Вчитель:

- За яким числом прямує число7?(Число 7 прямує після числа 6.)

          - Як ми отримали число 7? ( до числа 6 +1)

- Число 7 передує якому числу?( 8)

Отже: число 7 – наступне число після 7.. 

Висновок: 

Щоб отримати число 7, треба додати 1

4.Позначення числа 7 цифрою.

- Таємницю якого числа ми з вами сьогодні відкрили?
- А якою цифрою ми його позначимо?

- Зараз ми з вами познайомимося з написанням цифри 7

Число 7 на письмі позначають цифрою 7

Уважно розгляньте друковану цифру 7 ( на дошці)

На що схожа?

 

     

.

.

Розгляньте  рукописну цифру 7( на дошці зразок рукописної цифри 7).

                     Розглянемо елементи цифри 7

 Сім складається з хвилястої горизонтальної лінії, довгої прямої похилої лінії та короткої горизонтальної лінії.

Починається трохи нижче середини верхньої сторони клітинки хвилястою горизонтальною лінією праворуч до верхньої правої вершини кута. Потім, не відриваючи руки, пишеться вниз довга, пряма, похила лінія до середини нижньої лінії клітинки. Посередині другого елемента проводиться горизонтальна лінія симетрично з двох сторін.

- Я зараз, діти , пропоную вам потренуватися в написанні цифри 7

А) у повітрі, називаючи вголос елементи

Б) за допомогою « цифри- шершавчика»7

 Намагаємося повторити точне написання цифри, щоб наші пальчики запам'ятали кожний рух ( з відкритими очима, з закритими очима)

В) за зразком зворотною стороною ручки, як ми з вами робимо завжди

Пальчиковая  гімнастика

 

Щоби гарно написати,

Треба пальці розім’яти.

Руки тільки раз тряхнемо

І писати ми почнемо

 

Г) у  підручнику с.47 (завдання 7) Діти пишуть цифру 7. Перевірка вчителем.

Молодці, ви впоралися з цим завданням.

5.Означення місця числа 7  в натуральному ряді.

- З яким числом ми познайомилися?( числом 7)

- Покажіть  цифру,  яким позначається число 7.( показують картку 7)

- За числовим променем назвіть числа в прямому порядку. В зворотному.(на дошці)

1      2        3          4             5        6          7           8                                 

 

 

- Назвіть наступне за числом 6.

- Як одержали число 7 із попереднього числа?( до 6 додали 1)

- Назвіть наступне число до  числа 7.

- Як одержати 7 із 8?( від 8 відняли 1)

6. Співвідношення цифри та числа об’єктів

Робота в парах

  • На дошці  і на партах завдання.. З’єнай цифру з відповідною кісточкою доміно

 

 

 

 

Молодці, справилися з завданням.

V Закріплення

Самостійно позначте цифрою кількість об’єктів завд. № 8с. 47

VI Рефлексія

Діти, ми виконали всі завдання і перемогли Чаклунку, бо працювали  старанно, впевнено,  сумлінно.. І число 7 вдячне вам.

Дякую, що ви мене рятувати поспішали.

Так завзято працювали, Злу Чаклунку подолали.

 

  • А в житті де ми зустрічаємо число 7?
  • Яке число попереднє до числа 7?
  • Як одержати число 7 із попереднього числа?
  • Полічить від 1 до 7 в прямому порядку.
  • У зворотному.
  • Назвіть числа  які менші ніж 7.
  • Де вони розташовані на числовому промені?( зліва)
  • А які числа більші за 7?
  • З яких чисел складається число 7?

 ( про це ми поговоримо на наступному уроці, мандруючи далі по  країні МАТЕМАТИКА)

 

 

docx
Пов’язані теми
Математика, 1 клас, Розробки уроків
НУШ
Додано
30 червня 2018
Переглядів
2416
Оцінка розробки
Відгуки відсутні
Безкоштовний сертифікат
про публікацію авторської розробки
Щоб отримати, додайте розробку

Додати розробку